Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

OnePlus, Oppo ile birleştiğini duyurdu!

oneplus

OnePlus ve Oppo, ilgili Ar-Ge ekiplerini birleştirmeye karar verdikten beş ay sonra, iki şirket dün OnePlus’ın Oppo ile “daha fazla entegre olacağını” duyurdu. Başka bir deyişle bu iki şirketin birleştiği anlamına geliyor.


Bakmakta fayda var: Leica Leitz Phone1, Sharp Aquos R6 ile benzerliğiyle dikkat çekiyor!


OnePlus bağımsız olarak çalışmaya devam edecek

OnePlus 9 Pro vs Oppo Find X3 Pro: a win for all the wrong reasons | WIRED  UK

Daha fazla ortaklık koşulları altında, iki akıllı telefon markası geçmişte olduğu gibi sadece ekipleri ve kaynakları paylaşacak. Bununla birlikte, OnePlus bağımsız olarak da kendi içerisinde çalışabilecek. OnePlus yıllardır BBK Holding çatısı altında Oppo ile çalışıyor ve bu son adım daha çok işlerin ticari yönü ile ilgili olduğu görünüyor, bu nedenle OnePlus ve Oppo tüketicileri açısından pek bir şey değişmediğini en azından şimdilik söyleyebiliriz. Şirket yaptığı açıklamada, yeni duyurulan birleşmenin “sizin için daha iyi ürünler yaratmak için daha fazla kaynağa sahip olacağı” anlamına geldiğini söyledi. Bu birleşme aynı zamanda akıllı telefonlarına “daha verimli olmasını, örneğin daha hızlı ve daha kararlı yazılım güncellemeleri getirmesi” yönünde amaçları olduğunu bildirdi.. Bununla birlikte, bu birleşmenin başarısını nasıl planladıklarını da ileriki dönemde alçılayacaklarını bildirdiler. OnePlus ve Oppo şu anda birbirlerinden bağımsız yazılım ekipleri ile çalışıyorlar, ancak iki marka gelecekte daha yakın bir şekilde çalışacağını ve oraya ne gibi sonuçla çıkacağını şimdiden kestirmek çok güç.

Oppo, üç Reno model telefonunu ColorOS 7'ye güncelliyor! - HWP

OnePlus ve Oppo birleşmesi, daha uygun fiyatlı OnePlus telefonlarının piyasa çıkmasında da yardımcı olabilir. Keza One Nord 2’nin yeniden adlandırılmış bir Realme X9 Pro olması da beklentiler içerisinde. Yeri gelmişken Realme’nin Oppo’nun bir yan kuruluşu, yan şirketi olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Ayrıca geçen yılki  Oneplus Nord N100, yeniden isimlendirilmiş Oppo A53 modeliydi. Buradan da anlaşılacağı gibi öncesinden de yakın olan marka şimdi tam anlamıyla birleşme yoluna giriyor.

OnePlus 9 and 9 Pro review: Resetting the standard for smartphone cameras -  Tech

Bu birleşmeden beklenen bir başka konu daha var; yazılım. Yazılım konusunda OxygenOS kullanan OnePlus, arayüzün hızlı olması sayesinde sevilirken, fazlasıyla stock android a 2rayüzüne benzerliği ve fazla özelleştirmenin olmaması konusuyla eleştiriliyordu. Bu birleşme sayesinde belki de OnePlus, tamamen Oppo’nun kullandığı ve daha fazla özelleştirme sunan ColorOS arayüzüne geçiş yapacak. Kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak istemesi sebebiyle hali hazırda çıkarttığı cihazlara (OnePlus 9 serisi ve OnePlus 8 serisi) ColorOS’a geçiş yapmasına izin veriyor. Zaten Çin’deki OnePlus cihazların ColorOS ile satışa çıktığını dipnot olarak ekleyelim.

OnePlus 9 Pro review: Gunning for Apple and Samsung

Kamera konusunda da sade arayüzüyle kullanıcılardan tepki çeken marka, Hasselblad ile iş birliği yaparak pro modunu 9 serisinde geliştirmişti. Ancak yeteri kadar beklentiyi karşılamayan marka ColorOS ile bu sorunu da tamamen ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bu birleşmenin gerçek sonucunun tüketiciler için nasıl görüneceğini zaman gösterecek. Ancak şu anda, Oppo ve OnePlus bir sonraki Huawei ve Honor olmayı hedefliyor gibi görünüyor.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İmdat

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir