Sosyal medya

İnceleme

MSI Cubi 5 Mini PC | “El kadar PC mi olurmuş?”

Darüşşafaka

Bugün, elimden bile daha küçük bir bilgisayarla, yani MSI Cubi 5 Mini PC incelemesiyle karşınızdayız.


İlginizi çekebilir: 5K DEVASA MONİTÖR! | MSI Prestige PS341WU incelemesi


MSI Cubi 5, kompaktlığı, hafifliği ve sessizliğiyle öne çıkarken; fiyat olarak da avantajlı bir konumda bulunuyor

MSI Cubi 5, gördüğünüz gibi benim elimden daha küçük bir boyuta sahip. Tasarım olarak da, köşeli yapılara sahip ve plastik bir çerçeve içinde bulunuyor ve boyutları itibariyle de hemen hemen minik bir kutu büyüklüğünde. Cihazın üst tarafında da, MSI logosunu görüyoruz. Cubi 5, bir mini PC modeli ve cihazın öne çıktığı yönleri, tabiki teknik özelliklerinden ziyade, kompaktlığı, sessizliği, verimliliği ve en önemlisi de fiyat avantajı. Fakat ben bu noktalara değinmeden önce, sizlere bu cihazın biraz teknik özelliklerinden bahsedeyim. MSI Cubi 5, 8GB Ram, 256 GB SSD ve INTEL’in i5-10210U işlemcisine sahip. Net olması açısından işlemcinin kodunu daha ayrıntılı şekilde açıklayayım. 10. Nesil i5 bir işlemci bulunuyor burada ve U serisi yani Intel’in mobil serisindeki işlemcilerinden ve aynı zamanda güç tasarrufu odaklı.  Bu işlemciyle birçok uygulamayı, programı vesaire kullanabilirsiniz ve performans konusunda size problem yaşatmayacaktır. 8 GB Ram de, günümüz standartlarında gayet yeterli. Çoklu işlemler yaparken sizi zorlamayacak bir RAM değeri. Hatta dilerseniz RAM değerini artırabilmeniz için MSI burada boş bir slot da bırakmış. Bu sayede ihtiyaç halinde RAM değerini daha yukarı taşıyabilmeniz de mümkün.

Ek olarak; 256 GB SSD bulunuyor olması da hızlı ve akıcı bir depolama deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Burada MSI’ın, 2.5 inçlik bir depolama slotu sunması sayesinde de sıkıştığınız durumlarda depolama kapasitenizi artırarak daha yüksek kapasitelerde bir depolama hacmi elde edebilirsiniz. Hatta bu noktada MSI, kullanıcılara şöyle bir güzellik yapmış. RAM veya depolama artırma amaçlı olarak kasayı açtığınızda; garanti yırtılsa bile, cihazda başka bir oynama yapmadığınız veya cihaza zarar vermediğiniz sürece garantinizi bozmuyor. Tabi riske girmemek adına bu işlemi kendi başınıza yapmak istemezseniz de yine MSI teknik servislerinde bu işlemi gerçekleştirebilmeniz mümkün.

reklam
Aorus reklamı

Cubi 5, bol miktarda bağlantı girişine sahip

Biraz da, cihazın üstünde sunulan girişlerden bahsedelim. Ön tarafta bir kulaklık ve mikrofon girişi, 1 adet USB 3.1 girişi ve USB Type-C girişi mevcut. Cihazın çalıştırma butonu da yine ön tarafta bulunuyor. Arka taraftaysa dolu dolu giriş var; 1 adet HDMI girişi 1 adet Display Port’u var. Bu sayede çift monitör kullanım yapabilmeniz mümkün. Ek olarak bir LAN girişi, 2 adet USB 3.1 girişi, 2 adet de USB 2.0 girişi mevcut. Tabi bir de adaptörü takabilmeniz için güç girişi var. Bu sayede örneğin farenizi, klavyenizi USB 2.0 girişlerine takabilirsiniz. Onun dışında veri aktarım hızının önemli olduğu cihazları da 3.0 girişlerinden takabilirsiniz. Burada birçok mini PC’nin aksine, her türlü cihazı takabilecek şekilde bol bol giriş bırakmış MSI. Kablosuz bağlantı tarafında da Bluetooth 5 ve Wi-Fi 5 desteği mevcut. Tabi bu noktada ben Wi-Fi 6 olsun isterdim ama total olarak baktığımızda MSI Cubi 5, herhangi bir upgrade yapmasanız bile temel teknik ihtiyaçları karşılamayı fazlasıyla başarmış.

Şimdi gelelim videonun en başında da değindiğim MSI Cubi 5’in avantajlarına. Cihaz gerçekten çok ufak boyutlara sahip; kompakt bir cihaz. Bir televizyona, bir monitöre bağlayıp rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Hatta MSI monitörlerin arkasına bu cihazı yerleştirip all-in-one gibi kullanabilmeniz de mümkün. Kutunun içinden harici bir açma kapama butonu da çıkıyor. Bu sayede bu mini PC el altında bir yerde durmuyorsa bile bu buton sayesinde bilgisayarınızı yine açıp kapatabilirsiniz. Ses tarafında da evinizde dahil bulunan ses siteminize veya bluetooth hoparlörünüze kablosuz olarak bağlayarak içerik tüketebilirsiniz. Cihazın enerji tüketimi de bir masaüstü PC’ye göre çok düşük seviyede.

Uzaktan eğitim ve çalışma için çok iyi bir fiyat/performans adayı

Benim Mini PC’ler ve özellikle de MSI Cubi 5 özelinde değinmek istediğim bir mevzu var. Biliyorsunuz uzaktan eğitim döneminde laptoplara talep ciddi anlamda arttı ve bu yüzden fiyatlar da kayda değer manada yükseliş gösterdi. Bugün 5.000 TL gibi bütçeler söz konusu olduğunda, bu performanstaki bir laptopa ulaşabilmeniz mümkün değil. MSI Cubi 5 de bu fiyat segmentinde bulunduğu için bence şuan herhangi bir laptoptan çok daha mantıklı durumda. Birçok evde televizyon da bulunduğu için işte HDMI üzerinden televizyona bağlayarak bilgisayarınızı kullanabilmeniz mümkün. Ayrı bir monitör istiyorsanız da giriş segmenti bir monitör satın alarak yine bu cihaza bağlayabilirsiniz. Böylece yine yüksek bütçelere çıkmadan; satın alabileceğiniz en performanslı cihazlardan birini satın almış oluyorsunuz. Hatta şöyle ki EBA gibi uzaktan eğitim ihtiyaçlarınız haricinde, League of Legends, Counter Strike, Warcraft gibi temel seviyede ve çok yüksek sistem gereksinimi istemeyen oyunları oynayabilmeniz de mümkün. Yani bu bilgisayarla böyle ufak kaçamaklar da yapabilirsiniz.

Windows 10 da bu cihazda hazır kurulu olarak geliyor yani cihaz FreeDos değil. Bu sayede sıfırdan bir işletim sistemi yüklemekle uğraşmanıza da gerek yok. Özetle, MSI Cubi 5, fiyat performans konusunda birçok laptopa göre avantajlı tarafta bulunuyor. Kurumsal amaçlı kullanımların yanı sıra, uzaktan eğitim için de fiyat/performans yönünden çok avantajlı olduğunu düşünüyorum.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aksesuar

80 ms gecikme sunan TWS! | OPPO Enco Air incelemesi

80 ms gecikme sunan TWS! | OPPO Enco Air incelemesi
Darüşşafaka

OPPO Enco Air incelemesiyle karşınızdayız. TWS kulaklıkların oyunlarda yaşanan gecikmesi nedeniyle tercih edilmediğini biliyoruz. Ancak OPPO Enco Air, oyun modunda 80 ms gecikme değeri ile oyun odaklı kulaklık arayanlar için ideal bir yapıda.


İlginizi çekebilir; Oppo Reno 5, Ailenin En İyisi Mi? | Reno 4 Pro ve Reno 5 Karşılaştırma!


80 ms gecikme sunan TWS! | OPPO Enco Air incelemesi

OPPO Enco Air özellikleri

12 mm titanyum kompozit sürücü barındıran Enco Air, açık bir kulaklık yapısında geliyor. Apple AirPods ve Huawei Freebuds 3 gibi bir yapıda gelen OPPO Enco Air, kulağınıza rahat oturuyor. Kaliteli bir plastik malzemeden üretilen Enco Air, IPX4 sertifikasına da sahip.

reklam
Aorus reklamı

Android ve iOS desteği sunan kulaklık, OPPO cihazlar ile elbette daha iyi çalışıyor. Açılır açılmaz eşleme sistemi bulunan kulaklık Apple’da olduğu gbi kapağı açılınca ColosOS 11 ve üzeri destekli OPPO telefonlarda kulaklıkların ve kutunun şarj oranını gösteriyor.

Tek kullanımda 4 saat, şarj kutusu ile 24 saate varan kullanım ömrüne sahip olan OPPO Enco Air, 10 dk şarj ile 8 saat oynatma desteği sağlıyor. Kutu ise kulaklıkları 5 kere şarj edebiliyor.

Gürültü engelleme destekli telefon görüşmesi imkanı sunan kulaklıklarda ANC desteği ise yok. Fakat ses düzeyi gayet yeterli, basları ise vurgulu. Bluetooth 5.2 desteği sayesinde cihazı istediğiniz tek kulaklık ile kullanabilirsiniz, fakat kulaktan çıkarınca durma gibi bir özelliği de olmadığını belirtelim.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

İnceleme

Oppo Reno 5, Ailenin En İyisi Mi? | Reno 4 Pro ve Reno 5 Karşılaştırma!

Oppo Reno 4 pro vs reno 5 thumbnail
Darüşşafaka

Oppo, Reno ailesinde çok hızlı. Biz daha Reno 4 ailesini yeni yeni benimsiyorken; çok merak ettiğimiz Reno 5 de nihayet geldi. Reno 5 ilk çıktığında yaklaşık 5.000 TL’lik bir fiyata sahipti fakat şuanda 4.600-4.700 TL bandında bir fiyata sahip. Bir de öyle bir rakibi var ki o da Reno 4 Pro da yine 4.700 TL bandında bulunabiliyor ve baktığınız zaman işlemci k olmak üzere pek çok yönüyle Reno 5’le benzer donanımlara sahip. Reno 5 128’e 8. Reno 4 Pro 256 GB. Ram yine 8 GB ama depolama tarafında ciddi bir avantajı var. Peki hangisini almalısınız gelin detaylarıyla konuşalım.

Öncelikle güncel fiyatları kontrol edebilmeniz adına linkleri size iletelim;

Reno ailesinin güncel fiyatlarını Hepsiburada’da kontrol etmek için buraya tıklayabilirsiniz: https://app.hps.im/d7ct/e1a1d178
Reno ailesinin güncel fiyatlarını Trendyol’da kontrol etmek için buraya tıklayabilirsiniz: https://ty.gl/wf0grsy2

reklam
Aorus reklamı

Reno 4 Pro hala en iyisi mi?

Bu karşılaştırmada, Reno 5’in üstünde biraz daha fazla duracağım çünkü hala çok yeni bir cihaz ve üstünde daha fazla konuşulması gerekiyor diye düşünüyorum. Fakat Reno 4Pro’dan daha iyiymiş gibi de anlaşılmasın çünkü o da orta-üst segmentte çok iddialı bir cihaz.

Fakat gelin donanım ve tasarımla klişe bir açılış yapmak yerine bu sefer Reno 5’în kamerada sunduğu yeniliklerle başlayalım çünkü ilginizi çekebilecek detaylar var. Mesela Reno 4 ailesinde biz cihazın sizi arka plandan ayırarak; arka planı siyah beyaz ama sizi renkli çekebildiğini görmüştük veya kırmızı gibi belli renkleri yine ayırarak geri kalan her şeyi siyah beyaz yapabildiğini görmüştük. Burada bir yenilik daha denemişler ve bu yenilik sizi yine arka plandan ayırarak; bu sefer sizi belirlediğiniz bir manzaranın önüne yarı saydam bir şekilde ekleyebiliyor. Bu özelliğe AI Mix Portre demişler yani yani yapay zeka destekli bir portre video çekimi. Çok ilginç ve güzel bir özellik bana kalırsa fakat öyle beklentinizi çok da yüksek tutmayın derim ben hatta örnekleri de şöyle video içine bırakalım. Eğlenceli bir mod. Buna ek olarak da mesela çifte çekim modu gelmiş. Yani hem ön kamera hem arka kamerayla aynı anda kayıt alabiliyorsunuz. Evet farklı markalarda bu özellik öncesinde de vardı fakat artık Oppo kanadında da olması güzel.

Kamerada kim daha iyi?

Kameradaki bu 2 yenilikten söz ettiğimize göre kameraları kıyaslayarak devam edebiliriz diye düşünüyorum. Ön kameralarla başlayalım çünkü burada Oppo ön kamerayı ileri taşımış ve Reno 5 modelinde 44 MP bir ön kamera kullanmışlar.

Arka kameralara da gelecek olursak; Reno 5 burada bir önceki neslin Pro modeline göre megapiksel bazında işi bir adım ileri taşımış. Reno 4 Pro’da 48 MP olan ana kamera Reno 5’te 64 MP’e yükselmiş. Peki bu durum fotoğraf performansına nasıl yansımış. Şöyle ki bana kalırsa Reno 5, kamera performansını Reno 4 Pro’nun bayağı üstüne taşımış durumda. Örneğin bal kabağı resmine baktığınızda bal kabağının üstündeki o ince çizgilerin ve detayların yerli yerinde olduğunu görebiliyorsunuz. Reno 4 Pro’da böylesi ince detaylar biraz daha kaybolmuş vaziyette. Fakat en büyük farkı ben gece fotoğrafında gördüm. Reno 5, Reno 4 Pro’ya göre gece çekimlerinde inanılmaz başarılı işler çıkarıyor. Arada çok ciddi fark var. Gündüz fotoğrafları için de ben yine Reno 5’i tercih ederim çünkü detaylar konusunda Reno 4 Pro’ya göre çok başarılı.

İki cihaz da arka kamerayla 4K video çekimi yapabiliyor. Ön tarafla da 1080p’ye kadar çekim yapabilmeniz mümkün.

Diğer tarafta 2 cihazda da kameralar aynı şekilde. 8 MP geniş açılı kamera 2 MP macro ve 2 MP derinlik sensörü. Burada derinlik sensörünün konumlandırmasında bir değişiklik yaparak Reno 4 Pro’nun aksine kamerayı yan tarafa almışlar bunun da bilgisini vereyim.

Tasarım

Kamera mevzusunu en baştan kapattığımıza göre şimdi gelin yavaştan cihazların tasarımına değinelim. Reno ailesinin tasarımı pek fazla bir değişikliğe uğramamış durumda. Yani 2 cihaza da arka taraftan baktığınız zaman hah bu bir Reno diyebiliyorsunuz. Reno 4 Pro’nun arka kapağını çok sevdiğimi daha önce söylemiştim. Reno 5 Pro’da bunu biraz daha ileri taşımışlar. Parlak gümüş denilen bu renkte çok güzel bir arka kapak kullanmışlar ve renkler de bir o kadar güzel. Yani bu noktada Oppo’ya helal olsun diyorum bu arka kapak işinde çok iyiler cam kapakları aratmıyorlar. Ayrıca leke tutmamak gibi bir artısı da var. Picasus dedikleri bir malzeme kullanıyorlar.

Gelelim ön tarafa. İki cihazda da sol üst köşede nokta yapıda bir kamera görüyoruz bu noktada bir değişiklik yok fakat! Fakat! Ya bu kavisli ekrandan niye vazgeçtiniz ki??? Reno 4 Pro’da mis gibi kavisli bir ekran var. Bunu keşke Reno 5’te de devam ettirselerdi. Tabi Reno 4’e baktığımızda onda da kavisli ekran yoktu fakat jenerasyon ilerledikçe insan alışıp istemeye başlıyor.

Ekran

Ekran tarafında Reno 5’te 6.4 inç bir ekran var Reno 4 Pro’daysa 6.5 inç. İkisi de 90 Hz destekli AMOLED panellere sahip. Reno 5 Gorilla Glass 3’le korunurken Reno 4 Pro Gorilla Glass 5’le korunuyor. Bu da yine Reno 4 Pro’nun bir artısı. Ama dediğim gibi bana kalırsa Reno 4 Pro’nun ekran tarafında Reno 5’e göre en önemli artısı tasarım yönünde kıvrımlı ekrana sahip olması. Ben kıvrımlı ekrana sahip telefonları seviyorum. Aynı zamanda iki cihazın da 90 Hz olması da bir artı. Günlük kullanımda daha akıcı hale gelmelerini sağlıyor. Özetle iki cihazın da ekranını ben beğendim

Bir de ilginçtir Reno 4 Pro 161 gramken Reno 5 çok benzer olmasına rağmen 171 gram. İkisi de çok hafif fakat Reno 4 Pro hafifin de hafifi. Ama Reno 5, 10 gram kadar ağırlaşmış.

Performans

Gelelim performans tarafına. Bu noktada ciddi bir fark göremeyeceksiniz çünkü iki cihazda da bildiğiniz üzere aynı işlemci var Snapdragon 720G. Oppo ne yazık ki 720G’den sıkılmadı. Hele de fiyat bu seviyelere çıkmışken insan en aşağı 732G görmek istiyor. Fakat bu dediğimden 720G yetersiz bir işlemci gibi anlaşılmasın çünkü gücü kuvveti gayet yerinde ve tüketim konusunda da ihtiyatlı bir işlemci. Sizi yarı yolda bırakmaz ama tabiki de daha yüksek performanslı bir işlemci kullanılsa daha iyi olurdu diye düşünmeden de edemiyor insan. Cihazların performanslarına da değinelim: öncelikle ben yine bir klasik olarak sentetik testlerde aldığım sonuçlardan ardından da oyun deneyimimden bahsedeceğim. Cihazların Antutu’da aldığı puan Reno 4 Pro için: 339.005 puan Reno 5 için de 343.810 puan oldu. Yani tam da beklediğimiz gibi. Geekbench’te de Reno 4 Pro tek çekirdekte: 564 puan çoklu çekirdekte 1.645 puan aldı. Reno 5 tek çekirdekte 568 çoklu çekirdekte 1704 puan aldı. PCMark’ta da Reno 4 Pro 7.817 puan ve Reno 5 7.872 puan aldı. Yani yine gördüğünüz gibi performanslar aynı şekilde. Oyun tarafına geldiğimiz de de, Pubg’de iki cihaz da da HD grafiklerde Yüksek Kare hızında oynayabiliyorsunuz ve iki cihaz da bu ayarlarda Pubg’yi gayet akıcı bir şekilde oynatabiliyor.

Hızlı şarj ve pil ömrü

Şimdi cihazların benzer yönlerine değindik ama bir de farklılığın ortaya çıktığı bir noktaya da değinelim hızlı şarj. Reno 4 Pro’da 65W hızlı şarj vardı ve Reno 4 Pro’yla ilgili en güzel noktalardan biri de bu hızlı şarjdı. Ama maalesef Reno 5’te 50W’lık bir hızlı şarj var. Şimdi ortalama hızlı şarj değerlerinin günümüzde hala 33W olduğunu düşünürsek; 50W hala çok iyi bir değer. Ama 65W’la arada ne fark diye de insan merak ediyor. Ben de bunu denemek adına iki cihazın da pilini boşalttım ve akabinde pili yeniden doldurmak süre olarak ne kadar fark olacağını görmek adına. Yalnız burada küçük bir parantez açayım Reno 5 4.310 mAh bir bataryaya sahip Reno 4 Pro da 4.000 mAh bir bataryaya sahip. Yani kapasite olarak yaklaşık %8 daha büyük bir batarya var bunun da dolum süresine etki edeceğini unutmayın.

Reno 5’yu ben pili bitmiş bir halde saat 12:26’da şarja taktım. 12:48’de %57’ye ulaşmıştı. 13:07’de %94 olmuştu ve saat 13:17’de de %100’e ulaşmıştı. Yani yaklaşık 50 dakikada bataryayı fulleyebildim. Reno 4 Pro’ya da baktığımız zaman 17:14’te şarja taktım ve 18:12’de cihaz tam şarja ulaşmıştı. Yani kağıt üstündeki veriler nedense pratikte tutmadı.

Bu kadar önemsiyoruz hızlı şarjı fakat 2 cihazda da pil kaç saat gidebiliyor bu da önemli bir soru. Ben bu noktada yine 2 cihazla da PC Mark’ın batarya testini gerçekleştirdim. Testi full ekran parlaklığında ve sesler açık olarak gerçekleştirdiğimi de belirteyim. İki cihazda da aldığım ekran süresi, Reno 5 için 8 saat 58 dakika oldu yani ağzı düz 9 saat diyebiliriz. Reno 4 Pro için de bu süre 5 saat 49 dakika oldu yani yine ağzı düz olsun dersek 6 saat diyebiliriz. Yani gördüğünüz üzere arada ciddi bir fark var.

Hoparlör

Ses konusundan da bahsedelim iki cihazda da Dolby Atmos desteği var bu bir artı. Fakat iki cihazda da mono hoparlör var. Bence kendi içlerinde değil de piyasadaki diğer rakipleriyle yarışabilmeleri için 2 cihazın da stereo hoparlöre sahip olması lazımdı. Ama hoparlör performansı olarak da hani biri diğerine göre büyük bir avantaja sahip değil. 2 hoparlör de mono hoparlör için gayet yeterli hem yükseklik olarak hem kalite olarak.

Kablosuz bağlantı tarafında iki cihazda da Bluetooth 5.1 ve aptX gibi kablosuz bağlantı destekleri var. Bu iki cihaz için de yine  bir artı.

Parmak izi okuyucular da ikisinde de ekran altında ve ikisi de hızlı çalışıyor ve biri diğerinden daha hızlı gibi bir şey diyebilmek çok zor.

Sonuç

Sonuç olarak baktığımız zaman, iki cihaz da çok yakın özelliklere sahip. Önceliği fotoğraf olanların Reno 5’i, fakat önceliği kıvrımlı ekran olanların da Reno 4 Pro’yu seçebileceğini söyleyebiliriz.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

İnceleme

20 TL’ye Kablosuz Hoparlör Mü Olur? | Music Mini Speaker

20 tl kablosuz hoparlör
Darüşşafaka

Devir cebimize sahip çıkma devri. Biz de, cebimize sahip çıkarken işi biraz abartalım ve hoparlör ihtiyacımızı 20 liralık bir kablosuz hoparlörle çözelim dedik. Gelin bakalım ne kadar başarılı olmuşuz.

Music Mini hoparlörü inceleyebilmeniz adına linki buraya bırakıyorum: https://app.hps.im/d7ct/822bf274


İlginizi çekebilir: Sony yeni X-Serisinin üç hoparlörünü tanıttı!


20 TL’lik kablosuz hoparlör: Music Mini Speaker

Music’in hafifliğiyle ve fiyatıyla öne çıkan ürünü, 10 metre menzile kadar bağlantı sağlayabiliyor. Cihaz için üretici tarafından belirlenen pil ömrü de, tam şarjda 5 saat olarak açıklanmış. 5 saat, çoğu durumda yeterli olarak gözükse de; hoparlörle film izlemeyi düşünenlerin yaklaşık 2 filmlik bir sürede cihazı yeniden şarj etmesi gerekebilir. Cihazı şarj etmek için gereken süre de, yaklaşık 2 saat. Yani bu hoparlör, 2 saatlik şarjla 5 saatlik kullanım sunuyor diyebiliriz. Hoparlör bünyesindeki pilin kapasitesi de 520 mAh.

reklam
Aorus reklamı

Cihazın ölçülerine göz attığımızda, 60 x 60 x 50 mm ölçülere sahip olduğunu görüyoruz. Cihazın içinde kullanılan sürücünün boyutuysa 45 mm. 45 milimetre, bir sürücü için fena bir boyut olmasa da; ses çıkış gücünün 3W olduğunu söyleyelim. Yani bu da, ortalama bir dizüstü bilgisayar hoparlöründen çok da farklı bir sonuçla karşılaşmayacağımız anlamına geliyor. Desteklenen frekans aralığı da, 280 Hz ve 16 KHz arasında.

Teknik verilere baktığımızda, her şey ne kadar yerli yerinde gözükse de; cihazın sesini ilk dinlediğimiz anda maalesef büyük bir mutluluk yaşayamadık. Fakat 20 TL’ye en azından belli düzeyde ses alabilmek de mutlu edici. Dizüstü bilgisayarınızın hoparlörü bozulduysa veya telefonunuzun hoparlörü zarar gördüyse, onları tamir ettirmek yerine tercih edebileceğiniz ucuz bir alternatif olabilir.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Forumdan Son Mesajlar

Darüşşafaka

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval

HWP COIN’den Haberler