Sosyal medya

Apple

Microsoft Office artık Mac App Store’da

Microsoft Office

Microsoft Office 365 artık Mac App Store’lardan da satın alınabilecek. Microsoft bu haberi önceden müjdelemişti. Fakat ürün geçen aya söz verilmişti, bir ay geç de olsa Office 365, Apple cihazlardaki yerini aldı.


İlginizi çekebilir: İstanbul’un semt pazarları Yandex Navigasyon’da

reklam
MSI reklamı

Microsoft Office, Apple’ı mutlu etti

Microsoft Office 365 sayesinde kullanıcılar Outlook, Excel, PowerPoint, Word ve OneNote gibi popüler uygulamalara Mac’lerden de erişebilecek. Apple macOS Mojave’yi yayınlamadan önce App Store’ı geliştireceğinin sözünü vermişti. Bu geliştirmeleri Office programları ile yapmaları enteresan ama etkili bir tercih oldu.

Microsoft’tan Jared Spataro konuya dair şunları dedi:

Bugün Office 365’in Mac App Store geliyor olmasından ötürü heyecanlıyız… Mac kullanıcılarına en verimli tecrübeyi sağlamak için Apple ile yakından çalıştık, Office’e dair sevdikleri ve bildikleri her şeyi Mac için özel tasarlanmış şekilde sunan bir tecrübe.

Microsoft Office

Öncesinde Office programlarını Mac cihazlarda kullanmak isteyenler bunu Microsoft aracılığı ile yapmalıydı. Bu da güncellemeleri Microsoft’un sistemi ile indirmek demekti. Artık buna lüzum kalmadı. Bundan ötürü Microsoft’un Office’i App Store’dan erişilebilir hale getirmesi kullanıcılar için büyük kolaylık. Böylece bütün işlerini App Store aracılığı ile halledebilecekler. Bu şüphesiz Apple’ı çok mutlu etti.

Apple cephesinde Phil Schiller şöyle konuştu:

Microsoft Office 365’i macOS Mojave’deki yepyeni Mac App Store’da ağırlamaktan ötürü heyecanlıyız… Apple ve Microsoft en başından beri yüksek Office’in verimliliğini Mac kullanıcılarına sunmak için beraber çalıştı. Artık, Office 365 Mac App Store’da olduğuna göre, Office 365’in en iyi ve en güncel Mac, iPhone ve iPad versiyonlarına ulaşmak her zamankinden kolay.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aksesuar

watchOS 7.0.3 güncellemesi, Apple Watch Series 3 için yayımlandı!

Apple, yalnızca Apple Watch Series 3 için yeniden başlatma sorunlarını çözen watchOS 7.0.3 güncellemesini yayımladı.


İlginizi çekebilir: Apple Watch SE ısınma sorunuyla gündemde!

reklam
MSI reklamı

watchOS 7.0.3 ile hata düzeltmesi yapıldı

Pazartesi günü yayımlanan güncelleme, yalnızca Apple Watch Series 3 için sunuldu bu da Apple Watch Series 4 ve sonraki modellerin watchOS 7.0.2’yi kullanmaya devam edeceği anlamına geliyor. Güncelleme, yalnızca bu modelde oluşan sorunlar için hata düzeltmeleri içeriyor.

Apple şu anda watchOS 7.1’de beta testleri yürüttüğünden, diğer modeller için watchOS 7.0.3 güncellemesinin sunulup sunulmayacağı henüz belli değil. WatchOS 7.1 sürümü için sabırsızlanan, düzeltilmesi gereken başka sorunlar olduğunu düşünen kullanıcı raporları da oldukça fazla. Bu yüzden Apple’ın diğer modeller için de 7.0.3’ü yayımlaması muhtemel görünüyor.

WatchOS 7.0.3

Apple Watch Series 3 kullanıcıları, eşleştirilmiş iPhone’larındaki ‌‌Watch uygulaması aracılığıyla Genel > Yazılım Güncelleme’ye giderek watchOS 7.0.3’ü indirilebilir ve ardından yükleyebilirler. Yeni yazılımı yüklemek için Apple Watch’un en az yüzde 50 oranında pilinin olması, bir şarj cihazına yerleştirilmesi ve ‌‌‌iPhone‌‌‌’unuzun yakınında olması gerekmektedir.

 

 

Devamını oku

Aksesuar

Apple Watch SE ısınma sorunuyla gündemde!

Apple Watch SE

Apple’ın yeni uygun fiyatlı saati Apple Watch SE, kullanıcıların paylaştığı büyük bir ısınma ve ekran yanması sorunuyla gündeme geldi.


İlginizi çekebilir: Youtube Müzik, Apple Watch serisi için artık kullanılabilir!

reklam
MSI reklamı

Apple Watch SE ısınma sorunu raporlandı!

Bazı kullanıcıların birkaç saatlik kullanımdan sonra aşırı ısındığını belirttiği yeni Apple Watch SE ile ilgili büyük bir sorun olabilir. Şikayetleri kaydeden bir Reddit gönderisinde yazıldığı üzere, Güney Kore’deki bazı “Apple Watch SE” sahipleri büyük bir sorunla karşılaştı.

Apple Watch SE

Güney Kore’deki Apple Watch SE sahipleri tarafından, Apple Watch’larının ısınmasına ve arızalanmasına neden olan altı rapor bildirildi ve saatin sağ üst köşesinde sarı bir nokta oluştuğu fotoğraflandı.

Apple Watch SE

Sorun yaşamış olan tüm kullanıcılar saatin bilekteyken veya şarj esnasında aşırı bir ısınmaya maruz kaldığını daha sonra ekranda sarı bir noktanın oluştuğunu belirttiler. Reddit’te açıklama yapan bir ürün sahibi, ürünü 8 Ekim’de satın aldığını, 9 Ekim gecesi kolunda saatle uyuduğunu ve bileğindeki aşırı sıcaklığı fark edip 10 Ekim’de uyandığını aktardı. Bu olaydan sonra cihazını 16 Ekim’de yeni bir ürünle değiştirdiğini de belirtti.

Apple Watch SE henüz parçalarına ayrılmadı, bu yüzden soruna neyin neden olabileceği tam olarak belli değil. Ancak Reddit’te belirtildiği gibi, tasarım açısından önceki modellere benziyorsa, bu Taptic Engine’in yakınındaki ekran konektörüyle ilgili bir sorunu işaret ediyor olabilir.

Bu sorunun neden Güney Kore ile sınırlı olduğu net değil. Forumlarda, Apple Destek Toplulukları’nda veya sosyal medya ağlarında sorunla ilgili başka raporlar bulunamadı. Belirli bir bölgede üretilen ve Güney Kore’ye gönderilen saatlere özgü bir sorun olabilir veya yaygın bir sorun da olabilir. Bunu anlamak için kullanıcıların yeni geri bildirimler yapmalarını beklememiz gerekiyor.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

24 saat içinde 2 milyon iPhone 12 sipariş edildi!

Ünlü analist Ming Chi-Kuo’nun yayınladığı araştırma notuna göre, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro ön siparişte büyük ilgi gördü ve sadece bir günde 2 milyon satış rakamına ulaşarak iPhone 11’i geride bıraktı.


İlginizi çekebilir: Apple’ın yeni MagSafe Şarj Cihazı ve kılıflarının ilk görüntüleri paylaşıldı

reklam
MSI reklamı

1 günde 2 milyon adet iPhone 12 satıldı!

Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple etkinliğinden önce 6.1 inçlik iPhone 12’nin yeni serideki en popüler model olacağını söylemişti. Bugün ise söylemlerinin devamı niteliğinde bir yazı yayımladı. Kuo, bugünkü yeni yazısında iPhone 12 Pro’ya olan talebin beklenenden daha fazla olduğunu ve Çin’in tüm küresel talebin yüzde 35 ila yüzde 45’ini oluşturduğunu belirtti.

Belirli sayılar veren Kuo, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro için ön siparişlerin Cuma günü 24 saat içinde 1,7 ila 2 milyon adede ulaştığını söyledi. Geçen yıla bakıldığında iPhone 11’in 500.000 ila 800.000 arasında bir ön sipariş rakamı vardı.

Kuo, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun ilk hafta sonu satış hacminin 7 ila 9 milyon arasında olduğunu tahmin ediyor. iPhone 12 Mini ve iPhone 12 Pro Max’in ön siparişe çıkacağı 6 Kasım tarihine gelindiğinde bu rakamların geçtiğimiz haftalara göre daha düşük olmasını bekliyor.

24 saat içinde

Apple Analisti Ming Chi-Kuo tarafından edinilen ve yatırımcı firmalar tarafından gelen son bilgiler de çift lensli 6.1 inç iPhone 12’nin, bu serideki 4 farklı modelden en popüler seçenek olacağını gösteriyor.

Kuo, yeni iPhone’ların 5G desteğine sahip olduğundan da bahsetti. Ancak dünya çapındaki sınırlı 5G desteği düşünüldüğünde telefonların fiyatının alıcılar için en büyük faktör olmaya devam edeceğini de vurguladı. Kuo, salgına rağmen 2019’un 4. çeyreğinde iPhone 11’in 75 milyon satış rakamına ulaşıldığını, iPhone 12 için bunun 80 ila 85 milyon arasında olmasını beklediğini de belirtti.

Kuo, iPhone 12 serisindeki gönderilerin yüzdeleri için de tahminlerde bulundu. Bu rakamları iPhone 12 Mini için %20-25, 6.1 inç iPhone 12 için %40-45, iPhone 12 Pro için %15-20 ve iPhone 12 Pro Max için ise %15-20 şekilde sıraladı.

Devamını oku

HWP COIN’den Haberler