Sosyal medya

Güncelleme

Outriders demo güncellemesi önemli değişiklikler getiriyor

outriders demo
reklam

Outriders demo versiyonu için yeni bir güncellemenin yolda olduğunu Reddit üzerinden duyuran Square Enix; dün itibariyle yenilikleri oyuna eklemiş durumda. Güncellemeyle oyuncu eşleştirmeleri hızlandırılırken; oyuncunun bazı özelliklerinde ve Captain düşmanların zorluğunda ayarlamaya gidiliyor. Gauss boss düşmanı ise artık tekrarlanan oynanışlarda daha zor hale gelecek.


Bu arada eğer bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız; 882-4.410TL arası her kullanıma uygun sağlam bilgisayarlar için sürekli güncellenen bu ürün listesine bakabilirsiniz.

reklam

Bunun dışında oyunda en büyük değişikliğin eşya düşürmeyle ilgili olduğunu söyleyebiliriz. Legendary eşya için istismar edilebilen “Loot Cave” için çözüm yoluna giden Square Enix; Epic eşyaları da satıcılardan kaldırdı. Ayrıca artık tekrarlanan oynanışlardaki yan görevler ödül olarak Legendary eşya düşürme şansına sahip olacak. Eşya düşme oranları ise oyunda sabit kalmış durumda.

Bu alandaki değişiklikler karakter gelişimi çabalarını başka yere yönlendirme amaçlı gibi. Öyle ki firmaya göre tam oyunun sahip olduğu ilerleme sistemi; oyuncuların demoda gösterebilecekleri fazla gelişimden etkilenme ihtimaline sahip. Dolayısıyla yayıncı firma karakter geliştirme çabalarını engellemek istemese de sistemin istismar edilmediğinden emin olmak istediğini bildiriyor.

reklam
Aorus reklamı

outriders demo

Bu güncelleme ise oyuna gelecek olan tek güncelleme değil. Square Enix yakın zamanda daha büyük bir güncelleme getireceğine de açıklamasında yer veriyor. Bununla birlikte birçok hata çözümü ve geliştirmeler oyunda yerlerini alacaklar. Yine Motion Blur seçeneği, oyuncu eşleştirme zamanı ayarlamaları ve sinematik sahneler için iyileştirmelerin de bu güncellemeyle gelmesi muhtemel. Sözü geçen güncelleme için ise net bir tarih şimdilik yok.

Son olarak 1 Nisan’daki çıkışından önce geçen hafta yayınlanan Outriders demo versiyonunun firmanın söylediğine göre iki milyon kişi tarafından indirildiğini belirtelim. Dolayısıyla Square Enix firmasının başarılı bir sürece imza attığını söylemek yanlış olmaz gibi.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Dillerle ve onların iletişimi ile ilgilenen, bu iletişime de teknolojiyi eklemeye çalışan bir arkadaş.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

Android güncellemelerini alacak olan LG telefonların listesi yayınlandı!

Android güncellemelerini
reklam

LG, akıllı telefon pazarından 31 Temmuz tarihinde çekileceğini pazartesi günü gerçekleştirdiği basın toplantısında resmi olarak duyurdu. Bununla birlikte şirket, desteklenen modeller için Android 11 güncellemelerini vermeye devam edecek. Ayrıca Android 12 ve Android 13 alabilecek bazı telefonlar da mevcut. Bugün paylaşılan listede hangi telefonların hangi Android sürümüne yükseltileceği ortaya çıktı.


İlginizi çekebilir: Bilgisayar sevkiyatları, bileşen sıkıntısına rağmen artış gösterdi!

reklam

Hangi LG telefonlar yeni Android güncellemelerini alacak?

LG, paylaştığı listede Android güncellemelerini alacak olan telefonlarını kullanıcılara duyurdu. İlginç bir şekilde bu listede Android 13 alacak olan telefonlarda bulunmakta.

Android 11

reklam
Aorus reklamı
 • Wing, Velvet, Velvet LTE, V50S, V50, G8, Q31, Q51, Q52, Q61, Q70, Q92, Q9 One

Android 12

 • Wing, Velvet, Velvet LTE, V50S, V50, G8, Q31, Q52, Q92

Android 13

 • Wing, Velvet, Velvet LTE

Android güncellemelerini

LG Wing ve LG Velvet, firmanın 2020 yılında piyasaya sürdüğü akıllı telefonlardır. LG Wing, dönebilen çift ekrana sahip oldukça yaratıcı bir tasarım ile karşımıza çıkmıştı. Bu nedenle, şirket bu cihaz için Android 13 güncellemesini vermeyi planlıyor. Ancak üretici, Android 12 veya 13’ün test işlemi sırasında bir hata oluşması durumunda güncellemelerden vazgeçebileceğini de belirtti. LG’nin akıllı telefon pazarından çekilmesi, hem kullanıcıları hem de pazarı olumsuz etkiledi.

Android güncellemelerini

Üretici, akıllı telefon pazarından çekildiğini duyurduktan sonra akıllı telefonları için desteğini sürdüreceğini belirtti. Bununla birlikte elinden gelen her yazılım güncellemesini de cihazlarına sağlamaya devam edecek. Ayrıca firma, son çıkan telefonları için üç yıl boyunca aktif güncelleme garantisi verdi. Aynı zamanda orta ve giriş seviye telefonlar da iki sene boyunca güncelleme alacak. Şirketin akıllı telefon pazarından çekilmesinin öncesinde bazı modeller mevcut Android 11 işletim sistemine sahipti. Bunların arasında LG Velvet, V60 ThinQ ve G7 One akıllı telefon modelleri bulunmakta. Ancak diğer orta ve giriş segment modeller de yakında Android 11 güncellemesini alacak. Bu cihazlar, G8X, G8S, Velvet 4G, Wing, K52 ve K42 olarak sıralanıyor.

Android güncellemelerini

LG, kullanıcıları endişelendirmemek için en erken zamanda akıllı telefonlara güncelleme desteğinin süreceğini duyurdu. Bununla birlikte son raporlarda LG’nin bazı telefonları için Android 12 sürümünü yakında piyasaya süreceği ortaya çıktı. Güney Koreli üretici, güncellemeyi test ederken Google’ın dağıtım programını takip edeceğini belirtti. Bu da demek oluyor ki LG, mevcut modeller için güncelleme yayınlayacak olsa da bu güncellemeler üzerine ekstra bir şey katmayacak.

LG Wing

LG Wing teknik özellikleri

 • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 765G
 • Ekran: 6.8 inç OLED ana ekran, 3.9 inç dönebilen ikincil ekran
 • RAM: 8 GB
 • Depolama: 256 GB
 • Arka Kamera: 64 MP + 13 MP + 12 MP
 • Ön Kamera: 32 MP
 • Batarya: 4000 mAh
 • İşletim Sistemi: Android 10

LG Velvet teknik özellikleri

 • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 765G
 • Ekran: 6.8 inç P-OLED, FHD+ çözünürlüklü (2340 x 1080 piksel)
 • RAM: 8 GB
 • Depolama: 128 GB
 • Arka Kamera: 48 MP + 8 MP + 5 MP
 • Ön Kamera: 16 MP
 • Bağlantı: 5G SA / NSA, Çift 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 (2.4GHz + 5GHz), Bluetooth 5.1, NFC, USB Type-C
 • Batarya: 4300 mAh
 • İşletim Sistemi: Android 11
Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Genel

Cyberpunk 2077 Patch 1.2 rekor sayıda iyileştirme ile çıktı!

Yazan:

reklam

Cyberpunk 2077 için yeni güncelleme Patch 1.2 ortaya çıktı. Hala hataları ile adından söz ettiren oyun yeni güncelleme ile birçok sorunu çözmüş gibi gözüküyor. Bununla birlikte Patch 1.2 güncellemesi rekor sayıda iyileştirmeye sahip.


Göz atmak isteyebilirsiniz: Porsche, tüm elektrikli otomobiller için Türkiye’ye şarj ağı kurdu

reklam

Cyberpunk 2077 Patch 1.2 resmi olarak ortaya çıktı!

Cyberpunk 2077 oyununun düzelmesi için CD Projekt Red, tüm hızıyla çalışmalara devam ediyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan oyun yüksek beklentilere rağmen sınıfta kalmıştı. Bununla birlikte oyunda yer alan hataların çokluğu firmanın imajını oldukça zedeledi. Dolandırıcılık ile dahi suçlanan oyun stüdyosu, bir nevi kabuğuna çekildi. Peşi sıra gelen olumsuz haberlerin ardından davalık dahi olan CD Projekt Red ise oyundan ümidini kesmiş değil. Yapımcı firma geçtiğimiz günlerde yayınladığı yeni güncelleme ile oyunun arkasında durmaya devam ediyor. Sene başında güncelleme planını ortaya çıkaran firma, yeni güncellemesini oyuncuların beğenisine sundu. Patch 1.2 adına sahip güncelleme ise oldukça dolu içerik ile oyuncuların karşısına çıktı.


Akıllı telefonunuzu değiştirmek istiyorsunuz fakat uygun model mi bulamıyorsunuz? Sizler için oluşturduğumuz fiyat performans canavarı ürünlere, Hepsiburada üzerinden ulaşabilirsiniz!

reklam
Aorus reklamı

Cyberpunk 2077 Patch 1.2 rekor sayıda düzeltmeye sahip!

Resmi olarak indirilebilir durumda olan güncelleme devasa boyutu ile dikkat çekiyor. yaklaşık 29 GB‘a varan boyuta sahip güncelleme, pek çok soruna da çözüm olmaya geliyor. Firma yayınladığı blog yazısında, güncellemede toplam 484 adet hata çözümü ve iyileştirmenin olduğunu belirtti. Madde madde düzeltme sayıları ortaya çıkarken, en çok iyileştirme görevler için yapılmışa benziyor. Zira güncellemede sadece görevler için 127 ayrı düzeltme bulunmakta. Bütün platformlara çıkan güncelleme konsol kısmı için 473 adet iyileştirmeye sahip. PC kısmının kendine has 11 adet iyileştirmesi bulunmakta. Bununla birlikte oyun içerisinde yer alan ve can sıkan birçok hata da ortadan kalkmışa benziyor.

cyberpunk 2077

Özellikle polis yapay zekası çok eleştirilen oyun, artık sinir bozucu polislere sahip olmayacak. Yapımcı firma bu konuda önemli bir yapay zeka güncellemesi yaptıklarını belirtti. Ayrıca çıkışından bu yana dalga konusu olan NPC‘lerin yaptığı “T pozu” hatası ortadan kalktı. Direksiyon hassasiyeti gibi oyuncuların en baştan bu yana itiraz ettiği konularda da önemli iyileştirmelerin yapıldığı ortaya çıktı. Performans konusunda da önemli geliştirmeler yapan CD Projekt Red, özellikle düşük seviye sistemlerde ve eski nesil konsollarda güncellemenin önemli ve olumlu sonuçları olduğunu açıkladı. Hali hazırda güçlü PC veya yeni nesil konsol sahibi oyuncuların bu güncellemedeki performans iyileştirmelerinden tam olarak verim alamama ihtimallerini de bulunmakta. Bunun nedeni ise, optimizasyon için firmanın giriş seviye ve eski nesle öncelik vermesi.

sistem gereksinimleri

Cyberpunk 2077 Patch 1.2 ile AMD kartlara RTX desteği!

Tüm bunların dışında artık AMD ekran kartı sahipleri oyunda RTX teknolojisinden yararlanacak. Geliştiriciler yeni güncelleme ile RTX desteğini Nvidia ile sınırlı olmaktan çıkardı. Bu sayede AMD ekran kartlı oyuncu sayısının da artabileceği tahmin ediliyor. Böylelikle oyun kaybolan havasını kazanma yolunda da önemli adımlar atabilir. Adı küçük kendi ve boyutu çok büyük olan bu güncelleme ilk izlenimlerde olumlu yorumlar aldı. Firma bir nebze olsun kendini ve oyununu kurtarmak isterken, oyun için yaratılan ilk başlardaki havanın olmayışı da ilerleyen zamanlarda firmayı olumsuz etkileyebilir. Güncelleme takvimini aksatmadan devam ettirmek isteyen CD Projekt Red, şimdi de ek paket için kolları sıvadı. Firmanın ek paket için kesin bir tarih vermediğini hatırlatmak gerek. Ancak tahminler yaz aylarında ek pakete kavuşabileceğimiz yönünde. İçeriği bilinmeyen güncellemenin, yine belli başlı konularda hata iyileştirmelerine de sahip olacağı tahmin ediliyor.


Oyun dünyasından geri kalmamanızı sağlayacak oyuncu dizüstü bilgisayarlarına, Hepsiburada ve Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz!


cyberpunk 2077

Piyasa için önemli bir ders olan Cyberpunk 2077, bakalım hatalarından ders çıkartacak mı bekleyip göreceğiz. Oyun dünyasındaki birçok firma, bu oyunun başarısızlığı nedeniyle daha temkinli adımlar atmaya başladı. Özellikle merakla beklenen bir diğer önemli yapım Dying Light 2, zorlu geliştirme süreçlerinin ardından süresiz olarak ertelendi. Dikkatlerin üzerinde olduğu CD Projekt Red bakalım günün sonunda, imajını düzeltmeyi başaracak mı merakla takip ediyor olacağız. Güncelleme ile alakalı tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Eğer güncelleme kullandığınız platformda görünmüyorsa platformunuzu yedine başlatarak tekrar kontrol edebilirsiniz.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Galaxy S21 serisi, yeni bir kamera güncellemesi alıyor!

Galaxy S21
reklam

Samsung, geçtiğimiz aylarda Galaxy S21, S21+ ve Galaxy S21 Ultra olmak üzere üç farklı amiral gemisi cihaz piyasaya sürdü. Şirket, şimdi ise bu üç cihaza yeni bir güncelleme getiriyor. Bu yeni güncelleme ile birlikte, üç cihazın da kamera ve genel cihaz performansı arttı. S21 serisinin kamera deneyimi, güncellemeden önce de oldukça ses getirmişti. Şimdi ise güncellemenin ardından bu deneyim daha iyi bir noktaya gelecek.


İlginizi çekebilir: Huawei, 27 Nisan’da P50 serisini tanıtacak!

reklam

Galaxy S21 serisine gelen güncelleme neler içeriyor?

S21 serisinin yeni güncellemesi, şu anda yalnızca Hindistan pazarında kullanıma açık. Yeni yazılım güncellemesi yaklaşık olarak 1 GB boyutunda ve G99xxXXU2AUC8 yazılım sürümünü taşıyor. Güncelleme boyutu dikkate alındığında, cihazlarla ilgili bazı önemli iyileştirmeler ve geliştirmelerin olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte, güncellemenin Wi-Fi ağı üzerinden cihazlara yüklenmesi tavsiye edilmekte. Şimdilik sadece Hindistan’da aktif olan güncelleme, önümüzdeki günlerde global olarak cihazlara gönderilmeye başlayacak. Resmi güncelleme notları yalnızca kamera ve cihazların genel performasının arttığından bahsediyor. Ne yazık ki bu iyileştirmelerin neler olduğu ile ilgili bir bilgi henüz yok.

Galaxy S21Galaxy S21

reklam
Aorus reklamı

Güncelleme ile ilgili ortaya çıkan en net yenilik, arka kamerada normal çekimde portre modunun aktif hale gelmesi. Güncellemeden önce bu mod yalnızca ultra geniş açılı ve telefoto kamera tarafından kullanılmaktaydı. Umuyoruz ki bu güncelleme, cihazlara başka yenilikler de getirmiş olsun. Bunların haricinde cihazların Android güvenlik sürümü de Nisan 2021’e yükseltildi.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval

HWP COIN’den Haberler