Sosyal medya
Xiaomi Mi 10 banner

Haber

Müjde: GTA 5, Epic Store üzerinde tamamen ücretsiz oldu!

gta 5 ucretsiz bedava epic

Epic Games’in her hafta oyunculara çeşitli yapımları ücretsiz olarak sağladığını biliyoruz. Geçtiğimiz hafta kullanıcılar rutin bir şekilde, gelecek hafta hediye edilecek oyunun ismini beklerken, yapımı “Gizemli Oyun” olarak duyuran Epic Games merak uyandırmıştı. Dün itibariyle de sıkı bir kaynakta, Epic Games’in gizli olarak adlandırdığı bu oyunun, GTA 5 olduğu iddia edilmişti.

Çok geçmeden, bugün Epic Games’in “Gizemli Yapım” olarak adlandırdığı oyunun gerçekten GTA 5 olduğu ortaya çıktı. Epic Games’in, Steam ile ciddi bir yarış içerisinde olduğunu biliyoruz. Bu hediye ile birlikte Epic, Steam ile yarışında ciddi bir koz oynamış olabilir. Çoğu kullanıcı Epic Games’in, ücretsiz GTA 5 hediye edeceği iddialarına inanmamıştı. Fakat görüyoruz ki, Rockstar Games, gelirlerinin büyük bir kısmını GTA Online içerisinde yapılan mikro ödemelerle sağladığının farkında. Bu da demek oluyor ki, ücretsiz GTA 5’e sahip olan kullanıcılar, GTA Online içerisinde harcama yaptıklarında, firma lehine büyük bir kazanç sağlanabilir.

reklam

İlginizi çekebilir: Haftanın Steam ücretsiz oyun ve indirimleri-2

GTA 5’e ücretsiz olarak sahip olmak için bir Epic Games hesabı edinmeniz ardından buradan  GTA 5 için ayrılan bağlantıya giderek kütüphanenize eklemeniz gerekiyor.

Not: Oyun kütüphanenize eklediğiniz andan itibaren sonsuza dek sizin olacak!

Epic Games hesabı oluşturmak için tıklayın

Epic Games Launcher’ı indirmek için tıklayın

Oyunu kalıcı bir şekilde ücretsiz olarak hesabınıza eklemeniz için son gün 21 Mayıs 18:00.

MSI reklamı
3 yorum

3 yorum

 1. freakoner

  14 Mayıs 2020 at 18:40

  girmiyooooor

 2. Caner

  15 Mayıs 2020 at 15:12

  Kerem sağolsun tiwitter’dan paylaşmış. İniyor şu an bir sıkıntı yok. Teşekkürler.

 3. hak yeniyor

  16 Mayıs 2020 at 00:55

  hak yeniyor ben başka bişey demiyorum ben boşunamı aldım paralı 180 milyon insanın hakkı yendi insanlar parayla aldı hep bence yarın bitmeli şimdi iyi bişey olmadı çünkü hileciler çoğalıcak bende açıcam hile şimdi bende milletin oyununu bok edicem

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Bill Gates, Microsoft’un TikTok’u satın almasını istemediğini açıkladı

Yazan:

Bill Gates

Bill Gates, kurucusu olduğu Microsoft şirketinin TikTok’u satın alma girişimine hiç sıcak bakmadığını açıkladı. Gates, bunun uzun vadede kötü sonuçlar doğurabileceğini düşünüyor.


İlginizi çekebilir: Amazon Prime, Ekim’de Türkiye’ye açılıyor

reklam

Bill Gates, Microsoft’un TikTok’u almasını istemiyor

Geçtiğimiz hafta Microsoft, TikTok‘un ABD operasyonlarını satın almak için görüşmelere başladığını açıklamıştı. Şirketin eski CEO’su ve aynı zamanda kurucusu Bill Gates ise bu iddialara yönelik kısa bir demeç verdi. Gates, Wired dergisi ile yaptığı röportajda Microsoft’un TikTok’u satın alma girişimine sıcak bakmadığını ve bunun olumsuz sonuçlar doğurabileceğini ifade etti.

Bill Gates

Bill Gates’e göre sosyal medya piyasasındaki büyük oyuncu olmak, şifreleme sorunundan ibaret olan basit bir iş değil. Microsoft, TikTok ile beraber, pek çok şirketin uğraştığı şifreleme ve güvenlik sorunlarının da sorumluluğunu almış olacak. Gates’in tedirginliği, Microsoft‘un TikTok büyüklüğündeki bir sosyal medya uygulamasının içeriklerini denetlemekle uğraşmak zorunda kalmasından kaynaklanıyor.

Microsoft’un eski CEO‘su Bill Gates, genel olarak şirketin TikTok’u satın alması hakkında “zehirli kadeh” benzetmesi yapıyor. Zehirli kadeh deyiminin; başlangıçta iyiymiş gibi görünüp, sonradan sahibi için kötü sonuçlar doğurabilecek bir şey anlamına geldiğini de ekleyelim.

Bunun yanı sıra Gates, TikTok ile Microsoft arasındaki görüşmelerin gidişatından da oldukça tedirgin olduğunu ifade ederek; “Bu anlaşmanın nereye varacağını kim bilebilir? Sosyal medya işinde büyük bir oyuncu olmak, tamamen yeni bir içerik denetim sistemi yapmayı gerektireceğinden dolayı kolay bir iş değil.” açıklamasını yaptı.

MSI reklamı
Devamını oku

Genel

İbreyi 340’a vurabilen, 1300 beygirlik 2. nesil VW Golf GTI!

Bir süre önce Almanya’da düzenlenen Race1000 etkinliğinde, asfalt canavarları diyebileceğimiz araçlar yer alıyordu. Fakat bir 2. nesil VW Golf GTI vardı ki, performansıyla kendine hayran bıraktı.


İlginizi çekebilir: 942 beygirlik Nebulus Audi RS7!

reklam

1987-1992 yılları arasında üretilmiş olan 2. nesil Golf GTI örneklerinden birisi olan bu araç, dışarıdan bakıldığında bakımlı ve sıradan bir görünüme sahip. Fakat ön tamponun arkasında gizlenen devasa soğutucu, büyük egzozu ve kabinindeki takla barıyla “süper sporları harcayabilir” imajını ortaya koyuyor.

Kaputunun altında 1300 beygir gibi bir değerde güç barındıran bu canavar, meşhur Bugatti Chiron‘dan yaklaşık 200 beygir daha az güce sahip. Bu ihtiyar delikanlıya yapılan performans operasyonları ile 340 km/s gibi kendisinden beklenmeyecek bir hıza ulaşabiliyor. Araç sahibinin Facebook’ta paylaştığı sonuç kağıdı ile “Dünyanın en hızlı VW Golf 2’si” unvanını hak ettiği görülüyor.

Turbosektor-Ost paylaştı: 6 Temmuz 2020 Pazartesi

Söz konusu 2. nesil Golf, çeyrek mili (yaklaşık 400 m) 9.1 saniyede alıyor, 1/8 mili ise (yaklaşık 200 m) 220 km/s hıza çıkarak, 6.2 saniyede katedebiliyor.

Kaynak: Carscoops

MSI reklamı
Devamını oku

Haber

WhatsApp, Süresi Dolan Mesajlar özelliğini test etmeye başladı

Yazan:

WhatsApp

WhatsApp, son zamanlarda yaptığı güvenlik odaklı güncellemelerine bir yenisini daha ekliyor. Yeni özellik, mesajları belli bir süre sonra otomatik silinecek şekilde ayarlamamızı sağlayacak.


İlginizi çekebilir: WhatsApp, Gelişmiş Arama modunu Android’de test etmeye başladı

reklam

WhatsApp mesajları otomatik olarak silinebilecek

WhatsApp, son zamanlarda güvenlik ve gizlilik odaklı güncellemelere odaklanmış durumda. Yedeklemelerin uçtan uca şifreleme ile korunması ve yalan haberleri engellemek için getirdiği yenilik, bu güvenlik özelliklerinin başında geliyor. Şimdi şirket, Android uygulamasında Expiring Messages (Süresi Dolan Mesajlar) isimli yeni bir özellik test etmeye başladı.

Bu özellik sayesinde eğer isterseniz, gönderdiğiniz mesajın 1 hafta sonra kendiliğinden silinmesini sağlayabileceksiniz. Bir mesajı bu şekilde ayarladığınız zaman WhatsApp, onu belirlenen süre geldiğinde sizden ve karşıdaki kişinin telefonundan siliyor.

WhatsApp

Süresi dolan mesajlar özelliği, WhatsApp’ın rakibi Signal mesajlaşma uygulamasında da uzun süredir vardı. WhatsApp ise hem rakiplerine ayak uydurmak, hem de kullanıcılara daha fazla hakimiyet vererek gizlilik ve güvenliği ne kadar önemsediğini göstermek için buna benzer özelliklerini kullanıma sunmaya devam ediyor. Ancak WhatsAp‘ın, kendisini Signal‘den ayırdığını söyleyebiliriz; zira Signal, kullanıcıya 5 saniyeden 1 haftaya kadar istediği zaman dilimini seçme imkanı veriyor. WhatsApp‘ın ise sabit olarak 1 hafta için ayarlama imkanı verdiğini görüyoruz.

Bununla birlikte süresi dolan mesajlar özelliğinin önceden göndermiş olduğunuz mesajlarda kullanılamayacağını, mesajı tam göndermek üzereyken ayarlamak gerektiğini de ekleyelim.

Ayrıca WhatsApp, özelliğin çalışma mantığıyla alakalı da şu bilgileri verdi:

 • Sohbetlerdeki süresi dolan mesajları herkes açabilir ve kapatabilir. Gruplar için yalnızca grup yöneticileri seçeneği değiştirebilir.
 • Özellik devre dışı bırakıldığında gönderilen ve alınan mesajlar etkilenmeyecektir.
 • Medyanın da sohbette süresi dolacak, ancak bazı resimler / videolar sona ermeden önce kaydedilmiş olabilir.
 • Süresi dolan mesajlar her zaman uçtan uca şifrelenir.

Süresi dolan mesajlar özelliğinin WhatsApp‘a ne zaman ekleneceğine dair herhangi bir açıklama yapılmadı. Platformun bundan önceki testlerinde, çok kısa olmayan ama çok uzun da olmayan sürede özellikleri yayınladığını düşünürsek, bu yeni özelliğin de yakın zamanda kullanıma sunulacağını öngörebiliriz.

MSI reklamı
Devamını oku