Sosyal medya

Akıllı TV

Philips TV, 5 prestijli tasarım ödülüyle en yüksek resmi onayı aldı

Philips TV

TP Vision’un seçkin kalite performansına ve Avrupa işçiliğine odaklanması bir kez daha dikkat çekti. Şirketin 2019 Philips TV serisi içerisinde yer alan yüksek teknolojili televizyonlarından üç tanesi, iF ve Red Dot tasarım yarışmalarında en üst sırada yer aldı.


İlginizi çekebilir: Apple, Netflix benzeri AppleTV+ servisini duyurdu!

reklam
Aorus reklamı

“Minimalist, işlevsel tasarımlar sunuyoruz”

Ödüller, TP Vision’un aralarında İngiliz ses efsanesi Bowers & Wilkins ve dünyaca ünlü Danimarkalı zanaatkar Georg Jensen’in de yer aldığı Avrupalı uzman markalarla olan ortaklık yaklaşımının ne kadar doğru olduğunu gösteriyor.

Philips TV

Adventure İstanbul

TP Vision Baş Tasarımcısı Rod White ödül getiren başarılarla dolu seneyle ilgili; “Bowers & Wilkins’la devam eden ortaklığımızla en iyi görüntü ve ses performansını sağlamaya devam ediyor; gerçek ustalıkla uygulamaya geçirilen gerçek materyaller kullanarak minimalist, işlevsel tasarımlar sunuyoruz” dedi.

Philips TV ve George Jensen işbirliğinin ilham verici yolculuğu

Tasarımlarının temelindeki mirası teknolojiyle kusursuz bir şekilde harmanlayan Philips TV, Georg Jensen’la gerçekleştirdiği işbirliğiyle Avrupa tasarım perspektifini gündelik yaşama yönelik dekoratif ayrıntılarla bir araya getirerek her iki tarafın tasarımcılarını İngiltere ve İskandinavya arasında ilham verici bir yolculuğa çıkarttı. White konuyla ilgili “Rakiplerimizin ürünlerini farklılaştırma çabasında olduğu bir pazarda Avrupa’nın önde gelen markaları ile olan işbirliğimizin, gerçek anlamda ön plana çıkan ürünler sunmamızı sağladığına inanıyorum” dedi.

Red Dot Tasarım Ödülü ve iF Tasarım Ödülü kazanan ürünler:

– Üstün görüntü ve ses performansının minimalist tasarımla bir araya geldiği OLED+934. TV standı gibi seçkin bir ses çubuğunun entegrasyonu sayesinde minimal bir silüet sunularak yeni bir performans seviyesi elde edildi.

Philips TV

-Süper ince, üstün performans sunan OLED 854. Zarif, koyu krom bir T-bar döner stand ve benzersiz Ambilight teknolojisi ile desteklenen krom çerçeveli bir minimalist, süper ince çerçeve sunuyor.

9104 modeli de bir iF Tasarım Ödülü kazandı:

– Avrupa işçiliğine sahip 9104 modeli. Parlak bir şekilde cilalanmış metal alt kısım ile birlikte televizyonun üç tarafında siyah, fırçalanmış alüminyum çerçeveye sahip bir ince televizyon.

iF ve Red Dot ödülleri; üstün tasarım başarısının kabulü olarak veriliyor ve her yarışmaya, kendi kategorilerinde en iyi tasarımı temsil eden yaklaşık 60 ülkeden 5.000’in üzerinde başvuru yapılıyor. Ödül kriterleri arasında inovasyon, resmi kalite, işlevsellik ve ekolojik uyuma ilişkin konular dikkate alınıyor.

Teknoloji tutkunu, yazılım meraklısı bir teknoloji editörü.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı TV

Philips 9206 Premium100Hz DLED TV ve 8506 Performance Series DLED TV yakında satışta!

Philips 9206 DLED

Geniş izleme açısı ve yüksek hertz değerlerinde tazeleme hızına sahip VA paneliyle öne çıkan yeni Philips DLED TV modelleri, yılın 2. çeyreğinde satışta olacak.


İlginizi çekebilir: OLED TV’ler YANIYOR MU? | Philips nasıl çözüm üretti?

reklam
Aorus reklamı

Philips 9206 Premium 100Hz DLED TV

Geniş izleme açısı ve 100Hz tazeleme hızına sahip VA paneliyle öne çıkan Philips 9206 Premium DLED TV’ler, kontrast sağlamak için Philips’in Micro Dimming Pro sistemiyle doğrudan kısılabilir LED arka ışıklara sahip. P5 görüntü işlemcisini barındıran bu cihaz, 4K çözünürlükteki görüntüleri 40 Hz’den 120 Hz’e kadar oynatabiliyor. Otomatik Düşük Gecikme moduna eklenmiş FreeSync Premium ve Otomatik Oyun modunun da dahil olduğu HDMI 2.1 desteğine sahip olan cihaz; 50W 2.1 ses sistemini de bünyesinde barındırıyor. Ayrıca cihazda bas severler için dört adet pasif radyatör mevcut. Dört taraflı Ambilight özelliği bulunan cihazda DTS Play-Fi da mevcut.

1611572945_9206_65INCH_INSITU_01_RGB

Philips 9206 Premium DLED TV

Adventure İstanbul

Bu TV’de dikkat çeken özelliklerden bir diğeri de, Google Asistan ve Alexa desteğine sahip, bas-konuş özellikli kumanda. Bu sayede yazı yazmak da kolaylaştırılmış durumda.

8506 Performance Series DLED TV

Panel kalitesiyle öne çıkan Philips 8506 Performance Series DLED TV, Micro Dimming Pro sistemiyle doğrudan kısılabilir LED arka ışıklara sahip. Yine P5 görüntü işlemcisini bünyesinde barındıran cihaz, Otomatik Düşük Gecikme moduna eklenen Değişken Yenileme Hızını da sunabiliyor. Ses tarafındaysa, 20W güce sahip bir ses sistemi sunuluyor. Buna ek olarak; DTS Play-Fi desteği de, ses kalitesine artı katıyor.

1611573007_8506_EU_360_RGB_PNG

Philips 8506 DLED TV

Üç taraflı Philips Ambilight bulunan TV’de, bas-konuş desteği yine mevcut. Bu sayede Google Asistan ve Amazon Alexa üzerinden sesli komutlar verebilmek ve sesle yazı yazabilmek mümkün.

43 ”, 50”, 58 ”ve 65” ekran paneller için açık gümüş renkli, ince çizgili metal T çubuk döner stand bulunurken; 70 ”ve 75” ekran paneller için Açık gümüş metal trapez ayaklar sunuluyor.

Devamını oku

4K

ViewSonic doğru renk özellikli yeni 8K monitörünü tanıttı

viewsonic

California merkezli ViewSonic firması CES platformunda yeni monitörlerini sundu. Bunlardan en öne çıkanı ise 8K görüntü sunabilecek olan ve Thunderbolt 3 dahil birçok bağlantı desteği veren VP3286-8K modeli oldu.


İlginizi çekebilir:

reklam
Aorus reklamı

VP3286-8K yaklaşık olarak 5.000 Dolar gibi uçuk bir fiyat ile piyasaya sürülecek. Yanında ise üç tane daha 4K çözünürlük sahibi monitör bulunduracak. Aralarından 32inç olan monitör ise yine Thunderbolt 3, DisplayPort ve USB girişi ile 2.000 Dolardan satışa çıkacak.

Firma tarafından sunulan diğer cihazların içerisinde yeni oyuncu monitörleri, bir 4K projektör, bir de tanışabilir ve akıllı bağlantı özellikli LED projektör de var.

Adventure İstanbul

viewsonic

Biraz daha ucuz etikete sahip monitörler de firma tarafından sunulmuş durumda. 27inçlik VP2786-4K 1000 Dolardan alıcı bekleyecekken, VP2776-4K ise aynı bağlantı seçenekleriyle birlikte 900 Dolar olacak ve sadece diğer akranının sunduğu geniş renk özelliğini sunmayacak.

Toplamda ise ViewSonic beş ColorPro monitörü, beş oyuncu monitörü, dört taşınabilir monitör ve üç tane de projektör tanıtmış oldu. Bütün bunları bir kerede tanıtmaları kulağa oldukça fazlaymış gibi gelebilir. Ancak genelde yeni birçok duyuru CES platformunun kalabalığında kaynayabiliyor. Dolayısıyla şirketler de burada görebildiğimiz gibi getirebildikleri kadar yüksek ses getirmeye çabalayabiliyorlar.

Devamını oku

Akıllı TV

Televizyon satışları 2021 yılında patlayacak

Yazan:

televizyon satışları

Covid-19 pandemisi, evden çalışma, kapanan sinemalar derken televizyon satışları ciddi oranda artmış durumda. Uzmanlar 2021 yılında, 223 milyon adet televizyon satılacağını öngörüyor.


İlginizi çekebilir: Xiaomi Mi QLED televizyonlar satışa çıkıyor

reklam
Aorus reklamı

Televizyon satışları, yıllar geçtikçe akıllı televizyonların yaygınlaşmasıyla daralan teknoloji sektörlerinden biri olmuştu. Ancak pandemi sebebiyle evde daha fazla vakit geçirmeye başlayan insanlar, bu süreçte televizyon, laptop gibi elektroniklere yöneldi. Bu duruma İş ve eğitim hayatının eve taşınması, sinemaların kapanması gibi nedenler etkili oldu. Şimdi harika bir 2020 geçiren Televizyon sektörü, daha iyi bir 2021 için hazırlanıyor.

televizyon satışları

Adventure İstanbul

Araştırmaya göre televizyon satışları daha da artacak

TrendForce isimli Pazar araştırma şirketinin yaptığı bir çalışmaya göre, Covid-19 pandemisi, Tokyo olimpiyatları ve UEFA Şampiyonaları sebebiyle 2021 yılında zaten yükselişe geçen televizyon satışları daha da artacak. Bu artış geçtiğimiz yıla oranla, %2.8 daha fazla olacak. Bu artış 2021 yılında 223 milyon adet televizyon anlamına geliyor. Akıllı TV’ler sayesinde kullanıcıların geleneksel televizyonlara mecbur olmaması da bunu etkilemiş gibi gözüküyor. Zaman içinde gelişen teknoloji sayesinde panel maliyetlerinin düşmesinden dolayı kullanıcılar 55 ve 65 inç gibi yüksek ekranlı televizyonlara daha çok ilgi gösteriyor. Bu boyuttaki ürünlerin satışı geçtiğimiz yıllara göre %60 artmış durumda.

televizyon satışları

Talep 65 inç ve üzerine

Tüketiciler bu ucuzlamadan dolayı, eski alışkanlıkları bırakarak 65 inç ve üzerindeki modelleri hedeflemeye başladı. Şu an için en çok satılan modeller, 32- 55 inç arasında. Ancak değişen tüketim ve satın alma alışkanlıklarıyla birlikte bu da zaman içinde değişecek gibi duruyor. Potansiyelin farkında olan Samsung, LG, Sony gibi TV üreticileri, artan Televizyon satışları için en çok sevinen şirketlerin başında gelecek gibi duruyor. Konuyla ilgili yeni gelişmeler için takipte kalın…


İlginizi çekebilir: Her bütçeye uygun televizyonları Hepsiburada üzerinden almak için tıklayınız 

İlginizi çekebilir: Her bütçeye uygun televizyonları Trendyol üzerinden almak için tıklayınız


 

Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler