Sosyal medya

Haber

Microsoft Edge, Tarayıcı İçi “Oyunlar” Panelini Test Ediyor

Microsoft Edge, Chrome‘un çevrimdışı Dino oyununa çok benzeyen bir çevrimdışı sörf oyunu aldı. Microsoft tarayıcının oyun özelliklerini ve genel yeteneklerini geliştirmek için, kullanıcıların çeşitli türlerdeki oyunlara kolaylıkla erişebilmeleri için şimdi Edge içinde yeni bir Oyunlar panelini test ediyor.


İlginizi Çekebilir; Instagram 2022 Hedeflerini Açıkladı; Reels Odak Noktası Olacak


Microsoft Edge’de Yeni Oyunlar Paneli Ekleniyor

Microsoft Edge‘deki yeni Oyunlar paneli, yakın zamanda Leopeva64-2 adlı bir Chromium/Chrome bilgi veren bir kullanıcı tarafından fark edildi. Tipster, birkaç ekran görüntüsü  Reddit‘e özelliği çalışırken gösterdi.

Yukarıdaki ekran görüntüsüne göre, yeni “Oyunlar düğmesi” geçişi, Edge‘in Ayarlar menüsündeki Görünüm bölümünde yer alacaktır. Tipster, varsayılan olarak kapalı olduğunu ve kullanıcıların tarayıcıda Ayarlar menüsü -> Görünüm -> Oyunlar seçeneğine giderek manuel olarak açmaları gerektiğini söylüyor. Etkinleştirildiğinde, tarayıcının üst çubuğunda URL çubuğunun yanında oturan joystick simgesine sahip yeni bir “Oyunlar” düğmesi görünecek.

Düğmeye tıklamak, tarayıcının sağ tarafında yer paylaşımlı bir “Oyunlar” paneli açar. Unutulmaması gereken bir şey, Edge kullanıcı deneyimine müdahale etmeyecek olmasıdır. Nasıl göründüğünü kontrol edebilirsiniz:

Oyunlar paneli, Satranç, Microsoft Solitaire, Microsoft Sudoku, Merge Fruit, Microsoft Jewel dahil olmak üzere çok sayıda HTML5 oyunu içeriyor. Bu oyunlar HTML5 tabanlı olduğundan, kullanıcılar bunları indirmek zorunda kalmadan tarayıcının içinde oynayabilir. Ayrıca, kullanıcılar Edge‘deki yeni Oyunlar paneli aracılığıyla farklı oyun kategorilerine göz atabilirler. Kategoriler Microsoft Classics, Arcade, Boards and Cards, Puzzle, Sports ve daha fazlasını içeriyor.

Edge‘deki yeni Oyunlar özelliği şu anda az sayıda Microsoft Edge Canary kullanıcısı tarafından kullanılabilir, yani hala test aşamasındadır. Microsoft‘un, Edge‘in kararlı yapısına eklemeden önce, önümüzdeki günlerde daha fazla beta test cihazına sunmasını bekleniyor. Yine de, Microsoft’un bu özelliği tanıtmama ihtimali var.

Buna ek olarak şirket, Koleksiyonlar bölümünün bir parçası olacak RSS beslemeleri özelliğini de test ediyor. Bu özellik, kullanıcıların belirli web sitelerini ve içeriklerini kolaylıkla takip etmelerini sağlayacak.

Microsoft Edge‘deki yeni tarayıcı içi Oyunlar paneli özelliği hakkındaki ne düşünüyorsunuz? Bize yorumlarda bildirin.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval