Sosyal medya
Xiaomi Mi 10 banner

Oyun Konsolu

PlayStation 5 son zamanlarda çıkan en ağır konsol olabilir!

playstation 5 üretim arttı

PlayStation 5 çıkışına yakın yeni detaylar ile bizleri karşılamaya devam ediyor. Ortaya çıkan bilgilere göre cihazın en ağır oyun konsolu olması bekleniyor.


İlginizi çekebilir; Xiaomi Mi Smart Band 5 ve Mi TWS Earphones 2 Basic satışa çıktı

reklam

PlayStation 5, yaklaşık beş kilodan fazla olabilir!

Oyun dünyasının önemli oyuncuları arasında görünen oyun konsolları gelişmeye devam ediyor. Rekabetin kuşkusuz en önemli markaları arasında yer alan Sony, yeni nesil konsolu PlayStation 5 ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Firmanın 2020 sonunda piyasaya çıkacak konsolu hakkında ilginç bir iddia ortaya atıldı. Amazon Almanya, konsol hakkında açtığı sayfada ilginç bilgiler paylaştı. Tasarımı nedeniyle büyüklüğü oldukça tartışma konusu olan cihazın en ağır PlayStation olabileceği iddia ediliyor.

playstation 5 üretim

Sayfada yer alan bilgilere göre 4.78 kg olacağı iddia edilen konsolun, PlayStation 3 konsolundan bu yana ,ki kendisi 4.98 kg ağırlığa sahip, çıkan en ağır konsol olacağı öngörülüyor. Bununla birlikte bir önceki nesil olan PS4 2.8 kg ağırlığa sahip iken PS4 Pro cihazı da 3.3 kg olarak bizleri karşılıyor. En büyük rakibi Xbox Series X konsolunun ise yaklaşık 4.5 kg olması bekleniyor. Öte yandan sitede yer alan bilgilere göre cihazın Digital Edition versiyonu normal versiyon ile aynı ağırlığa sahip. Henüz doğrulanmayan bu bilgiler ışığında yeni nesil konsolların büyüklükleri ve ağırlıkları önümüzdeki dönemlerde de oldukça konuşulacak gibi duruyor. Bakalım Sony cephesi herhangi bir bilgi verecek mi bekleyip göreceğiz.

MSI reklamı

Taze mühendis, çizgi roman ve teknoloji sever.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

PS5 Pro, çoklu GPU çözümü ile gelebilir!

PS5 Pro

Japon üretim devi Sony, yıl sonunda PS5’i resmi olarak satışa sunacak. Son birkaç ayda bu cihazla alakalı pek çok spekülasyon yayınlandı. Şirket, PS5’in donanım özelliklerini resmi olarak onayladı. Ayrıca yaptığı konferansta bazı oyunları ve tarihlerini de kullanıcılarla paylaştı. Bugün ise Sony’nin çoklu GPU kullanacağı daha güçlü bir PS5 ile ilgili ipuçları görüntülendi. Techsina‘ya göre çoklu GPU patenti alan PlayStation, muhtemelen PS5 Pro olarak adlandırılacak.


İlginizi çekebilir: Huawei Kirin 1020, A14 Bionic’ten daha büyük olacak!

reklam

PS5 Pro olacağı tahmin edilen cihazın yeni patenti ne içeriyor?

Yayınlanan raporda patentin başlığı “Ev Konsolu ve Bulut Oyunculuk İçin Oyun Konsolu” olarak geçiyor. Patentin açıklaması ise “Arabellek yönetimi, çoklu GPU ortamında kendi video karelerini oluşturan veya her video karesinin ayrı bölümlerini oluşturan birden fazla GPU ile gerçekleşir. GPU‘lardan biri diğer GPU’dan bilgi alarak HDMI üzerinden bu akışı sağlar.” şeklindedir.

PS5 Pro

PS5 Pro ile geleceği tahmin edilen patentin açıklaması, SoC teknolojisinin oyun konsollarına uyarlanabileceğini belirtiyor. Konsolların taban modelleri için tek bir SoC, daha yüksek işleme ve depolama kapasitesi için ise birden fazla SoC kullanılabilir. Üst düzey sistemler daha yüksek RAM ve bulut için optimize edilmiş yongalar içerebilir. Patentin en önemli özelliği GPU’nun ölçeklenebilirliğine yapılan göndermedir. Raporun sonunda bunun tamamen yeni bir ürün değil, yükseltme kiti olarak gelebileceği belirtiliyor.

MSI reklamı
Devamını oku

Oyun Konsolu

Microsoft: Gamepass büyük bir kâr bırakmıyor

Gamepass, son dönemde oyuncuların en beğendiği hizmetlerden biri. Ancak, oldukça makul bir aylık ücretle oyuncuların büyük bir oyun kütüphanesine erişebildiği Gamepass, Microsoft için şuanda büyük bir kâr etme aracı değil.

İlginizi çekebilir: Galaxy Note 20 serisinin fiyatları sızdırıldı!

reklam

Oyuncular, 60 dolarlık AAA oyunları Gamepass ile yılda 60 dolar civarında bir ücret ödeyerek sorunsuz bir şekilde oynayabiliyor. Gamepass kullanıcıları da Microsoft bu hizmetten nasıl kâr ediyor sorusunu fazlaca soruyor. Bu sorulara cevaben Xbox‘ın pazarlama müdürü Aaron Greenberg, yaptığı açıklamada Gamepass‘in Microsoft için bu aşamada büyük bir kâr aracı olmadığını, ancak pazarlama anlamında çok büyük bir koz olduğunu belirtti. Greenberg, Gamepass platformunun başarısı sayesinde Microsoft’un da büyük kazanımlar elde ettiğini, insanların Gamepass‘i arkadaşlarına ve çevrelerine çokça önerdiğini ve bu durumun da pazarlama açısından firmaya çok büyük katkıları olduğunu vurguladı. Platform 10 milyon kullancıya ulaşmış durumda.

Gamepass dünya genelinde oldukça beğeni topladı ve neredeyse hiç olumsuz eleştiri almadı. Microsoft‘un yeni nesil konsolu Xbox Series X için de Gamepass çok büyük bir koz olacak gibi gözüküyor.

MSI reklamı
Devamını oku

Oyun Konsolu

Destiny 2, genişleme paketiyle beraber Gamepass’e geliyor

Microsoft, en büyük kozlarından biri olan Gamepass‘in kütüphanesini genişletmeye devam ediyor. Eylül ayında, büyük bir fan kitlesi bulunan Destiny 2 de Gamepass‘e geliyor, ayrıca oyunun yeni genişleme paketi Beyond Light da Gamepass üyelerine ücretsiz sunulacak.

İlginizi çekebilir: Mafia: Definitive Edition için 15 dakikalık oynanış videosu yayınlandı!

reklam

Microsoft, Bungie ile yaptığı anlaşma ile Destiny 2‘yi Gamepass‘e getiriyor. Xbox Store‘da 170,99 TL fiyatla satışa sunulan oyunun yeni genişleme paketi de ana oyun gibi Gamepass‘e gelecek ve oyuncuların ek bir ücret ödemesine gerek kalmayacak.

Destiny 2, 22 Eylül‘de çıkış yapacaktı ancak oyunun çıkışı pandemi sürecinde yaşanan aksaklıkların sonucu olarak 10 Kasım‘a ertelenmişti. Eylül ayında Gamepass‘e gelecek Destiny 2’nin genişleme paketi Beyond Light da çıkış tarihinden itibaren Gamepass’te olacak.

Bungie ayrıca Destiny 2‘yi Xbox Series X için de optimize edecek ve oyun Microsoft‘un yeni nesil konsolunda 4K çözünürlükte 60 FPS olarak oynanabilecek. Oyun bu neslin güçlü oyun konsolu Xbox One X‘te 4K çözünürlükte ancak 30 FPS olarak çalışabiliyor.

MSI reklamı
Devamını oku