Sosyal medya

Dizi/Film/Kitap

Netflix, The Witcher’ın izlenme verilerini açıkladı!

Netflix, 76 milyon kişinin The Witcher‘ın en az iki dakikasını izlediğini açıkladı. Netflix‘in dördüncü çeyrek kazançları ve The Witcher için ilk resmi veriler Netflix tarafından paylaşıldı. Şirket, dizinin şimdiye kadarki en çok izlenen ilk televizyon sezonu olduğunu belirtti.


İlginizi çekebilir: Netflix, ucuz abonelik planı sunmaya hazırlanıyor!

reklam
MSI reklamı

Netflix, “izlenen” dizi tanımını değiştirdi!

Netflix, bir dizinin izlenen kategorisine girmesi için “tek bir bölümün yüzde 70’inin izlenmesi gerek” yerine “izlemeyi seçen ve en az 2 dakika izleyen” olarak değiştirdi. Yeni sistemi açıklarken şirket, iki dakikalık sürenin “seçimin kasıtlı olduğunu gösterecek kadar uzun” olduğunu belirtti. Ayrıca şirket, BBC, Youtube ve NewYork Times‘ın aynı sistemi kullandığını söylüyor. Bu sistem öncekine göre %35 daha fazla izlenen sayısına ulaşıldığını da bizlere gösteriyor.

Netflix

Veriler ne kadar inandırıcı?

“2 dakika izleme” verilerinin gerçekçi olmadığı medya tarafından konuşuluyor. Sebep olarak ise, ilk bölümün açılış sahnesinin bile 2 dakikadan uzun olması, hatta dizide yer alan “Toss a Coin to Your Witcher” şarkısından bile kısa bir süre belirlenmiş olması. Yine de nasıl olmuş olursa olsun 76 milyon kişinin bu diziyi izlemek için tıklamış olması, şirket için önemli bir veri.

Netflix

Diziye oldukça önem veriyorlar

Netflix CEO’su Reed Hastings‘in dün bir röportajında “The Witcher‘ın sezonundan sonra geliştireceğimiz büyük bir franchise var.” söylemi ve ardından yenilenmiş bir 2.sezon duyurusu, bize bu diziye çok önem verdiklerini gösteriyor.

Teknolojiyle iç içe olmayı ve araştırmayı seven biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dizi/Film/Kitap

Dune filmi için ilk tanıtım videosu yayınlandı!

Ünlü yazar Frank Herbert‘in meşhur roman serisi olan Dune aynı isimle tekrardan sinemaya uyarlanıyor. Filmin fragmanı geçtiğimiz saatlerde yayınlandı. Hayranları tarafından aylardır beklenen yapım 18 Aralık‘ta vizyona girecek.


İlginizi Çekebilir: Netflix, ikinci Türk filmini duyurdu: Mücadele Çıkmazı 

reklam
MSI reklamı

Dune filmi 2020’nin en büyük yapımlarından biri olacak!

Warner Bros. stüdyolarından çıkacak olan Dune, pandemi sürecinden nasibini almıştı. Serinin hayranları filmin ne olacağını merakla bekliyordu. Warner Bros. Pictures YouTube kanalından yayınlanan fragmanla aylardır filmi bekleyen hayranların meraklarını bir nebze de olsa gidermiş oldu. Timothée Chalamet’in başrol oynadığı film Denis Villeneuve tarafından yönetiliyor. Ayrıca filmin oyuncu kadrosunda Zendaya, Javier Bardem, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgård, Josh Brolin, Jason Momoa, Charlotte Rampling ve Oscar Isaac gibi ünlü oyuncular yer alıyor. Bu güzel oyuncu kadrosunun yanı sıra filme müzikleriyle Hans Zimmer eşlik ediyor. Film taşıdığı bu özelliklerle son yılların en büyük yapımlarından biri olacak gibi gözüküyor.

Devamını oku

Dizi/Film/Kitap

Netflix Türk dizisi Atiye, 2. sezonuyla geri döndü!

Yazan:

Netflix Atiye 2. sezon

Netflix, ikinci Türk orijinal dizisi olma özelliğini taşıyan Atiye’nin yeni sezonunu yayınladı. İlk sezonu geçen yılın aralık ayında yayınlanan dizi bugünden itibaren izlenebiliyor.


İlginizi çekebilir: Netflix, ikinci Türk filmini duyurdu: Mücadele Çıkmazı

reklam
MSI reklamı

Netflix, Türkçe orijinal yapımlarına yönelik yatırımlarını hız kesmeden devam ettiriyor. Bu bağlamda Hakan: Muhafız ve Aşk 101′in yanı sıra platformun en çok beğenilen ve izlenen dizilerinden biri Atiye (The Gift), bugün 2. sezonuyla geri döndü.

Netflix, Atiye’nin 2. sezonunu yayınladı

Netflix Atiye 2. sezon

İlk sezonu 27 Aralık 2019 tarihinde yayınlanan Atiye, gerek gizemli ve esrarengiz havası gerekse izleyiciyi kendisine çeken sürükleyiciliğiyle sosyal medyada çok konuşuldu. Hatta Netflix’in bir başka orijinal yapımı Dark’a da çokça benzetilen Atiye, 2. sezon ile bugün Netflix abonelerinin beğenisine sunuluyor.

Atiye, aynı isimde bir kadının görünürde İstanbul’dan Göbeklitepe’ye; ancak aslında kendini keşfetme noktasında uzun bir içsel yolculuğa çıkma sürecini konu alıyor. Ülkemizin başarılı oyuncularından Beren Saat’in canlandırdığı Atiye, ilk başta hayatını yaptığı resimler aracılığıyla idame ettirmeye çalışan bir ressam. Fakat aniden aldığı bir haber neticesinde, Göbeklitepe’de yapılan kazı çalışmalarında bulunan esrarengiz bir sembolün kendi yaptığı resimlerle birebir aynı olmasından mütevellit, bu klasik yaşantısını geri de bırakıyor ve o andan itibaren hayatında yeni bir dönüm noktası gerçekleşiyor.

Ayrıca Atiye’ye bu dönüm noktasında, yine son derece klasik bir yaşantısı olan Arkeolog Erhan (Mehmet Günsür) eşlik ediyor. İsterseniz daha fazla detay vermeyelim; siz dizinin 2. sezonuyla baş başa kalın.

Atiye’nin 2. sezonu kaç bölümden oluşuyor?

Netflix, Atiye’nin yeni sezonunu 8 bölüm olarak yayınladı. Ayrıca her bölümü ise ortalama 35 dakika ile 45 dakika arası sürüyor. Dolayısıyla eğer diziyi bir oturuşta bitirmek isterseniz hayatınızdan en az bir 5 saatin gideceğini göze almalısınız.

Atiye 2. sezonu nereden izlenir?

Hem Türkiye’de hem de dünyada estirdiği rüzgarla adından söz ettirmeyi başaran Atiye dizisinin 2. sezonunu buradaki bağlantıyı kullanarak Netflix üzerinden rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Devamını oku

Dizi/Film/Kitap

Netflix, ikinci Türk filmini duyurdu: Mücadele Çıkmazı

Yazan:

Netflix Mücadele Çıkmazı

Netflix, Türkçe orijinal yapımlarına bir yenisini daha ekliyor. Mücadele Çıkmazı adlı yeni yapım, ikinci Netflix Türk filmi olarak yakında kullanıcıların beğenisine sunulacak.


İlginizi çekebilir: Netflix, bazı dizi ve filmlerini ücretsiz hale getirdi!

reklam
MSI reklamı

Dizi, film ve belgesel platformu Netflix, Türkiye merkezli orijinal içerik kütüphanesini yeni bir filmle genişletiyor. Netflix’in Instagram’dan paylaştığı kısa videoya göre, başrolünde ‘Hakan: Muhafız’ ile tanıdığımız Çağatay Ulusoy’un yer aldığı yeni yapımın adı; Mücadele Çıkmazı.

OGM Pictures tarafından yürütülen filmin, 4 Ağustos’ta başlayan çekimlerinin geçen hafta tamamlandığı belirtiliyor. Çıkış tarihi ise belli değil; ancak çekimlerinin tamamlandığını düşünürsek, 2020 bitmeden filmin Netflix kataloğunda yerini alacağını öngörebiliriz.

Netflix Mücadele Çıkmazı

Mücadele Çıkmazı, ne anlatıyor?

Hatırlayacak olursanız Hakan: Muhafız’da Çağatay Ulusoy’u İstanbul’u ölümsüzlerin şerrinden kurtarmakla görevli bir seçilmiş kişi olarak görmüştük. Mücadele Çıkmazı filminde ise başarılı oyuncuyu, hayatını çöp toplayarak idame ettirmeye çalışan ve bu noktada çeşitli zorluklarla mücadele etmeye çalışan bir baba rolünde göreceğiz. Yani anlaşıldığı üzere Netflix’in yeni Türk filmi, drama tarzında olacak.

Ayrıca Ranini’nin paylaştığı bilgilere göre ise Çağatay Ulusoy’a, Ersin Arıcı, Turgay Tanülkü, Selen Öztürk ve Emir Ali Doğrul eşlik ediyor.

Netflix, bu yıl içerisinde ilk Türk filmi Yarına Tek Bilet’i yayına almıştı. Ancak, sosyal medyada filme karşı yapılan eleştirilerden anlaşıldığı üzere bu film, pek bir rüzgar estiremedi. Şimdi Netflix’in Mücadele Çıkmazı ile Türk film endüstrisinde nasıl bir yer edineceğini hep beraber göreceğiz.

Devamını oku