Sosyal medya

Kripto Para

Ripple (XRP), insani yardım kuruluşuna 10 milyon dolar bağışladı

Ripple (XRP), tüm dünyayı ekonomik açıdan kötü etkileyen koronavirüs pandemisi devam ederken küresel finansal katılımı sağlamak için bir girişimde bulundu.

ABD merkezli Ripple Labs tarafından oluşturulmuş protokol Ripple, kısa bir süre önce Mercy Corps’a 10 milyon dolar katkıda bulunduğunu açıkladı. Açıklamayı Ripple’ın her yıl düzenlediği 2020 Swell konferansında yaptı. Bu katkı sayesinde Ripple, ekonomik güçlendirmenin küresel boyutlara ulaştırılabileceğini umut ediyor.

İlginizi çekebilir: Ripple, XRP ödemelerine kredi hizmeti getiriyor

Ripple

Mercy Corps nedir?

Bir insani yardım ve sivil toplum örgütüdür. Finansal sistemin zayıf geliştiği ülkelerde ekonomik fırsatlar yaratmaya çalışır.

Mercy Corps

Mercy Corps Ventures Kıdemli Genel Müdürü Scott Onder, vizyonları hakkında şunları söyledi:

Mevcut finansal sistem parçalanmış, eskimiş ve dışlayıcıdır. 1.7 milyar insanı bankasız bırakıyor ve orantısız bir şekilde kadınları dışlıyor. Fintech, kripto ve blockchain teknolojileri mevcut sistemi radikal bir şekilde dönüştürebilme potansiyeline sahip.

Sözlerine ek olarak, daha az gelişmiş toplulukların dünyayı ele geçirmiş ve koronavirüs pandemisi ile de ilerletilmiş olan dijital inovasyon kasırgasının bir parçası olabileceği düşüncesini de dile getirdi:

Küresel kaynaklarımızı kullanacağız ve topluluk seslerinin duyulmasını, savunmasız nüfusların fintech devriminde geride kalmamasını sağlamak için çalışacağız.

Son zamanlarda XRP analistleri, blockchainin benimsenmesinin finansal kurumlarda başarılı bir şekilde büyümenin anahtarı olduğunu keşfetti. Payments’in blockchain raporunda, kullanıcıların %59′unun üretim için blockchainden yararlandığı belirtildi.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval