Sosyal medya

Basın Bülteni

Philips’den Ambiglow teknolojili 3D monitör

Philips monitörlerinin üreticisi MMD, Ambiglow teknolojisine sahip yeni modeli Philips Gioco 278G4 3D ekranı pazara sundu. Philips Gioco 278G4DHSD 3D monitör fiyatı 515 dolar + KDV.

MMD, Ambiglow teknolojisine sahip yeni modeli Philips Gioco 278G4 3D ekranı pazara sundu. Ambiglow teknolojili ikonik 27 inç LCD monitör, ekranın arkasındaki duvarda görüntüyle eşleşen bir ışık halesi oluşturuyor ve ekranı görsel olarak genişleterek 3D deneyimi sunuyor. Ürün, hızlı işlemcisi sayesinde, gelen görüntüyü analiz ederek yaydığı ışığın rengini ve parlaklığını görüntüye uyarlıyor.

Manset4

Ambiglow teknolojisinden en iyi şekilde yararlanmak için ekranı duvardan veya düz yüzeyden yaklaşık 15 cm uzaklıkta konumlandırmak yeterli oluyor. Odadaki ışıklar kısıldıktan ya da kapatıldıktan sonra Ambiglow parlaklığının kademeleri isteğe göre ayarlanabiliyor. Eğer monitör çalışmak için kullanılacaksa Ambiglow kapatılarak ekran standart modda çalıştırılabiliyor.

Ambilglow özellikli ilk Philips LCD monitör olan Gioco 278G4DHSD 3D, Smart Bias aydınlatma modunda kullanıldığında da monitörü çevreleyen duvara sabit 6500k beyaz ışıktan yumuşak bir hale yansıtarak karanlık ortamlarda film izlemenin ya da oyun oynamanın yarattığı göz yorgunluğunu azaltıyor. Bu özellik sayesinde aynı zamanda oda ışığının neden olduğu yansımaları ve parlamaları dengeliyor. Daha net görüntüleme deneyimi için AH-IPS özelliğiyle donatılan Philips Gioco 278G4 3D ekranlar; uygun renk dengesi ve geniş görüntüleme açısı sunuyor.

HDMI uyumlu 3D özellikli Gioco çok sayıda HDMI kaynağından yüksek kaliteli dijital görüntü ve ses sinyallerini alabiliyor. USB 3.0 portu üzerinden veri akışı sağlayan Philips Gioco dilendiğinde normal 2D modunda da kullanılabiliyor.

Philips’in yeni Gioco278G4DHSD 3D monitörü ideal oyun deneyimini mümkün kılmak için, ekran üzerinden kolayca geçiş yapılabilen mod seçenekleri de sunuyor: “FPS” (First Person Shooting) modu karanlık temaları geliştirerek, oyuncuların karanlık alanlarda gizli kalmış objeleri görmesini mümkün kılıyor. “Racing” modu tepkime süresini ve renk niteliklerini en üst seviyeye yükseltiyor. “RTS” (Real Time Strategy) modunda belirli alanları vurgulamak için SmartFrame özelliği devreye giriyor.

Şubat 2013’de Boğaziçi Bilgisayar ve Arena bilgisayar mağazalarında satışa sunulan Philips Gioco 278G4DHSD 3D monitör fiyatı 515 dolar + KDV.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Gökhan Menge

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval