Sosyal medya

İnceleme

OPPO A55 İnceleme | Segmentinin Sürpriz Telefonu

Akıllı telefon pazarında sürekli yeni ürünlerin piyasaya sunulmasıyla beraber, hali hazırda var olan ürünlerin de fiyatlarında dalgalanmalar gözlemleyebiliyoruz. Bu gibi durumlar, akıllı telefon satın alacak kullanıcıların kafasını karıştırırken; tam da bu noktada A55 modeliyle Oppo devreye giriyor. Ulaşılabilir fiyatıyla ve segmentindeki özellikleriyle öne çıkan cihaz, pazarı karıştırabilecek potansiyele sahip.

Oppo A55’in güncel fiyatını Trendyol’da kontrol etmek için buraya tıklayabilirsiniz.


İlginizi çekebilir: OPPO A55 Kutu Açılışı | Tasarım Şahane


Ülkemizde üretilen Oppo A55, günlük kullanıcının taleplerine cevap verebilmek üzere tasarlanmış

Günlük kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayabilmek için 5.000 mAh pil, 18 W hızlı şarj ve 50 MP ana kamera gibi detaylarıyla, rutin kullanımda ideal bir cihaz haline gelen Oppo A55’in bize kalırsa en önemli özelliklerinden biri de yerli üretim bir akıllı telefon olması. Birçok videoda tekrarladığımız gibi, belli başlı akıllı telefon modellerinin ülkemizde üretiliyor olması bizler için çok değerli. Özellikle ülkemizde üretilen cihazların A55 modeli gibi yüksek standartlara sahip olması da bir yandan Oppo’nun ülkemizde kalite konusuna da ne kadar önem verdiğini gösteriyor.

Tasarım

Arka taraftaki kapak deseni, gradyan geçişlerle adeta bir gökkuşağını anımsatabiliyor. Bu sayede kalite algısını da fazlasıyla yukarı taşıyor. Üstüne üstlük kameraların çevresinde bulunan mavi halkalar, Oppo’nun be telefondaki detaylara ne kadar önem verdiğini gösteriyor.

Kamera

Oppo A55’in öne çıkan en önemli noktası kamera olabilir. 50 MP ana kamera, gayet verimli fotoğraflar çekebilirken; farklı renklere karşı farklı tepkiler veriyor gibi gözüküyor. Kırmızı ve yeşil tonlarını yakalamayı çok iyi başaran bu ana kamera, sarı tonları yakalamakta biraz isteksiz gözüküyor. Yine de bulunduğu segmenti göz önüne aldığımızda bu kameranın başarılı işler çıkardığını görmek mümkün.

Cihazın ön taraftaki kamerası da, 16 MP çözünürlüğe sahip fakat bize kalırsa ön kameranın performansı arka kamerayı bile gölgede bırakabilecek nitelikte. Özellikle selfie çekimlerine önem verenler, Oppo A55’i mutlaka değerlendirmeliler diye düşünüyoruz.

Performans

Performans tarafında MediaTek’in Helio G35 işlemcisiyle desteklenen cihaz, günlük kullanımda yeterli performansı göstermekte başarılı olsa da; oyun ağırlıklı bir kullanım sergileyecek olan kişilerin taleplerine cevap vermekte bir nebze zorlanabilir gibi. Eğer oyun oynamıyorsanız, günlük kullanımda G35’le birlikte Oppo A55’in üstüne düşen görevi yerine getirmekte başarılı olduğunu görebilirsiniz.

Ekran

Ekran tarafında Oppo, maalesef ki tercihini HD+ bir panelden yana kullanmış. Bize kalırsa 2022’ye girmeye çok yakın olduğumuz bu dönemde, dönemin standartları göz önüne alınarak 1080p yani FHD+ çözünürlükte bir panel tercih edilmeliydi. Ekranın boyutuysa 6.51 inç.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Salih Eray Okan

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval