Sosyal medya

Haber

MOBİL: Çin’in devi, cebin miniği Huawei Ascend P6

Huawei’yi aslında pek çoğumuz ülkemizdeki operatörlerin markalarıyla yayınlanan cihazlarından biliyoruz, hatta kullandık. Fakat ülkemizde akıllı telefon bazında sadece konuya çok meraklı insanlar Huawei’yi tanıyor. Huawei de Ascend serisi akıllı cihazları ile son yıllarda akıllı telefon pazarında da dünyanın önemli oyuncularından biri haline geldi. Şirketin son hamlesi de Huawei Ascend P6’yı ülkemizde piyasaya sunmak oldu.

Huawei Ascend P6’nın en önemli özelliği, kalınlığı. Tabii “kalınlığı” teknik özellik olarak algılamak lazım, çünkü Huawei Ascend P6 şimdiye kadar piyasaya sürülmüş en ince akıllı telefon. Cihaz sadece 6.18 milimetre kalınlığında. Ağırlığı ise sadece 120 gram. Buna rağmen cihazın 4.7 inçlik ekranı 1280 x 720 piksel ekran çözünürlüğü sunuyor. Pek çok akıllı telefonun artık “standart” haline gelen, adını hepimizin bildiği çipsetler ile piyasaya sürülmesine alıştık.

Huawei aynı zamanda işlemci çipseti olarak da Huawei K3V2 kullanıyor. 4 çekirdekli işlemci, 1.5 GHz hızında çalışıyor. Huawei Ascend P6, 2 Eylül tarihinden itibaren Vodafone satış noktalarında yerini alacak ve 999 TL’den Türkiye kullanıcılarına sunulacak. Vodafone’nun ACAİP Ekonomik planı kapsamında, Vodafone’da 24 ay kalma sözüyle, Cep Avantaj tarifelerine ek günde sadece 1 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. İçerisinde internet olmayan tarifelerde ise 2 ay 250 MB cepten internet hediye verilecek.

Gökhan Menge

Hardware Plus Yazı İşleri Müdürü

[email protected]

Bunlar da ilginizi çekebilir
Gökhan Menge

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval