Sosyal medya

Aksesuar

realme, Buds Air Neo ve Watch satışa sunuldu

realme Watch

Hızlı bir büyüme trendi yakalayan realme, “1 + 4 + N” stratejisi kapsamındaki yeni ürünlerini duyurmaya devam ediyor. Yalnızca akıllı telefonlarla sınırlı kalmak istemeyen realme, 1 + 4 + N kapsamında; akıllı telefonların yanı sıra akıllı TV, akıllı kulaklık, akıllı saat ve akıllı hoparlör olmak üzere 4 ana kategorideki yeni ürünlerini kullanıcıların beğenisine sunuyor. Türkiye’de de, akıllı telefonları tamamlayan ürünleri ile ekosistemini hızla genişletmeye başlayan şirket; realme Watch’u da ülkemizdeki kullanıcıların beğenisine sundu. realme Watch aynı zamanda şirketin ilk akıllı saati olarak dikkatleri üstüne çekiyor.


İlginizi çekebilir: realme’nin de artık ekosistemi var: realme Watch ve Buds Air Neo elimizde!

reklam
Aorus reklamı

realme Watch, kullanıcılara neler vadediyor?

realme Watch, 3,5 cm renkli dokunmatik ekrana sahip ve aynı zamanda 12 adet dahili saat yüzü bulunuyor. Saatin 1.4 inç dokunmatik ekranı, 320 * 320 piksel ve 323 PPI çözünürlüğe sahip. Corning Gorilla Glass ile korunan ekranın, parlaklığı ise 380 nite kadar çıkabiliyor. Eğer 12 adet saat yüzü bana yetmez diyorsanız; OTA güncellemelerini takip ederek 100’ün üzerinde saat yüzüne ulaşabilmeniz mümkün. Ayrıca realme Watch, siyah, kırmızı, mavi ve yeşil olmak üzere 4 farklı kayış rengi ile sunuluyor. Kayış değiştirmek isteyen kullanıcılar, isterlerse herhangi bir saatçi dükkanından alabilecekleri farklı kayışları da kullanabiliyorlar.

Sağlık alanındaki özellikleriyle de öne çıkan realme Watch, “Gerçek Zamanlı Kalp Monitörü” ve “Kan Oksijen Doygunluk Düzeyi Monitörü” olarak da kullanılabiliyor. Yüksek hassasiyetli PPG optik kalp atış hızı sensörü ile, kalp atış hızınızı 7 gün 24 saat boyunca ölçen saat, kalp atış hızı zaman içinde çok yükselir ya da çok düşerse kullanıcıyı uyarmayı da ihmal etmiyor. 14 farklı spor moduna sahip olan bu saat; kan-oksijen seviyesi monitörü, aerobik yetenek testi, adım sayma algoritması, hatırlatıcı, su içme hatırlatıcısı, uyku izleme ve meditasyon egzersizi özellikleriyle hayatının her anında kullanıcılarını sağlıklı yaşama yönlendiriyor. Müzik çalmak veya fotoğraf çekmek için realme Link uygulaması ile akıllı telefona bağlanabilen realme Watch; çağrı, mesaj ve alarm hatırlatma, hava durumu tahmini gibi akıllı bildirim işlevleri ile de akıllı telefonları tamamlayacak nitelikler barındırıyor.

Adventure İstanbul

1600670268_Watch_K__rm__z__

realme, sektörü yakından takip ederek; IoT destekli ürünlere yöneliyor

Şirket, akıllı TV, akıllı saat, akıllı kulaklık ve akıllı hoparlörler olmak üzere 4 temel akıllı ürün ailesi ile “realme UNI Smart AIoT”yi oluşturmayı hedefliyor. realme Watch’ın piyasaya sunulması da; bu yönde atılmış önemli bir adım. realme Link uygulaması ile aynı zamanda akıllı yaşamın merkezine dönüşen saat, kullanıcıların çeşitli AIoT ürünlerini yönetmelerine de yardımcı oluyor. Uygulama aracılığıyla; evdeki hava temizleyiciyi açmak, baş ucu lambasını kapatmak ve kulaklığı kontrol etmek gibi birçok işlevi akıllı telefonunuzdan halletmek mümkün. realme Watch, Teknosa, Vatan, Mediamarkt, Amazon ve Hepsiburada üzerinden satışa sunuldu. Ürünün tavsiye edilen satış fiyatı ise, 599 Türk Lirası olarak belirlendi.

1600670306_Neo_Yesil

realme’nin uygun fiyatlı yeni TWS kulaklığı “Buds Air Neo”

Öte yandan şirket, yeni kablosuz kulaklık modeli Buds Air Neo’yu da satışa sundu. Buds Air Neo’nun her bir kulaklığı, 4,1 gram ağırlığında. Skalanın hafif tarafında kalan bu kulaklık, aynı zamanda ergonomik bir yapıya da sahip. Buds Air Neo’da, 13 mm çapa sahip sürücüler bulunuyor. Dış taraftaysa dokunmatik bir yüzey bizleri karşılıyor. Tek şarj ile 3 saate kadar kullanım süresi sunan kulaklığın pil ömrü, şarj kutusuyla beraber toplamda 17 saate ulaşabiliyor. Ayrıca cihaz, Bluetooth 5.0 desteğine de sahip. IPX4 sertifikası sayesinde su sıçramalarına karşı dayanıklı bir yapıda olan kulaklığın, “Pop Beyazı”, “Punk Yeşili” ve “Rock Kırmızısı” olmak üzere 3 farklı renk seçeneği bulunuyor. Fiyatı 399 Türk Lirası olarak belirlenen Buds Air Neo, Teknosa, Vatan, Mediamarkt, Amazon ve Hepsiburada üzerinden satışa sunuldu. Ve son bir hatırlatma; sosyal mesafenizi korumayı, maskenizi düzgün bir biçimde takmayı, ve ellerinizi bol bol yıkamayı unutmayın!

realme buds air neo

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aksesuar

AirPods Max pil tüketimi, kullanıcıları çileden çıkarttı!

AirPods Max

Apple, AirPods Max kulak üstü kulaklığını Aralık ayında tanıtmıştı. Lansmandan bu yana geçen sürede AirPods Max’i satın alan çok sayıda kullanıcı, olması gerekenden fazla pil tüketiminden kaynaklı şikayetlerde bulundu.


İlginizi çekebilir: Apple, MacBook Pro onarım programını genişletti!

reklam
Aorus reklamı

AirPods Max pil tüketimi şikayetleri artıyor

Şikayetlerde, kulaklığın kullanım esnasındaki pil tüketiminin beklenenden yüksek olduğu ve kulaklıkların kullanılmadığında bile önemli derecede pil kaybına maruz kaldığı belirtiliyor.

Bir kullanıcı, AirPods Max’ini lansman gününden beri kullandığını ve son birkaç gündür ciddi bir pil tüketimiyle karşılaştığını belirtti. Verdiği örnekte, pil seviyesi gece %85 civarındayken kulaklıkları kılıfından çıkardığını, yaklaşık 15 dakika kullandığını, daha sonra kılıfına geri koyduğunu ve sabah kalktığında iPhone’undan kulaklığının sadece %5 şarjı kaldığına dair bildirim aldığını söyledi. Aynı zamanda, AirPods Max’lerin kılıfın içindeyken bile hala aktif olmasının çok garip olduğunu belirtti.

Adventure İstanbul

İşinize yarayabilecek indirimli ve kullanışlı ürünleri sizin için HepsiBurada üzerinden listeledik.


airpods max

Yapılan şikayetlerin çoğunda, ‌AirPods Max’in kararlı bir şekilde düşük güç moduna geçmediği ve üzerinde bir güç düğmesi bulunmadığı için , kulaklıkları pil tasarrufu yapmaya zorlamanın bir yolu olmadığı söylendi.

AirPods Max piyasaya sürüldüğünde, kulaklıklarla birlikte gelen Smart Case’e konulup çıkartılırken düşük güç modlarının nasıl çalışacağı konusunda önemli bir kafa karışıklığı vardı. Bir destek belgesinde Apple, ‌AirPods Max’in beş dakika hareketsiz kaldıktan sonra (bir kılıfa konulmadan) “düşük güç moduna” girecek şekilde tasarlandığını açıklamıştı. Kulaklığa dokunulmazsa, ‌AirPods Max’in‌ üç gün boyunca düşük güç modunda kalacağı, ardından kulaklıkların Bluetooth’u ve Bul’u kesen “ultra düşük” bir güç durumuna geçeceğini belirtmişti.

Görselde Smart Case içinde AirPods Max gösteriliyor.

Apple’ın açıklaması göz önüne alındığında, AirPods Max’in kullanılmadığında pil tüketimini en aza indirmesi gerekiyor. Ancak bazı kullanıcıların yaşadığı pil sorunları düşünüldüğünde, düşük güç modunda bir sorun olabileceği oldukça aşikar.

Kulaklığın fiziksel bir kapatma düğmesi olmadığından, AirPods Max‌’in pilinin düşük güç modunda bile bir gecede boşalması oldukça muhtemel görünüyor. Pil tüketimi ile ilgili şikayetlerin sayısı göz önüne alındığında, Apple’ın bu hatayı yakın zamanda yayınlayacağı bir güncelleme ile düzeltmesi bekleniyor.

Devamını oku

Aksesuar

Netflix, AirPods Pro için Uzamsal Ses desteğini test ediyor!

Netflix

Bir Fransız sitesinden alınan rapora göre Netflix, AirPods Pro ve AirPods Max’te yerleşik olan uzamsal ses özelliği için destek eklemeye çalışıyor.


İlginizi çekebilir: AirPods Max garantisi kulaklık yastıklarını kapsamıyor!

reklam
Aorus reklamı

Site, Amerika Birleşik Devletleri’nde uzamsal ses desteği ile ilgili çalışmaların olduğunu belirten isimsiz bir Netflix çalışanıyla konuştuğunu söylüyor.

Söylenti henüz başka bir kaynak tarafından onaylanmadı. Ancak Fransız menşeili kaynak, bu özelliğin önümüzdeki ilkbaharda küçük bir katalog başlığı yayınlayarak hayata geçirileceğini düşünüyor.

Adventure İstanbul

Uzamsal ses nedir?

Uzamsal ses, sinema salonunki atmosfere benzer olarak, sesi Apple’ın kulak içi ve kulak üstü kulaklıklarına taşıyan aynı zamanda sesi üç boyutlu hale getiren bir AirPods Pro ve AirPods Max özelliğidir. Uzamsal ses, başınızın hareketini ve iPhone’unuzun konumunu takip etmek için ‌‌AirPods Pro‌‌ ve iPhone’daki jiroskop ve ivmeölçeri kullanır, hareket verilerini karşılaştırır ve ardından ses alanını başınız hareket ederken bile cihazınıza bağlı kalacak şekilde yeniden düzenler.

AirPods Pro Mekansal Ses: Nedir ve Neden Önemlidir | ITIGIC

Apple, özelliği ilk olarak 2020 Kasım ayında duyurmuştu. O günden itibaren birçok AirPods Pro sahibi bu özelliği deneyimlemek için gün sayıyordu. Özelliğin Netflix’e getirilmesi şüphesiz ki AirPods Pro kullanıcılarının Uzamsal Ses tecrübesini deneyimleyebilmesi için sınırsız bir içeriğe sahip olmasını sağlayacaktır.

Uzamsal Ses, sadece iPhone veya iPad ile çalışan bir özelliktir. Bu nedenle eğer Netflix gerçekten bunun üzerinde çalışıyorsa, özellik sadece Apple’ın uyumlu iPhone’ları veya iPad’lerinde görüntülediğiniz Netflix içeriklerinde destek sağlayacaktır.


İşinize yarayabilecek indirimli ve kullanışlı ürünleri sizin için HepsiBurada üzerinden listeledik.


 

Devamını oku

Aksesuar

Samsung, S21 Ultra için S Pen Pro’yu duyurdu. S Pen’den farkı ne?

Samsung

S Pen, piyasaya çıkışının ardından Galaxy Note serisinin belirleyici bir özelliği olmuştu. Ancak şimdi Samsung, kullanılabilirliğini büyük ölçüde genişletmek için yeni planlarını duyurdu.


İlginizi çekebilir: MIUI 13 çok yakında bu Xiaomi cihazlarla geliyor!

reklam
Aorus reklamı

S Pen ve S Pen Pro farklılıkları

Önceki Galaxy S modellerinden farklı olarak Galaxy S21 Ultra, artık standart S Pen için destek sunacak. Bununla birlikte telefon üzerinde, popüler dijital kalem için yerleşik bir yuva bulunmadığından, müşterilerin bunu ayrıca satın alması gerekeceğini de belirtelim.

Lansman sırasında tanıtılan ürün, Amerika Birleşik Devletleri’nde 39,99 $ fiyatla satılışa sunuldu. Bu fiyat çok yüksek değil, ancak bunun tabii ki bir nedeni var. Bu özel kalem bazı önemli özelliklerden yoksun bırakılmış ve bu da bize Galaxy Note serisine aşina olmayan müşterileri hedef aldığını gösteriyor.

Adventure İstanbul

Standart S Pen, yazma ve çizim için tasarlanmış. Bu nedenle eğer özellik açısından ek işlevler arıyorsanız, S Pen Pro seçeneğini tercih etmeniz gerekecek.


İşinize yarayabilecek indirimli ve kullanışlı ürünleri sizin için HepsiBurada üzerinden listeledik.


Samsung S Pen Pro, fiziksel olarak standart Galaxy S21 Ultra S Pen’den daha büyük ve “Bluetooth Low Energy” desteğinine sahip. Aynı zamanda, hareketle gezinmeyi ve telefonunuzu odanın her yerinden kontrol etmenizi sağlayabiliyor.

S Pen Pro, bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek ancak fiyatı henüz belli değil. Ayrıca, kullanıcıların bunu nasıl şarj edeceği de belirsizliğini koruyan konulardan bir tanesi. Sonuçta, telefonda özel bir S Pen yuvası veya kalemi sabitleyebilecekleri manyetik pimler bulunmuyor.

Samsung, S Pen ekosistemini diğer şirketlere de açıyor

İlgili haberde Samsung, kendi ürünlerine S Pen yetenekleri için uyumluluk eklemek adına bir dizi donanım şirketi ile ortaklık kurduğunu duyurdu ve bunun daha sonra S21 Ultra ile de uyumlu olacağını belirtti.

Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler