Sosyal medya

Donanım

Her platforma uygun oyuncu kulaklığı: Razer Barracuda X

Razer Barracuda X modeli 4 işi yapabilen bir kulaklık. Razer markası olması nedeniyle oyunculara yönelik bir kulaklık olan Barracuda X PC, PlayStation, Nintendo Switch ve Android cihazlarda kullanılabilen yapısıyla dikkat çekiyor.


İlginizi çekebilir; Huawei MateBook 14 incelemesi | Seç beğen al!


Sade tasarım, kolay taşıma

Tasarımsal olarak oldukça sade olan Razer Barracuda X, Kraken ailesiyle başlayan kulaklıkta, BlackShark V2 ile sadeleşen yapıyı takip ediyor. Dışarıdan görünüşü Opus modelini de andıran kulaklık, bu tasarımıyla oldukça başarılı bir sonuç ortaya koyuyor. Süngerleri oldukça rahat olan kulaklıkla herhangi bir platformda oyun oynarken de sorunsuzca saatlerinizi geçirebilirsiniz. Bizdeki modeli siyah rengi ile gerçekten şık. Çıkarılabilir mikrofonunu kullanmadığınız aman dışarıda da rahatça taşıyabilirsiniz. Ağırlığı ise sadece 250 gram.

4 platform bir arada!

Barracuda X modeli hem bilgisayar, hem Switch hem PS hem de Android telefonlar ile kullanılabiliyor. Sesi çok daha kaliteli aktarmak adına 2,4 GHz bandını kullanan cihaz, alıcısıyla beraber kullanılıyor. USB Tip-C başlığı olan bir alıcı kullanan Razer Barracuda X, bu nedenle Apple ve Xbox tarafında kullanılamıyor. Ancak isterseniz 3,5 mm kablosu ile diğer tüm cihazlarda da kullanabilirsiniz. Ama asıl odağımız elbette kablosuz özgürlük. En güzel tarafı ise tak çalıştır tarzında olması. Herhangi bir ayara gereksinim duymuyor.

Teknik detaylar

Meraklısı için teknik detaylardan da bahsedelim. Barracuda X, Razer imzalı 40 mm TriForce sürücülerini kullanıyor. Bu, tiz, mid ve bassların daha iyi hissedilmesi için 3’ü 1 arada bir sürücü diyebiliriz. 20 Hz – 20 kHz arası frekans değeri, 32 Ω empedans değeri ve PC üzerinden 7.1 çevresel ses desteği de sağlıyor. Çıkarılabilir mikrofonu ise Razer’ın HyperClear teknolojisiyle geliyor ve sesiniz gerçekten oldukça temiz bir şekilde karşıya iletiliyor.

Deneyim

Uzun sayılabilecek süre boyunca Razer Barracuda X modelini deneyimledim. PC’den ziyade PS ve Android telefonumda kullandığım kulaklık, 20 saate varan batarya ömrü ve sorunsuz ses geçişi sayesinde hem telefondan film/dizi izlerken daha iyi duymak ve oyunda ses kasmak adına mükemmel bir sonuç verebiliyor. Mikrofon kalitesini ise oldukça fazla beğendim. TWS kulaklıklara göre inanılmaz bir temiz ses karşıya iletiliyor. Uzun süre kullanımlarda da bir baş ağrısı yapmaması önemli artılarından biri. Ancak tek isteği bir de Bluetooth desteği olması olurdu. Müzik için BT, oyun için 2,4 GHz bandını kullanmak daha verimli olabilirdi gibi geliyor.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Aydoğan Aykanat

Teknolojiye olan tutkusunu Hardware Plus'ta meraklılarına aktarıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir