Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Realme 8 Pro Erken Erişimli Realme UI 3.0 Güncellemesini Yayınlıyor

realme 8 pro

Realme, Realme 8 Pro kullanıcıları için Realme UI 3.0 için erken erişim programını duyurdu. Bu programla birlikte şirket, Realme 8 Pro cihazlarında en son Android sürümü olan Android 12’yi test etmeye ve onunla birlikte gelecek olan geri bildirimleri almak için hazırda bekleyen kullanıcılar arıyor. Bu arayış içerisinde ile kararlı sürümün yakında daha çok kullanıcıya ulaşmasını sağlamak olacak. Geçtiğimiz günlerde şirket, Realme GT Neo 2 kullanıcılarına Realme UI 3.0 erken erişimini açmıştı. Eğer elinizde bir Realme 8 Pro varsa ve telefonunuzu Android’in en yeni sürümünü denemekle ilgileniyorsanız nasıl başvuru yapabileceğinizi aşağıdaki adımları uygulayarak öğrenebilirsiniz.

Erken Erişime Katılmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

  • Cihazınızda kök bağlantısı (root) olmadığından emin olun.
  • Veri kaybını önlemek için tüm kişisel verilerinizin yedeklerini alın.
  • Bazı üçüncü taraf uygulamalar kullanılamayabilir. Bu nedenle uygulamaları Play Store’de bulunan en son sürüme güncelleyiniz.
  • Mevcut depolama alanının 10GB’den fazla olduğundan emin olun. Aksi takdirde hata ile karşılaşabilirsiniz.

Realme 8 Pro Realme UI 3.0 Erken Erişim

Erken erişim programı 17 Aralık tarihi ile birlikte başladı ve şirket bu işlem için sınırlı bir kontenjan ayırdığını belirterek kullanıcıların toplu bir şekilde kabul edileceğini belirtiyor. Başvuru yapmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

  1. Telefonunuzu şarj edin ve pil seviyesinin %60’ın üzerinde olduğundan emin olun.
  2. Cihazınızı gerekli olan RMX3081_11.C.09 UI sürümüne güncelleyin.
  3. Ayarlar > Yazılım Güncelleme seçeneğine gidin.
  4. Sağ üst köşede bulunan ayarlar simgesini seçin.
  5. Ekranda çıkan Deneme Sürümü > Şimdi Başvur > Bilgilerinizi gönderin ve testi bitirin seçeneğini seçin.

Başvuruyu gönderdikten sonra güncellemeyi almaya hak kazanacaksınız. Ancak yalnızca sınırlı sayıda kullanıcı yeni güncellemeyi alabilecek. Eğer güncelleme alamazsanız alamadığınız için üzülmenize gerek yok. Sebebi ise Android’in deneme sürümlerinde her zaman riskler mevcuttur ve bazı sistem uygulamaları Android 12 için iyi optimize edilemeyeceğinden hatalar ve çökmeler ile karşılaşılabilir. Bu durumlar ile karşılaşırsanız şirket tarafından tekrardan Android 11 tabanlı Realme UI 2.0 sürümüne geri dönebileceksiniz ancak bu işlem cihazınızda bulunan tüm kişisel verileri silecektir.

Daha fazla bilgi edinmek isterseniz şirketin 8 Pro modelinin erken erişimi için açmış olduğu gönderiye buradan ulaşarak inceleyebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eyüp Can Yılmaz

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval