Sosyal medya

Haber

PlayStation 4’ün yeni gamepadi ortaya çıktı

244985-ibb

 

20 Şubat’ta Sony’nin düzenleyeceği PlayStation etkinliğini merakla bekliyoruz. Tarih çok yaklaşmasına rağmen hala yeni PlayStation ya da PlayStation 4 ortaya çıkmadı. Cihazın özellikleri dedikodulara konu oldu fakat asıl merak edilen cihazın gücü değil görüntüsü. Şimdiye kadar her cihazda endüstri standardını belirleyen Sony, tasarım olarak da fark yaratacağının sinyalini aslında PS Vita’da bizlere vermişti.

Kotaku’nun eline gelen isimsiz bir e-postadaki fotoğraf, Sony’nin yeni PlayStation’ının kontrol cihazı olarak doğrulandı. Sony tarafından yalanlanmayan ve pek çok kaynak tarafından doğrulanan bu yeni kontrol cihazı, ilk bakışta PS3 ile aynı gözükse de ortasındaki yeni alan dikkat çekici.

Yeni kontrol cihazı dokunmatik olacak

PS4 gamepadinde en dikkat çeken ayrıntı, analogların hemen üstündeki dokunmatik alan. Tıpkı PS Vita’nın arka kısmındaki dokunmatik alan gibi belirli oyunlarda bu alan rahatlık sağlayabilir. Dokunmatik alanın hemen üstündeki mavi alan ise PS Move kontrol cihazlarının özelliğini doğrudan yeni PlayStation gamepadlerine getirecek anlaşılan.

20 Şubat’ta her şey ortaya çıkacak (diye umuyoruz).

ps4controller

Kaynak: IGN aracılığıyla Destructoid

 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Gökhan Menge

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval