Sosyal medya

Oyun Konsolu

Microsoft: Gamepass büyük bir kâr bırakmıyor

Gamepass, son dönemde oyuncuların en beğendiği hizmetlerden biri. Ancak, oldukça makul bir aylık ücretle oyuncuların büyük bir oyun kütüphanesine erişebildiği Gamepass, Microsoft için şuanda büyük bir kâr etme aracı değil.

İlginizi çekebilir: Galaxy Note 20 serisinin fiyatları sızdırıldı!

reklam
MSI reklamı

Oyuncular, 60 dolarlık AAA oyunları Gamepass ile yılda 60 dolar civarında bir ücret ödeyerek sorunsuz bir şekilde oynayabiliyor. Gamepass kullanıcıları da Microsoft bu hizmetten nasıl kâr ediyor sorusunu fazlaca soruyor. Bu sorulara cevaben Xbox‘ın pazarlama müdürü Aaron Greenberg, yaptığı açıklamada Gamepass‘in Microsoft için bu aşamada büyük bir kâr aracı olmadığını, ancak pazarlama anlamında çok büyük bir koz olduğunu belirtti. Greenberg, Gamepass platformunun başarısı sayesinde Microsoft’un da büyük kazanımlar elde ettiğini, insanların Gamepass‘i arkadaşlarına ve çevrelerine çokça önerdiğini ve bu durumun da pazarlama açısından firmaya çok büyük katkıları olduğunu vurguladı. Platform 10 milyon kullancıya ulaşmış durumda.

Gamepass dünya genelinde oldukça beğeni topladı ve neredeyse hiç olumsuz eleştiri almadı. Microsoft‘un yeni nesil konsolu Xbox Series X için de Gamepass çok büyük bir koz olacak gibi gözüküyor.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle

Sporsever....

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

PlayStation 5 en büyük oyun konsolu olabilir!

PlayStation 5

PlayStation 5 almak istiyorsanız bu dev konsol için masanızda büyük bir alan ayırmanız gerecek. Belki de PS5 için  konsol sehpanızı yenilemeniz gerekebilir.


İlginizi çekebilir: Vivo V20 SE Özellikleri Sızdırıldı! 

reklam
MSI reklamı

PlayStation 5 için ulaşılan bilgiler neler?

PlayStation 5 ülkemizde henüz son kullanıcıya ulaşmadı . Bu sebepten dolayı konsolun boyutları hakkında gerçek bir bilgiye sahip değiliz. Bununla birlikte, The Verge‘nin sızıntısıyla Tayvan’daki NCC’den alınan bilgilerle gerçek boyutları ortaya çıktı. Elde edilen bilgilerle, PlayStation 5’in küçük dolaplara sığamayacağı belli oldu. Sony; PlayStation 5’in 15.4 inç uzunluğunda, 10.2 inç derinliğinde ve 4.1 inç kalınlığında olduğu bilgisini vermese de NCC’ deki fotoğraflar bunu gösteriyor. Dijital versiyon veya disk tabanlı versiyonu satın alıyor olsanız da, bu canavara yer açmanız gerekecek. Ek olarak, Sony’nin yakın zamanda ülkemizde piyasaya süreceği bu konsol, 4.5 kilogram, Sony PS5’nin rakip konsolu  Xbox Series X ise 4.45 kilogram ağırlığındadır. Ve 4K Blu-ray disk sürücüsü olmayan, PlayStation 5 Digital Edition 3.9 kilograma düşüyor.

PlayStation 5

PlayStation 5 bugüne kadarki en büyük Sony oyun konsolu. Genel olarak Xbox Series X‘ den kalın olmasa da çok daha büyük . Ayrıca,  PlayStation 3, ilk Xbox ve Xbox One gibi efsanevi devlerden daha büyük. Sony ayrıca PS5’in gövdesinin standını veya diğer PlayStation ekipmanlarını ürünün fiyatına dahil etmedi.Oyun için cihazlar, özellikle oyun konsolu satın alırken boyutu değil oyun kütüphaneleri, ekosistemler ve fiyat daha önemlidir. Eğer yeni nesil bir oyun konsolu istiyorsanız ama fazla boş alanınız yoksa yeni nesil PlayStation5 için alan oluşturmanız gerekebilir.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Oyun

Microsoft, Bethesda’yı satın aldı!

xbox bethesda'yı microsoft

Microsoft, oyun dünyası için çok önemli bir satın alım gerçekleştirdi. Microsoft, bu satın alımla The Elder Scrolls ve Fallout gibi devasa oyunlarla tanınan, önde gelen oyun stüdyosu Bethesda’yı ve bağlı olduğu üst oluşum ZeniMax Media’yı bünyesine kattı.


İlginizi çekebilir: EA Play, yakın zamanda Xbox Game Pass’e dahil edilecek

reklam
MSI reklamı

Microsoft, Bethesda’yı 7,5 Milyar Dolara bünyesine kattı

Popüler oyun konsollarından Xbox’ın üreticisi Microsoft, Xbox web sitesi üzerinde yaptığı duyuru ile ZeniMax Media’yı satın aldığını tüm dünyaya duyurdu. Bu satın almayla birlikte, Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog ve Roundhouse Studios, Microsoft bünyesine katılmış oldu. Böylece Microsoft’un sahip olduğu stüdyo sayısında ciddi bir artış gerçekleşti.

bethesda'yı

Microsoft, bu satın alımla birlikte The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, DOOM, Dishonored, Prey, Quake gibi dünyaca ünlü oyunları Xbox’a kazandırmış oldu. Aynı zamanda yapılan açıklamaya göre, ZeniMax Media çatısındaki bütün oyunlar Game Pass kütüphanesine eklenecek. Yeni çıkacak olan The Elder Scrolls 6, Starfield gibi yapımlar da çıkar çıkmaz Game Pass kütüphanesine eklenerek oyunculara sunulacak. Game Pass, ilk kez üye olacak kullanıcılar için ilk ay yalnızca 5,99 TL. Daha sonrasında ise aylık 29,99 TL karşılığında kullanmaya devam edebilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde EA Play kütüphanesini de Game Pass’e dahil edeceğini açıklayan Microsoft, oyuncuların takdirini toplamaya devam ediyor.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Oyun

PlayStation 5 PS1, PS2 ve PS3 oyunlarını çalıştırmayacak!

Yazan:

playstation 5 üretim

PlayStation 5 oyun konsolu ile alakalı yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Yeni nesil oyun konsolu bütün eski nesil oyunlarını çalıştırmayacak.


İlginizi çekebilir; Ekran altı kameralı telefon Vsmart Aris Pro tanıtıldı!

reklam
MSI reklamı

PlayStation 5, her eski nesil oyunu oynatmayacak!

PlayStation 5, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen etkinliğin ardından gündemde kalmaya devam ediyor. Yeni nesil oyun konsolu bilindiği üzere bazı PlayStation 4 oyunlarını çalıştıracak. Hal böyle olunca daha eski nesil için ortaya çıkan iddialar da artmıştı. Bu iddialara cevap ise Jim Ryan‘dan cevap geldi. PlayStation CEO‘su Jim Ryan, yeni nesil oyun konsolunun PS1, PS2 ve PS3 konsolları için çıkan oyunları çalıştırmayacağını açıkladı. Yeni nesil konsol ile birlikte gelen yeni teknik detayların bu oyunlar için uyumlu olmadığını belirten Ryan, ellerinde yeterli zaman olmadığı için bu konuda herhangi bir geliştirme yapılmadığını belirtti. SSD ve DualSense ekipmanlarının eski nesilde yaşanan hantallık için uygun çözüm olmadığı düşünülüyor.

Sony PlayStation 5, PlayStation 4

PlayStation 4 ile benzer mimariye sahip olduğu için %99‘a yakın uyumluluk olacağını belirten Jim Ryan, PS Plus Coolection kütüphanesi ile birlikte, konsolun oyunsuz kalmamasını sağlamak istediklerini belirtti. 19 Kasım tarihinde tüm dünya genelinde satışa çıkacak PlayStation 5, iki farklı sürüm ile kullanıcılarını karşılayacak. Normal ve dijital sürüm ile piyasaya çıkacak olan oyun konsolu, sırasıyla 499 ve 399 dolarlık fiyat etiketlerine sahip. Bakalım yeni nesil oyun konsolu ile birlikte, oyun dünyasındaki rekabet ne yöne ilerleyecek bekleyip göreceğiz.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

HWP COIN’den Haberler

Donate

© EMY Medya. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek dijital ortamda alıntı yapılabilir.

HWP.com.tr hosting hizmeti LimonHost tarafından verilmektedir.

LimonHost logosu