Sosyal medya

İnternet

LinkedIn 2020’de 10 milyon kişinin yeni beceri kazanmasına yardımcı oldu

reklam

COVID-19 salgını LinkedIn’in gelişiminde çok önemli bir rol oynadı. Milyonları işsiz bırakan ve milyonlarca insanı çeşitli şekillerde etkileyen olan küresel salgın, çevrimiçi eğitim, dijital bağlantı, yeni çalışma yaklaşımları vb. için de yeni fırsatlar yarattı. Artan ihtiyacı kolaylaştırmak ve katılımı en üst düzeye çıkarmak için, LinkedIn iş arayanlar ve yaptıkları işte bir sonraki adımı atmak isteyen profesyoneller arasında en çok tercih edilen platform oldu.

İlginizi çekebilir:LinkedIn ‘e hikaye özelliği geldi

LinkedIn 2020’de neler kazandı?

Pandemiden önce de LinkedIn, profesyonel bağlantı için en çok tercih edilen platform idi ancak pandemi sırasında, kullanıcıların hızla gelişen fırsatlarla aynı hizaya gelmelerini sağlayan temel becerileri edinmeleri için dijital eğitim araçlarının kalite düzeyini ve değerini arttırmasıyla 2020‘de daha fazla ilgi gördü. Bu hafta platform, bu çabalar hakkında bir güncelleme yaptı ve 10 milyon kişinin pandemi sırasında LinkedIn Learning, Microsoft’un eğitim araçları ve GitHub aracılığıyla yeni beceriler öğrendiğini bildirdi.

reklam
Aorus reklamı

LinkedIn CEO’su Ryan Roslansky‘ye göre: “231 ülke ve bölgeden insanlar, Haziran ayında başladığımızdan bu yana fırsat.linkedin.com adresindeki programımıza başvurdu. ABD, Hindistan, İngiltere, Fransa ve Kanada’dan çok sayıda insan görüyoruz. En popüler kurslarımızdan bazıları yazılım geliştirme, müşteri hizmetleri ve veri analistleri rolleri hakkında oldu.” 706 milyondan fazla profesyonelin, 55 milyondan fazla şirketin, 11 milyon iş ilanının ve daha fazlasının becerilerini ve kariyer gelişimlerini haritalayabildiği Ekonomik Grafiğini kullanarak LinkedIn, önemli fırsat alanlarını belirlemek için iyi bir konumda. Belirtildiği gibi, muhtemelen platformun uygulama içi rekor katılım ve etkileşim seviyelerini geliştirmeye devam ettiğini ve çeşitli açılardan temel bir İK aracı olarak potansiyelini en üst düzeye çıkardığını gözlemleyeceğiz.

Ayrıca, platformu daha  profesyonel hale getirmek için daha fazla pazarlama ve sosyal yardım kampanyalarının ilerlemesine şahit olacağız. Bu hızla gelişmeye devam eden latformu uzun süreli stratejilerinize eklemek ve gelişmeleri takip etmeniz iş ağınız açısından son derece faydalı olabilir.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Edebiyat, anime, ve spor seven sosyal medya meraklısı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GSM

Türk Telekom’dan Juniper Networks işbirliği

Yazan:

reklam

Türk Telekom ve yapay zekâ tabanlı güvenli ağlar konusunda deneyimli şirket Juniper Networks, 5G teknolojilerinde önemli bir iş birliğine imza attı. Türk Telekom Grubu şirketi Argela’nın ABD’deki iştiraki Netsia’nın sunduğu patentli RIC teknolojisi; Juniper’in ürün portföyüne dahil edilerek tüm dünyada mobil ağlara verimlilik ve esneklik sunacak.


İlginizi çekebilir: Uber İstanbul sınırları içerisinde sarı taksiyle faaliyetlerine başladı


 

 

reklam
Aorus reklamı

Türk Telekom’un teknoloji ihracı yolunu açan iş birliğinde iki şirketin telekomünikasyon alanında odak noktası olan  5G ve hizmet sağlayıcılarına yönelik yeni nesil iletişim çözümleri konusunda teknoloji üretimi ve geliştirmelerini içeriyor.

Türk Telekom ve güvenli yapay zekâ tabanlı ağlar konusunda uzman Juniper Networks, 5G’yi destekleyen teknolojiler üzerine iş birliği yaptı. Anlaşma ile Türk Telekom Grup şirketlerinden Argela’nın ABD’deki iştiraki Netsia’ya ait Radyo Akıllı Kontrolcü teknolojisi Juniper tarafından daha da geliştirilerek; Juniper’in orkestrasyonuna dahil edilecek. Böylece hizmet sağlayıcılara uçtan uca ağ dilimlemeyi ve düzenlemekte güvenli, garantili bir hizmet deneyimi sunulması amaçlanıyor. İmza töreninde konuşan Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Kapsamlı iş birliğimiz ile dünyaya teknoloji ihraç etme konusunda kararlılığımızı gösteren somut bir adım daha attık” dedi.

Önal: “Türk mühendisliğinin başarısını dünyanın hizmetine sunuyoruz”

Önal, şunları söyledi: “Küresel 5G standartlarını belirlemede etkin rol oynayacak en yeni RIC teknolojileri üzerinde uzun zamandır çalışıyoruz. Netsia’nın geliştirdiği yazılımlar, geleceğin mobil iletişim ihtiyaçları için yüksek kapasiteli, ölçeklenebilir, esnek, kişiselleştirilmiş ağ ve hizmet çözümleri sağlıyor. Netsia’nın bilgi birikimi ve ürünleştirme kapasitesinin Juniper’in müşteri ağı ve coğrafi erişimi ile birleşmesiyle güçlü bir sinerji yakaladık. Juniper ve Netsia, şimdiden bu işbirliğimizi SDN özellikli geniş bant erişim alanına genişletmenin yollarını aramaya başladılar bile. Türk Telekom Grubu olarak, Türk mühendisliğinin başarısı olan ürünlerimizi dünyanın hizmetine sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Juniper Networks CEO’su Rami Rahim, şöyle konuştu:

“Juniper olarak, 5G uygulamaları için önümüzdeki on yılda doğru hizmet deneyimini sağlamanın anahtar önemde olduğuna inanıyoruz. Birinci sınıf RIC teknolojisinin geliştirilmesi ve entegrasyonu, uçtan uca ağ dilimleme ve yapay zekâ odaklı hizmet deneyiminin gücünü birleştirerek bizleri bu vizyona bir adım daha yakınlaştırıyor. Türk Telekom ve Netsia ile olan dinamik iş birliğimizi, teknoloji geliştirmeye açık bir yaklaşım, uç hizmet noktalarında programlanabilir teknolojilerin önemi ve yerel bulut altyapısına doğru ilerlemeye dayanan ortak ilkeler üzerine kurduk. Kısacası, kurumlarımız bulutun ağ, ağın da bulut olduğu konusunda hemfikirler.”

Afet anlarında çözüm sağlıyor

Open RAN (Açık Radyo Erişim Ağı) teknolojisini operasyonel hâle getiren işleviyle RIC, dilimlenmiş mobil ağların bulut üzerinden akıllı denetimine imkan tanıyor, verimlilik ve esneklik sağlıyor. Bu dilimleme teknolojisi, baz istasyonunu sanal olarak programlayarak baz istasyonuna istenen kapasitenin verilmesini sağlıyor. Bu sayede afet anlarında  kurtarma ekiplerinin aramalarını önceliklendirmek; ve belli bir bölgenin kapasitesini artırarak başarısız aramaların önüne geçmek de mümkün.

Küresel 5G ekosistemini güçlendirecek

Bu iş birliği, Türk Telekom ve tüm operatörlerde açık ve akıllı 5G radyo altyapısının yayılımını gerçekleştirerek Open RAN ​​ve 5G ekosistemini güçlendirecek. Operatörlere, performans artışı, verimlilik ve ölçeklenebilirlik gibi operasyonel ve ticari fayda sağlayacak. Türk Telekom’un, yeni nesil Open RAN ve 5G dağıtımını desteklemek maksadıyla; 2021 sonundan itibaren Juniper’in ürün ve çözümlerini ekosistemine dağıtması amaçlanıyor. RIC teknolojisinin Juniper’in ürün portföyüne entegrasyonunu hızlandırmak amacıyla Netsia’nın teknik alandaki uzman kadrosu da Juniper ekibine kalıcı bir şekilde transfer edilecek.


Dizüstü bilgisayarlar ve oyuncu ekipmanları dahil olmak üzere pek çok farklı kategoride sizler için seçtiğimiz teknolojik ürünlere, Hepsiburada ve Trendyol üzerinden ulaşmak için tıklayınız!


 

 

 

 

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

İnternet

Bilim insanları, 44 Km’lik kuantum ışınlanma gerçekleştirdiler

Yazan:

kuantum ışınlanma
reklam

Işınlanma, bilim kurgunun en fazla kullanılan unsurlarındandır. Bu konu üzerine bilim dünyasında uzun süredir çalışmalar yürütülmekte. Kuantum ışınlanma üzerinde çalışan bir grup bilim insanı, fotonlardan oluşan kübitleri %90’dan daha yüksek bir doğrulukla, sürekli ve uzun mesafeli ışınlamayı başardılar.


İlginizi çekebilir: TP-Link yetkilileri, çocuklar için güvenli bir internet ortamı yaratmayı amaçlıyor


Kuantum ışınlanma; veri depolama, hassas algılama ve hesaplama alanlarında katkı sağlayabilir

Amerika Birleşik Devletleri Enerji Bakanlığı’na bağlı Fermi Ulusal Hızlandırıcı Laboratuvarı’ndaki bilim insanları tarafından gerçekleştirilen araştırma, PRX Quantum isimli fizik dergisinde yayınlandı. Bilim insanları bu çalışmalarında insanları veya cisimleri ışınlamıyor. Bunun yerine oldukça hızlı bir kuantum internetin elde edilmesini sağlayacak kuantum ışınlanma üzerinde çalışıyorlar. Kuantum internet söz konusu olduğunda veri doğruluğu ve aktarım mesafesi en önemli unsurları teşkil ediyor. Bu araştırmada kuantum veri 44 Km’lik gayet uzun bir mesafeye %90’ın üzerinde bir doğrulukla ışınlanabildi. İşlem günümüz internetine benzer fiberoptik ağlar üzerinden gerçekleştirildi. Her bir kübiti 44 Km’lik fiber boyunca ışınlamak, araştırmacıların dolaşık kübitleri ne kadar uzağa gönderebilecekleri ve bunların kuantum bilgilerini ışınlamak için kullanabilecekleri konusunda yeni bir sınır belirlemiş oldu.

kuantum ışınlanma

reklam
Aorus reklamı

Fermilab Kuantum Bilim Programı Başkanı ve makalenin ortak yazarlarından olan Panagiotis Spentzouris: “Bu sonuçlar bizi çok heyecanlandırdı. Küresel iletişimi yürütme şeklimizi yeniden tanımlayacak bir teknoloji geliştirme yolunda önemli bir adım attık,” dedi.

Bu çalışma, uygulanabilir kuantum interneti olası hale getiriyor. Bilginin dolanma yoluyla kübitlere depolanarak taşındığı böyle bir network, veri depolama, hassas algılama ve hesaplama gibi birçok alanda iletişime ciddi katkılar sağlayabilir.


Hepsiburada.com‘da sizin için hazırladığımız PC bileşenleri alışveriş listesine göz atabilirsiniz.


 

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Haber

Twitter, canlı sesli sohbetler için “Spaces” özelliği test ediyor

reklam

Twitter, canlı ses için yeni özelliği olan Spaces’ı test etmeye başladı. Deney, şimdilik sadece küçük bir test olsa da, kullanıcıların platformda nasıl etkileşimde bulunduğunu önemli ölçüde değiştirebilir.


İlginizi çekebilir: Twitter yeni doğrulama politikasını 20 Ocak’ta başlatıyor


Twitter özelliği henüz test aşamasında tutuyor

Sosyal uygulama Clubhouse ile büyük ölçüde karşılaştırılan Spaces, Twitter içinde bir tür ses etkin sohbet odası anlamına geliyor. Kullanıcılar, takipçilerinin bir sohbete katılmalarına olanak sağlayan bir “alan” oluşturabilir. Twitter’daki herkes sohbeti dinleyebilir, ancak kimin konuşacağını yalnızca toplantı sahibi kontrol edebilir.

reklam
Aorus reklamı

Fleets gibi, Spaces’ta da emoji tepkileri olacak, böylece katılımcılar konuşmaya katılabilir. Twitter, özelliği daha erişilebilir hale getirmek için otomatik çeviri yazılar eklemeyi de planlıyor. Platform geçen ay Spaces konusunu tartıştığında da gündeme geldiği gibi, bu özellik tartışmalı bir güncelleme olabilir. Şirketin Kasım ayında açıkladığı gibi, insanların bu tür alanlarda kendilerini rahat hissetmeleri için güvenliğin doğru sağlanması kritik önem taşıyor. Bu, üstesinden gelinmesi zor bir süreç. Özellikle, söz konusu platform ifade özgürlüğünü sebebiyle fazlasıyla tercih  bu tür bir konuşma, bazılarını platformu kötüye kullanmasına ve zorbalık yapmasına yol açabilir.

Twitter, canlı sesli sohbetler için "Spaces" özelliği test ediyor

Spaces ile benzer özelliğe sahip Silikon Vadisi’nde popüler olan bir ses uygulaması olan Clubhouse, gevşek denetim politikaları yüzünden geri tepti. Şimdilik, Twitter bu sorunları çözmek için özelliği test aşamasında deniyor gibi görünüyor. Şirket, Spaces’ın ilk sürümünün, daha geniş bir kitleye sunulmadan önce “sınırlı bir grup kişiye” açık olacağını söylüyor.

 

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval

HWP COIN’den Haberler