Sosyal medya

Oyun

Nisan Ayının Xbox Live Gold Oyunları Açıklandı

Xbox Live Gold sahiplerine ücretsiz gelecek nisan ayı oyunları açıklandı.

PlayStation’daki “Plus” sisteminin bir benzeri olan “Xbox Live Gold” sistemi, üyelerine her ay boyunca seçilmiş birkaç oyunu ücretsiz olarak sunmakta. Her ay boyunca bu dönemlerde aldığımız bilgiler doğrultusunda, nisan ayı içerisinde Xbox Gold Live sahiplerine gelecek ücretsiz oyunlar da açıklanmış oluyor. Gelen oyunları incelediğimiz zaman Xbox One sahipleri bu habere bir hayli sevinecek. 

1-30 Nisan tarihleri arasında ücretsiz olarak gelen oyunumuz;  Crytek’in Ryse: Son of Rome oyunu oluyor. Ryse: Son of Rome; 2013 yılında Xbox ve PC platformlarına özel olarak çıkmış, çıkışından itibaren de bir hayli olumlu yorumlar almıştı. Marius Titus isminde, intikam ateşi ile yanıp tutuşan bir Romalı askerini canlandırdığımız oyunda, barbarlara karşı olan mücadele konusu işlenmiş durumda. Oynamamış olanlara mutlaka önerdiğimiz oyun, Xbox One sahiplerini bir hayli sevindirecek gözüküyor.

Crytek'in Ryse: Son of Rome oyunu oluyor. Ryse: Son of Rome; 2013 yılında Xbox ve PC platformlarına özel olarak çıkmış, çıkışından itibaren de bir hayli olumlu yorumlar almıştı.

Crytek’in Ryse: Son of Rome oyunu oluyor. Ryse: Son of Rome; 2013 yılında Xbox ve PC platformlarına özel olarak çıkmış, çıkışından itibaren de bir hayli olumlu yorumlar almıştı.

reklam
Huawei P40 reklamı

16 Mart-15 Nisan tarihleri arasında ise Evolve ismindeki oyunumuz, Xbox One için ücretsiz olarak verilen oyunlar arasında. Turtle Rock Studios tarafından gerçekleştirilen oyun, çıkışında ücretli olarak çıkmış; ardından “Free to Play” oyunları kategorisinde yerini almıştı.

Evolve; "Free to Play" oyunları kategorisinde yerini almıştı.

Evolve; “Free to Play” oyunları kategorisinde yerini almıştı.

Son olarak, 16 Nisan-15 Mayıs tarihleri arasındaThe Walking Dead: Season Two; yine Xbox One platformu için ücretsiz olarak Xbox Live Gold sahiplerine sunulacak. Xbox 360 sahipleri ise 1 Nisan-15 Nisan tarihleri arasında Darksiders; 16 Nisan-30 Nisan tarihleri arasında ise Assassin’s Creed: Revelations oyunlarına ücretsiz olarak kavuşabilecekler.

"The Walking Dead: Season Two; yine Xbox One platformu için ücretsiz olarak Xbox Live Gold sahiplerine sunulacak."

“The Walking Dead: Season Two; yine Xbox One platformu için ücretsiz olarak Xbox Live Gold sahiplerine sunulacak.”

Nisan ayı oyunlarını incelediğimiz zaman, sistemin rakibi olan PlayStation Plus’ın oyunlarına göre bir hayli yüksek kalite kaldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Eğer sizde bir Xbox kullanıcısı iseniz, nisan ayında Microsoft’a güzel bir teşekkürü ihmal etmeyin!

Nisan ayı içerisinde Xbox Gold Live sahiplerine gelecek ücretsiz oyunlar da açıklandı.

Nisan ayı içerisinde Xbox Gold Live sahiplerine gelecek ücretsiz oyunlar da açıklandı.

Gamer, Endüstri Mühendisliği Öğrencisi, Kitap, Film, Oyun ve Dizi Tutkunu, Fallout ve Assassin's Creed Serileri Favorileri.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun

XBOX Series X’ten önceki nesil oyunlara 120 FPS ve HDR dopingi!

XBOX Series X‘ten önceki nesil oyunlara 120 FPS ve HDR dopingi! Microsoft, yeni konsolunun tanıtımında eski neslin oyunlarının çalışacağına dair söylemlerde bulunmuştu, bu hamleyle bu söylemi bir adım ileri taşıdı.

İlginizi çekebilir: Google, ırkçılığa karşı mücadele edenleri destekliyor!

reklam
Huawei P40 reklamı

Microsoft, yeni nesil konsolu Xbox Series X‘in önceki neslin oyunlarını HDR ve 120 FPS gibi geliştirmelerle çalıştırabilmesi için çalışıyor. XBOX Series X, yeni donanımların gücüyle önceki nesil oyunlarını daha iyi ve akıcı bir şekilde oynatacak, ancak 120 FPS ve HDR desteği çok iddialı gözüküyor. Yeni nesil konsolda normalde 30 FPS‘te çalışan önceki nesil oyunların 60 FPS, 60 FPS‘te çalışanların da 120 FPS‘te çalışabilmesi için Microsoft, “Xbox Advanced Technology Group” ile ortak bir çalışmaya başladı. Ayrıca eski oyunlara HDR efekti de eklenmek isteniyor. Yapılan açıklamalara göre bu geliştirmeler XBOX 360 hatta ilk XBOX oyunlarına dahi performans kaybı olmadan uygulanabilecek. Microsoft ve ekibinin bunları nasıl başardığına dair bir detay paylaşılmasa da, Series X‘in güçlü işlemci ve grafik kartının bu konuda büyük avantaj sağladığını düşünmek zor değil.

Devamını oku

Oyun

Nvidia’dan GeForce Now’a katılacak oyunlar için yeni karar!

Nvidia‘dan GeForce Now‘a katılacak oyunlar için yeni karar! Nvidia, yayınladığı yeni politika güncellemesi ile sistemde oyunu bulunan geliştiricilerin 31 Mayıs‘a kadar oyunlarının sistemde kalması için ek bir onay vermeleri gerektiğini açıkladı.

İlginizi çekebilir: Zynga, Türk oyun şirketi Peak Games’i satın alıyor!

reklam
Huawei P40 reklamı

Nvidia‘nın yeni politika güncellemesine göre geliştiriciler, oyunlarının GeForce Now‘da kalmaya devam etmesi için 31 Mayıs‘ın sonuna kadar bildirim yapmak durumundalar. GeForce Now başkan yardımcısı Phil Eisler, 31 Mayıs itibariyle karar bildirmeyen oyunların sistemden kaldırılacağını açıkladı.

GeForce Now‘un yeni güncellemesinin en büyük nedeni ise daha önceden yaşadığı lisans sorunlarını yaşamama isteği olarak gösteriliyor. Bilindiği üzere yakın dönemde bazı oyun şirketleri, oyunlarının sistemde bulunmasını istemedikleri deklare edip oyunlarını sistemden çekmişlerdi. Nvidia‘nın bulut oyun sisteminin bu sorunları yaşamasının en büyük nedeni Google Stadia gibi oyunu yeniden alma zorunluluğu bulundurmaması. Oyunu önceden Steam, Epic Store gibi oyun marketlerinden satın almış olanlar, GeForce Now‘a bu oyunlar için ekstra bir ücret ödemiyor. Bu durum da bazı şirketler tarafından doğru bulunmayınca GeForce Now birçok lisans problemi yaşadı. Bu yeni güncelleme sayesinde bu sorunlar sona erecek gibi duruyor….

Devamını oku

Oyun

Zynga, Türk oyun şirketi Peak Games’i satın alıyor!

Dünyanın en büyük mobil oyun şirketlerinden Zynga, çok konuşulacak bir satın alma anlaşmasına imza atacak gibi görünüyor. Zynga’nın, ülkemizin önemli oyun geliştiricilerinden Peak Games’i önümüzdeki günlerde rekor fiyata satın alacağı belirtiliyor.


İlginizi çekebilir: Zoom ücretli kullanıcıları için uçtan uca şifreleme getiriyor!


Zynga’nın satın alacağı söylenen Peak Games, Türk girişim tarihine geçecek!

Webrazzi’den Arda Kutsal’ın haberine göre, Sidar Şahin’in kurucusu olduğu Peak Games’in önümüzdeki günlerde Zynga’ya satılacağı belirtiliyor. Anlaşmanın artık imza aşamasına geldiği ifade edilirken, İstanbul merkezli oyun firmasının satış fiyatı ise Türkiye’deki girişimcilik tarihine geçecek. Zynga tarafından 1 milyar doların üzerinde değerlenen Peak’in tamamı için tam 1.8 milyar dolar ödenecek.

reklam
Huawei P40 reklamı

Bu satın alma işlemi ile değerlemesi unicorn seviyesindeki ilk internet girişimi Peak Games olacak. 1 milyar dolar üstü değerlemeye ulaşan girişimler kısaca unicorn olarak adlandırılıyor. Daha önce Yemeksepeti 589 milyon dolar bedel karşılığında Delivery Hero firmasına satılmıştı. Trendyol ise Alibaba’nın yaptığı 728 milyon dolarlık yatırım ile rekoru elinde bulunduruyor. Bu nedenle Zynga’nın yapacağı satın alma işlemi internet tabanlı girişimlerde yeni bir rekor olarak yerini alacak.

Farmville ve Texas Holdem Poker gibi pek çok tanınmış oyunun yapımcısı olan Zynga, ülkemize daha önce de çeşitli yatırımlarda bulunmuştu. Yaklaşık 2.5 yıl önce Peak’in “101 Okey Plus” oyununu 100 milyon dolar karşılığında bünyesine katan şirket, 2018 yılında ise diğer bir Türk oyun geliştiricisi Gram Games’i 250 milyon dolara satın almıştı. Peak Games ise geçtiğimiz yıl tüm TV kanallarında aynı anda yayınladığı reklam filmiyle gündeme oturmuştu.

Son olarak anlaşmanın yalnızca hisse devrini kapsadığı ve şirketin faaliyetlerine aynı şekilde devam etmesinin planlandığını belirtelim.

Devamını oku