Sosyal medya

Haber

LG’den iki yeni Ultra HD TV

Ultra HD TV pazarında rekabet kızışıyor. Bu rekabetin en iddialı üyelerinden biri de Güney Koreli teknoloji devi LG. TV üretimi konusunda sınırları zorlayan bir firma olan LG, Ultra HD TV ürün gamına iki yeni üye eklediğini müjdeledi. 55 inç ve 65 inç’lik devasa ekran boyutlarına sahip iki yeni televizyonun detayları, firma tarafından paylaşılan basın bülteninde sizlerle:

Basın Bülteni

LG’nin ULTRA HD TV gamına iki yeni üye

LG, ULTRA HD TV serisinin en yeni üyeleri olan 55 ve 65 inç modellerini Türkiye’de satışa sundu.

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında dünyanın ilk 84 inç ULTRA HD TV’sini getiren LG, yepyeni 55 ve 65 inç LA970V ULTRA HD TV modelini Türkiye’de satışa sundu. Ev eğlencesi alanına yeni bir heyecan getiren LA970V, 8.3 milyon piksel ile Full HD görüntü kalitesini dörde katlayan teknolojisi ve sıradışı ses kalitesi ile televizyon izleme deneyiminizi yepyeni bir seviyeye taşıyor.

lg-65-inc-ultrahd

55 ve 65 inç ULTRA HD TV’lerin Tru-ULTRA HD motoru sayesinde görüntü kalitesi daha da zenginleşiyor. Böylece kullanıcılar tüm içerikleri ULTRA HD kalitesine yakın bir formatta izleme olanağı elde ediyor. Ürünün NANO FULL LED arka aydınlatması görüntüde daha derin siyahlık, parlaklık ve kontrast sunuyor. IPS (In-Plane Switching) (IPS) panel özelliği ile 178 derecelik izleme açısı sağlıyor. Ürünün sıradışı ses kalitesi ise izleme deneyimini tamamlıyor. 4.1 Kanal Sliding Speaker özeliği sayesinde TV’nin ön kısmında bulnan haraketli hoparlör aktif hale geldiğinde gözüküyor ve kullanılmadığında ise gözden kayboluyor.

TV gamı genişliyor
LG’nin Türkiye pazarında art arda yeni TV’leri pazara sunduğunu belirten LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho, ULTRA HD TV 55 ve 65 inç modellerinin bu stratejinin bir devamı olduğunu söyledi. Calvin Cho, “Dünyanın ilk 84 inç ULTRA HD TV’sini Türk tüketicilerle buluşturduğumuzda çok olumlu geribildirimler aldık. Kullanıcılar bu yeni TV formatına çok kolay uyum sağladı. Şimdi bu benzersiz TV izleme deneyimini yeni boyutlarda evlere taşıyoruz. Daha küşük inçlere sahip bu yeni modellerimiz Türk kullanıcılarının oturma odasına farklı bir ambiyans kazandıracak” dedi.

LG bu yeni modelleri için bir de kampanya başlattı. 55LA970V veya 65LA970V model ULTRA HD TV alan kullanıcılar iki seçenekle kampanyaya dahil ediliyor. Tüketiciler yaptıkları seçime göre TV’lerden birini satın aldıklarında LG BH9530TW model 9.1 Blu-Ray Ev Sinema Sistemi’ne 1.300 TL indirimle 799 TL’ye sahip olabiliyor veya BB4330A model 3.1 Sound Bar kullanıcıya hediye ediliyor. ULTRA HD TV’ler, sinema salonunun akustiğine en yakın 9.1 Kanal Sistemli, 3D Sound özellikli kablosuz 3D Smart Ev Sinema Sistemi ile bir araya gelince TV izleme deneyimi ses ve görüntü açısından tamamlanarak benzersiz bir seviyeye çıkıyor.

Teknosa ve LG mağazalarında geçerli olan bu kampanya 31 Ekim 2013 tarihine kadar devam edecek.

Kampanya hakkında bilgiye www.lg.com/tr adresinden veya LG Facebook sayfasından https://www.facebook.com/LGTurkiye ulaşılabilir.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval