Sosyal medya

Haber

Instagram 2022 Hedeflerini Açıkladı; Reels Odak Noktası Olacak

Instagram 2022 yılı için hedeflerini belirledi, Şirketin odak noktası Reels videolarının üzerine olcağı açıklandı. Instagram başkanı Adam Mosseri, gelecek yıl platformu neler beklediği hakkında bazı bilgiler verdi. Engadget haberine göre ​​Adam Mosseri, yaptığı açıklamada Instagram Reels videoları üzerinde çalışcaklarını söyledi.


İlginizi Çekebilir; Gizlilik Odaklı Arama Motoru DuckDuckGo, Büyümeye Devam Ediyor!


Adam Mosseri “Instagram’ın ne olduğunu yeniden düşünmeliyiz çünkü dünya hızla değişiyor ve biz de onunla birlikte değişmek zorundayız” açıklamasını yaptı.

Adam Mosseri, Instagram‘ın tüm video ürünlerini Instagram Reels etrafında birleştireceğini ve özelliği geliştirmeye devam edeceğini söyledi. Instagram, son aylarda videoları işleme biçiminde birkaç değişiklik yaptı. Ekim ayında daha uzun videoları ana sayfaya getirmek için IGTV‘nin Instagram özelliğini kapatmıştı.

İçerik oluşturuları içinde açıklama yapan Adam Mosseri, Instagram‘ın gelir elde etmeye yardımcı olmak için daha fazla para kazanma aracı sunacağını söyledi. Ayrıca Adam Mosseri, Instagram‘ın 2022’de mesajlaşma ve şeffaflığa odaklanacağını söyledi. Instagram ayrıca platformun ebeveyn kontrolü özelliklerini iyileştireceğini ve 2022’de kronolojik bir besleme ile geri döneceğini kaydetti.

Adam Mosseri, Instagram‘ın 2021’de yapacağı güncellemelerden bazılarına değindi. Güncellemeler, kullanıcılara deneyim üzerinde daha fazla kontrol sağlamaya odaklanacğını belirtti. Örnekler, hassas içerik kontrolleri, sorunsuz ilerlemeyen mesajlardaki beğeni sayısını ve gizli kelimeleri gizleme yeteneğidir. Bu arada, 2021’deki güvenlik sorunları nedeniyle Instagram Kids uygulaması üzerindeki çalışmalar ertelendi.

Instagram’ın 2022 yılı hedefleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Bize yorumlarda bildirin.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval