Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Mobil

OnePlus, kulaklıkları için yeni bir uygulama yayınladı: HeyMelody

HeyMelody
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

OnePlus, hem kendi kulaklıkları hem de OPPO kulaklıkları için HeyMelody adlı yeni bir mobil uygulama yayınladı. Bu uygulama temelde OnePlus’ın mevcut Buds uygulamasıyla aynı görevi görüyor olsa da, en büyük farkı bütün Android cihazlara yüklenebiliyor olması.


İlginizi çekebilir: OnePlus Nord N10 5G ve Nord N100 tanıtıldı!

reklam
MSI reklamı

OnePlus’ın tam kablosuz kulaklık modeli Buds’a sahip olan fakat telefonu OnePlus olmayanlar, maalesef aynı addaki mobil uygulamayı telefonlarına yükleyemiyorlar. Aynı durumdan siz de muzdaripseniz, yeni piyasaya sürülen HeyMelody uygulaması bu derdinizi ortadan kaldıracak. Doğrusu, şu ana kadar pek bir şey kaçırdığınızı söyleyemeyiz, zira Buds mobil uygulamasının en büyük görevi kulaklıkların yazılımını güncellemek. Elbette ki yazılımın güncel olması tartışmasız çok önemli, fakat güncellemeyi yapmamak en nihayetinde sizi o kulaklığı kullanmaktan kesinlikle mahrum bırakmıyor.

Sadece yazılım güncellemek de değil, OnePlus Buds kulaklıklardaki bazı özellikler çalışmak için mobil uygulamaya ihtiyaç duyuyor. OnePlus da işte bu söz konusu özellikleri ve yazılım güncelleme desteğini kullanamayan insanlar için HeyMelody isimli yepyeni bir mobil uygulama yayınladı. HeyMelody uygulaması, OnePlus’ın yanı sıra OPPO marka kulaklık sahiplerinin de, cihazlarının yazılımını yükseltebilmelerini sağlıyor.

HeyMelody uygulamasıyla OnePlus ve OPPO kulaklıklarınızın yazılımını güncelleyebilirsiniz

Şimdiden sonra OnePlus Buds ve Buds Z kullanıcıları, Google Play Store üzerinden yeni HeyMelody uygulamasını Android telefonlarına yükleyerek, kulaklıklarından daha efektif bir biçimde yararlanma şansına sahip olabiliyorlar. Ayrıca OPPO Enco W51 ve OPPO Enco X kulaklıklar için de OTA’yla yazılım güncellemesi desteği HeyMelody’de yerleşik olarak sunuluyor. Ek olarak, cihazlarınızı bağladıktan sonra sağ ve sol kulaklığın ve şarj kutusunun pil seviyesini de yine uygulamada görebileceksiniz.

Bu arada OnePlus, HeyMelody uygulaması için minimum Android 6.0 Marshmallow işletim sistemini şart koşuyor. Bu işletim sistemine sahip tüm akıllı telefonlarınıza HeyMelody’yi yükleyip kullanabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

Snapdragon 888 Kullanacak İlk Akıllı Telefon Belli Oldu: Xiaomi Mi 11

Yazan:

Snapdragon
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Dünyanın ilk Snapdragon 888 kullanan telefonu Xiaomi Mi 11 olacak. Ayrıca Redmi yöneticisi de bir sonraki amiral gemisinde bu yonga setinin olacağını açıkladı.


İlginizi çekebilir: Qualcomm Snapdragon 875 ve 775G AnTuTu Sonuçları Ortaya Çıktı

reklam
MSI reklamı

Qualcomm, Snapdragon 888 adlı en yeni amiral gemisi yonga setini tanıttı ve şirketler hemen yeni telefonlarına bu platformu getirecekleriyle övünmeye başladı. Xiaomi bir adım daha ileri gitti. Yeni yonga setinin global pazarda ilk olarak Xiaomi Mi 11 modeli ile tanıtılacağını duyurdu.

Bu arada, bir Weibo cevabında Redmi direktörü Lu Weibing, markanın bir sonraki amiral gemisinin de, lansman tarihi veya herhangi bir isim hakkında herhangi bir ayrıntı vermeden, SD888‘e sahip ilk telefonlar arasında olacağını açıkladı.

Xiaomi‘nin kurucu ortağı ve CEO’su Lei Jun, Snapdragon Zirvesi sırasında şirketi ile Qualcomm arasındaki sadık ortaklık hakkında bir konuşma yaptı. Mi amiral gemileri her zaman en son Snapdragon yonga setine sahip ilk cihazlardan biri olmuştur. Ancak Samsung Galaxy S21 serisinin Ocak ayının ortasında gelmesi yüzünden Mi 11‘in ya bu ay ya da 2021‘in ilk günlerinde tanıtılması gerekecek.

Qualcomm

Bu arada, Weibo‘da ortaya çıkan ve Xiaomi Mi 11‘e ait olduğu iddia edilen bir görüntü var. LED flaşla birlikte iki büyük sensör ve bir küçük kamera ile oldukça sıra dışı bir kamera tasarımına sahip. Ancak, asıl kaynak gönderiyi kaldırdı ve tekrar bulunamadı. Bu da görüntülerin orijinal olmadığı şüphesini doğurdu.

Snapdragon

Önümüzdeki haftalarda daha fazlasını öğrenmeyi umuyoruz. Sizler de daha fazlasını öğrenebilmek için bizi takipte kalın. Mi 11 ve Mi 11 Pro akıllı telefonların yanı sıra Redmi K40 serisi hakkında bilgiler geldikçe sizleri haberdar edeceğiz.

Devamını oku

Güncelleme

Evernote, Android uygulamasının tasarımını baştan aşağı yeniledi

Evernote
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Popüler not tutma uygulaması Evernote, Android uygulamasının tasarımında radikal bir değişikliğe gittiğini duyurdu. “Daha akıcı bir Evernote deneyimi” mottosuyla kullanıma sunulan yeni tasarım değişikliği, Evernote’u mevcut halinden çok daha kullanıcı dostu bir platform haline getiriyor.


İlginizi çekebilir: Akıllı kalem ve akıllı defter inceledik! (Neo Smartpen M1)

reklam
MSI reklamı

Günlük hayatımızın artık neredeyse tamamen dijitalleşmesiyle, normalde fiziksel olarak yaptığımız çoğu aktiviteyi akıllı telefonlarımızdan ve diğer cihazlarımızdan yapar olduk. Su siparişinden tutun, pandemi nedeniyle hayatımıza yeni giren uzaktan eğitime varana kadar artık hayatımız büyük oranda dijital ortama taşınmış durumda.

Özellikle pandemi nedeniyle büyük bir ivme kazanan dijitalleşme süreciyle birlikte, hayat kolaylaştıran uygulamalara da büyük görevler düştü. Artık giriş seviyesi de olsa, ileri seviye de olsa, küçük büyük demeden herkes teknolojiyi bir şekilde kullanıyor ve geliştiriciler de mobil uygulamalarını olabildiğince kullanıcı dostu yapmak için yoğun çalışıyorlar. Bu uygulamalardan bir tanesiyse, Evernote.

Günlük hayatınızda sıkça not tutan biriyseniz, Evernote’u bilmemenize imkan yok. Akıllı telefon veya bilgisayar fark etmeksizin istediğiniz yerden not alabilmenizi ve düzenleyebilmenizi kolaylaştıran Evernote, bugünden itibaren Android uygulamasının tasarımını tepeden tırnağa yenilediğini duyurdu. Evernote’un yeni tasarımında tek bir odak noktası var; o da işlevsellik.

İşlevsellik ve kolaylık kavramları her ne kadar anlamdaş gibi gözükse de, esasında ikisini birbirinden ayıran ince bir çizgi vardır. Bir uygulamanın özelliklerinin kullanımı kolay olabilir, ancak eğer o uygulamanın özellikleri kullanıcı dostu olacak bir biçimde tasarlanmamışsa, kolay olmasının da hiçbir ehemmiyeti kalmaz; işte tam da bu noktada devreye işlevsellik girmektedir. Evernote da yeni tasarım değişikliğinde ağırlıklı olarak işlevselliğin artırılmasına odaklanıyor.

Yeni Evernote işte böyle görünüyor

Evernote uygulamasının yeni tasarımında, kullanıcıların işine yarayacak bölümlerin olduğu menü artık sol taraftan açılıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi notlarınıza, not defterlerinize, kısayollarınıza, etiketlerinize ve Evernote’un size sunduğu diğer tüm özelliklere artık bu menü aracılığıyla erişeceksiniz.

Tasarım değişikliğinden nasibini alan bir başka Evernote özelliği, not düzenleyici tarafında oldu. Evernote’un yeni not düzenleyicisinde yepyeni biçimlendirme seçenekleri ve okunabilirlik noktasında küçük iyileştirmeler bulunuyor. Ayrıca Evernote’un en büyük albenilerinden birisi olan cihazlar arası eşzamanlı not düzenleme özelliği, yeni sürümde artık daha performanslı çalışıyor.

Yeni Evernote uygulaması aynı zamanda, beraberinde yeni bir not oluşturma düğmesini de getiriyor. Basit bir not oluşturma özelliğinden daha fazlasını sunan bu düğme sayesinde notunuza hızlıca belge ekleyebilir, ses kaydedebilir veya diğer işlevleri gerçekleştirebilirsiniz.

Evernote’un ‘hızlı arama’ özelliği artık Android’de!

Evernote, kullanıma sunduğu yeni tasarım değişikliğiyle beraber Android uygulamasına ‘hızlı arama’ özelliğini de getirdi. Arama yaparken, yazdığınız kelimelere göre gerçek zamanlı olarak arama önerilerinin çıkmasını sağlayan hızlı arama özelliğini, Evernote’u web ortamında kullanıyorsanız mutlaka biliyorsunuzdur. Yeni güncellemeyle beraber artık bu özellik nihayet Android’de de kullanılabilecek.

Evernote, tüm bu özelliklerin ve tasarım değişikliğinin bugünden itibaren Google Play Store üzerinden kullanıma sunulduğunu söyledi. Ancak her uygulama güncellemelerinde olduğu gibi, büyük ihtimalle Evernote’un yeni güncellemesi de tüm kullanıcılarına aniden ulaşmayacak. Bu bağlamda belki birkaç gün, belki birkaç hafta beklemeniz gerekebilir.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Huawei, EMUI 11 güncellemesini alacak telefonlar listesini açıkladı

Android 11 tabanlı EMUI 11, Mate 40 serisiyle kullanıma sunulabilir!
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Huawei, EMUI 11 güncellemesini alacak telefonlar hakkında kapsamlı bir zaman çizelgesi paylaştı. Huawei’nin resmi sitesinden paylaşılan zaman çizelgesiyle beraber, artık şu “EMUI 11 hangi cihazlara gelecek?” karmaşası son bulmuş oldu.


İlginizi çekebilir: Huawei Mate X için EMUI 11 beta sürümü yayınlandı

reklam
MSI reklamı

Huawei, Eylül 2020′de gerçekleştirdiği HDC 2020 etkinliğinde, akıllı telefonları ve tabletleri için kullanıma sunacağı EMUI 11 kullanıcı arayüzünü tanıtmıştı. Huawei, Android 10 tabanlı olmasına rağmen Android 11’deki eşsiz özelliklerle donattığı EMUI 11 arayüzünü, tanıtmasından kısa süre sonra da kademeli olarak cihazlarına dağıtmaya başladı.

EMUI 11’i çoğu cihazı için beta sürecinde tutan Huawei, henüz yalnızca Mate 30 Pro kullanıcıları için güncellemeyi kararlı haliyle yayınlamış durumda. Bugün ise Huawei’den gelen resmi bir açıklamayla birlikte, EMUI 11 güncellemesini alacak diğer telefonlar belli oldu. Siz de Huawei marka akıllı telefon veya tablet kullanıyorsanız, aşağıdaki EMUI 11 güncelleme takvimi vasıtasıyla cihazınızın güncellemeyi ne zaman alacağını öğrenebilirsiniz.

Tüm bölgeler için EMUI 11 alacak telefonlar listesi

EMUI 11 alacak telefonlar

EMUI 11 güncelleme takvimi – Afrika, Orta Doğu ve Rusya

CihazModel adıPlanlanan tarih
Huawei P40ANAAralık, 2020
Huawei P40 ProELSAralık, 2020
Huawei P40 Pro+ELSAralık, 2020
Huawei Mate 30 ProLIOAralık, 2020
Huawei Mate 30 Pro 5GLIOAralık, 2020
Huawei Mate XsTAHOcak, 2021
Huawei Nova 7JEFOcak, 2021
Huawei P30ELEQ1, 2021
Huawei Mate 20 XEVRQ1, 2021
Huawei Mate 20 X (5G)EVRQ1, 2021
Huawei Mate 20HMAQ1, 2021
Huawei Mate 20 RS Porsche DesignLYAQ1, 2021
Huawei Mate 20 ProLYAQ1, 2021
Huawei P30 ProVOGQ1, 2021
Huawei Nova 5TYALQ1, 2021
Huawei MatePad ProMRXQ1, 2021
Huawei MatePad Pro 5GMRXQ1, 2021
Huawei MediaPad M6 (10.8 inç)SCMQ1, 2021

EMUI 11 güncelleme takvimi – Asya Pasifik

CihazModel adıPlanlanan tarih
Huawei P40ANAAralık, 2020
Huawei P40 ProELSAralık, 2020
Huawei P40 Pro+ELSAralık, 2020
Huawei Mate 30 ProLIOAralık, 2020
Huawei Mate 30 Pro 5GLIOAralık, 2020
Huawei Mate 30TASAralık, 2020
Huawei Mate XsTAHOcak, 2021
Huawei Nova 7JEFOcak, 2021
Huawei P30ELEQ1, 2021
Huawei Mate 20 XEVRQ1, 2021
Huawei Mate 20 X (5G)EVRQ1, 2021
Huawei Mate 20HMAQ1, 2021
Huawei Mate 20 ProLYAQ1, 2021
Huawei Mate 20 RS Porsche DesignLYAQ1, 2021
Huawei P30 ProVOGQ1, 2021
Huawei Nova 5TYALQ1, 2021
Huawei MatePad ProMRXQ1, 2021
Huawei MatePad Pro 5GMRXQ1, 2021
Huawei MediaPad M6 (10.8 inç)SCMQ1, 2021

EMUI 11 güncelleme takvimi – Batı Avrupa

CihazModel adıPlanlanan tarih
Huawei P40ANAAralık, 2020
Huawei P40 ProELSAralık, 2020
Huawei P40 Pro+ELSAralık, 2020
Huawei Mate 30 ProLIOAralık, 2020
Huawei Mate XsTAHOcak, 2021
Huawei P30ELEQ1, 2021
Huawei P30 ProVOGQ1, 2021
Huawei Mate 20HMAQ1, 2021
Huawei Mate 20 ProLYAQ1, 2021
Huawei Mate 20 RS Porsche DesignLYAQ1, 2021
Huawei Mate 20 XEVRQ1, 2021
Huawei Mate 20 X (5G)EVRQ1, 2021
Huawei Nova 5TYALQ1, 2021
Huawei MatePad ProMRXQ1, 2021
Huawei MediaPad M6 (10.8 inç)SCMQ1, 2021

EMUI 11 alacak telefonlar – Kuzeydoğu Avrupa

CihazModel adıPlanlanan tarih
Huawei P40ANAAralık, 2020
Huawei P40 ProELSAralık, 2020
Huawei P40 Pro+ELSAralık, 2020
Huawei Mate 30 ProLIOAralık, 2020
Huawei Mate XsTAHOcak, 2021
Huawei P30ELEQ1, 2021
Huawei P30 ProVOGQ1, 2021
Huawei Mate 20HMAQ1, 2021
Huawei Mate 20 ProLYAQ1, 2021
Huawei Mate 20 RS Porsche DesignLYAQ1, 2021
Huawei Mate 20 X (5G)EVRQ1, 2021
Huawei Nova 5TYALQ1, 2021
Huawei MatePad ProMRXQ1, 2021
Huawei MediaPad M6 (10.8 inç)SCMQ1, 2021

Latin Amerika

CihazModel adıPlanlanan tarih
Huawei P40ANAOcak, 2021
Huawei P40 ProELSOcak, 2021
Huawei P40 Pro+ELSOcak, 2021
Huawei Mate 30 ProLIOOcak, 2021
Huawei Mate XsTAHOcak, 2021
Huawei P30ELEQ1, 2021
Huawei P30 ProVOGQ1, 2021
Huawei Mate 20HMAQ1, 2021
Huawei Mate 20 ProLYAQ1, 2021
Huawei Nova 5TYALQ1, 2021
Huawei MatePad ProMRXQ1, 2021
Huawei MediaPad M6 (10.8 inç)SCMQ1, 2021

Japonya

CihazModel adıPlanlanan tarih
Huawei P40 ProELSOcak, 2021
Huawei Mate 30 Pro 5GLIOOcak, 2021
Huawei P30ELEQ1, 2021
Huawei Nova 5TYALQ1, 2021
Huawei Mate 20 ProLYAQ1, 2021
Huawei MatePad ProMRXQ1, 2021

Hindistan

CihazModel adıPlanlanan tarih
Huawei Mate 20 ProLYAQ1, 2021
Huawei P30 ProVOGQ1, 2021
Devamını oku
MSI reklamı

Forumdan Son Mesajlar

HWP COIN’den Haberler