Sosyal medya
Xiaomi Mi 10 banner

Netflix

La Casa De Papel dizisi final yapıyor

La Casa de Papel

La Casa De Papel dizisinin 5. sezon ile beraber final yapacağı açıklandı. Netflix’in popülerleşmesinde önemli role sahip olan İspanyol dizisinin son sezonunun ne zaman yayınlanacağı ise bilinmiyor.


İlginizi çekebilir: Bitmeyen soygun | La Casa de Papel 4. kısım incelemesi

reklam

Netflix, dizinin 5. sezonuyla beraber final yapacağını bugün Twitter hesabından paylaştığı “Kısım 5: Soygun sona eriyor #LaCasaDePapel” notuyla duyurdu.

La Casa De Papel

La Casa De Papel’in ilk 2 sezonu İspanya‘da önceden belirli suçlardan ötürü sabıkası olan bir grup insanın İspanya Kraliyet Darphanesi‘ni soymasını; sonraki 3. ve 4. sezonları ise ekip arkadaşlarından birinin kaçırılmasından dolayı bu sefer İspanya Merkez Bankası‘nı soyma girişimini konu alıyor.

Bu senenin Nisan ayında 4. sezonu yayınlanan dizi, çok ucu açık bir şekilde bitmişti ve yeni bir sezonun geleceği zaten açıkça belliydi ancak final olup olmayacağı kesin değildi. Netflix’in yaptığı açıklama ile beraber dizinin akıbeti de böylece kesinleşmiş oldu.

Dizide Profesör karakteriyle tanınan başrol oyuncusu Álvaro Morte, final sezonunu, “It looks like we are coming to an end… #lcdp5” notuyla duyurdu. Berlin karakteriyle tanınan Pedro Alonso ise “El atraco llega a su fin / The heist comes to an end.” notuyla final sezonu paylaştı.

Netflix, La Casa De Papel’in yeni sezonunun ne zaman yayınlanacağına dair ise herhangi bir açıklama yapmadı.

MSI reklamı
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Netflix

Netflix, oynatma hızını değiştirebilme özelliğini sunmaya başladı

Yazan:

Netflix, Android uygulamasında uzun bir süredir test ettiği video oynatma hızını değiştirebilme özelliğini kademeli olarak sunmaya başladı. Yeni özellikle beraber, platformdaki büyük eksikliklerden biri giderilmiş olacak.


İlginizi çekebilir: Netflix, aktif olmayan abonelikleri kapatıyor

reklam

İlk olarak 2019‘un Ekim ayında testlere başlayan Netflix, dün yaptığı açıklamasında dizi ve filmleri yavaşlatmayı veya hızlandırmayı sağlayacak yeni özelliğinin son aşamalarına geldiğini ve bugünden itibaren kademeli olarak Android kullanıcılarına sunmaya başladığını söyledi.

Netflix, içerikleri hızlandırma ve yavaşlatmaya izin verecek

Kullanıcılar, sunulacak yeni özellik sayesinde tıpkı YouTube’da olduğu gibi içerikleri 0,75x – 0,5x oranında yavaşlatarak; 1,25x – 1,5x oranında ise hızlandırarak izleyebilecek. Öncelikle Android kullanıcılarına gelecek olan bu özelliğin kademeli olarak Netflix‘in iOS ve web sürümüne de eklenmesi planlanıyor.

Netflix

Netflix tarafından yapılan açıklamada bu özelliği getirmeden önce her kesimin görüşlerinin dikkate alındığı ve büyük bir hassasiyetle çalışıldığı belirtildi. Ayrıca şirket, üyelerin %80‘inden fazlasının alt yazıları kullanmayı tercih ettiğini ve bunların birçoğunun yeni diller öğrenmek için dublaj ve alt yazıyı tercih ettiğini bildirdiklerini açıkladı. Netflix‘in verilerine göre son 2 yılda, İngilizce olmayan içeriklerin ABD‘deki izlenme oranı %33 artış gösterdiği görülüyor. Bu kullanıcıların önemli bir kısmı alt yazı veya dublajı takip ederken hızını yavaşlatmayı ya da hızlandırmayı önemsiyor.

Her içerikte özel olarak ayarlama yapılacak

Netflix, aynı zamanda özelliği geliştirirken bazı içerik üreticilerinin de endişelerini dikkate aldığını ifade ederken, “Yürütme hızlarının aralığını sınırladık ve üyelerin, kullandıkları son hıza göre ayarlarını sabitlemek yerine yeni bir şey izlediklerinde hızı değiştirmelerini şart koştuk.” diye ekledi.

Netflix

Ayrıca Netflix’e göre, aynı içeriği oynatma hızını değiştirerek ve değiştirmeyerek izleyen kullanıcıların, izlediği içeriğin kalitesine yönelik algısı değişmiyor.

Hızlı ve yavaş oynatma sırasında seste meydana gelecek olan bozulmaları da otomatik olarak düzelteceklerini ifade eden Netflix, yeni oynatma hızı ayarlama özelliğini ne zaman yayınlayacaklarına ilişkin “Bu özelliği, Android mobil cihazlarda kullanıma sunuyoruz, ayrıca iOS ve Web’de de test etmeye başlayacağız.” açıklamasını yaptı.

Anlaşılan Netflix, getireceği özelliği sunmadan önce ince eleyip sık dokuyor ve yaratacağı bütün olumlu – olumsuz ihtimalleri de düşünerek adım atıyor.

MSI reklamı
Devamını oku

Dizi/Film/Kitap

Netflix, Google Play Store üzerinde 1 milyar indirmeyi geçti!

Yazan:

Netflix Türkiye

Netflix, dünya genelinde yaygınlaşmaya devam ediyor. Google Play Store‘da uygulamanın tam 1 milyar indirme sayısını geride bıraktığı öğrenildi.


İlginizi çekebilir; Google, Türkiye için alışveriş reklamlarını kaldıracağını açıkladı!

reklam

Netflix, 1 milyar Android indirmesine ulaştı!

Dünyaca ünlü dizi/film platformu Netflix, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Özellikle küresel salgın nedeniyle kullanımı oldukça artan platformun, ciddi indirme sayılarına ulaştığı öğrenildi. Google Play Store, üzerinde Netflix uygulamasının tam 1 milyar indirme sayısını geride bıraktığı ortaya çıktı. Uygulamanın sayfası üzerinde görüntülenebilen indirme sayıları gerçekten oldukça etkileyici. Her ne kadar bu sayının içerisinde telefonlara ön yüklü olarak gelenler de eklense de, platformun başarısı gözler önüne seriliyor. Kendisine en yakın rakip olarak ortaya çıkan Amazon Prime ise 100 milyon barajının biraz üzerinde bizleri karşılıyor. Yani Netflix, sayıca en yakın rakibi ile arasında 10 katlık bir farka sahip olarak bizleri karşılıyor.

Özellikle Covid-19 salgını nedeni ile kullanımı artan platform, uzun bir süre daha rekabetteki birinciliği elinde tutacak gibi gözüküyor. Piyasaya yeni katılan ve hali hazırda çoğu ülkede kullanıma geçmeyen ve Netflix platformunun potansiyel olarak en büyük rakibi olan Disney+ ise 10 milyonluk indirme sayısına ulaştı. Özellikle rakiplerine nazaran küresel pazara daha önce girmenin ekmeğini yiyen firma, ileride hangi rakamlar ile bizleri şaşırtacak merakla bekliyor olacağız. Öte yandan 1 milyar indirme sayısını sadece Android platformunda geçtiğini bildiğimiz Netflix‘in, iOS üzerindeki rakamları da merak uyandırmakta.

MSI reklamı
Devamını oku

Netflix

Netflix Türkiye, çekilme iddialarını yalanladı!

Netflix Türkiye

Netflix Türkiye, bu hafta sosyal medya platformlarında önemli yer tutmuş olan “çekilme” iddialarına açıklık getirdi. Yapılan açıklamalarda, Türkiye’den çekilme gibi bir planlarının önümüzdeki dönemde olmadığı belirtiliyor.


İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy M31s, 30 Temmuz’da resmi olarak tanıtılacak!

reklam

Dün Twitter üzerinde trendlere giren gündem maddesi oldukça ilgi toplamıştı. Twitter üzerinde “Netflix Türkiye” tarafından atıldığı iddia edilen tweet’te aynen şu ifadeler kullanılıyordu:

Sevgili dostlar, maalesef ki bu bir veda tweetidir. Yaşanılan bazı problemlerden Netflix yönetimi TR altyapısını kapatma kararı aldı. 1 Ağustos 2020’den itibaren yollarımızı ayırmak durumundayız. Bugüne kadar bizi yalnız bırakmayan herkese sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Netflix

Atılan tweet, kısa bir süre sonra kaldırıldığı belirtilmiş, fakat farklı cepheden yapılan tespitlere göre aslında öne sürülen tweet’in sahte olduğu ve Netflix Türkiye tarafından paylaşılmadığı anlaşılmıştı.

Yoğun tepkilerden sonra, AK Parti’den açıklama gecikmedi!

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal, Netflix’in Türkiye’den ayrılacağıyla ilgili iddialara yaptığı açıklamalarda, firmanın bu konuyla ilgili resmi bir temasta bulunmadığını söyledi. Ünal, “Türkiye’den gitmeyi neden düşünsünler?” ifadelerini kullandı. Ayrıca, “Netflix’in daha derin işbirliği ile Türk kültürüne, sanatına dönük daha yüksek hassasiyet göstereceğine inanıyorum” sözlerini de ekledi.

Netflix Türkiye: Türkiyedeki üyelerimize ve kreatif camiya derinden bağlıyız

Netflix Türkiye’den yapılan açıklamalarda “Türkiye’den çıkma” gibi bir planları olmadığı belirtildi. Yapılan açıklamada aşağıdaki ifadeler kullanıldı:

Netflix olarak Türkiye’deki üyelerimize ve kreatif camiaya derinden bağlılığımızı sürdürüyoruz. Birlikte çalıştığımız birbirinden yetenekli isimlerle gurur duyuyoruz. Şu anda yapım aşamasında olan ve yakında çekimlerine başlanacak projelerimiz için çok heyecanlıyız ve bu hikayeleri dünyanın her köşesindeki üyelerimizle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.

Güncel durum gösteriyor ki, ne mevcut hükumetin ne de Netflix Türkiye’nin bahsedilen girişimleri olmamış. Dileriz ki, Netflix ülkemizde kalmaya devam eder ve bu tip asparagas haberler daha fazla ortaya çıkmaz.

MSI reklamı
Devamını oku