Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Küresel çip krizi iPhone üretimini etkileyebilir!

Apple, şu sıralar başarılı giden iPhone 12 satışlarıyla akıllı telefon listelerinin zirvesini zorluyor. Fakat elektronik ve otomotiv sektörünü etkileyen küresel çip krizinin bu ivmenin önüne geçebileceği iddia ediliyor.


İlginizi çekebilir: TCL Mobile, 14 Nisan’da global bir etkinlik planlıyor!


Foxconn, iPhone üretiminde bir miktar kesintiye gidebilir!

Nikkei Asia’nın raporuna göre, Apple’ın en büyük üreticisi konumundaki Foxconn yonga tedarikinde sorunlar yaşamaya başladı. Üretim planını gözden geçiren şirket, sorunu çözememesi durumunda sevkiyatlarda %10’luk bir kesintiye gitmeyi planlıyor. Bunun da iPhone 12 serisi başta olmak üzere Apple ürünlerini olumsuz yönde etkileyebileceği tahmin ediliyor.

Foxconn yönetim kurulu başkanı Liu Yangwei ise iddialar karşısında temkinli davranmayı tercih etti. Yonga krizi hakkında iyimser düşündüğünü belirten Yangwei, yine de her türlü duruma hazırlıklı olmak gerektiğini ifade ediyor. Apple ve Foxconn’a yakın kaynaklar ise yonga kıtlığının 2022’nin ikinci çeyreğine kadar sürebileceğini öngörüyor. Dolayısıyla sürecin uzaması durumunda iPhone 13 serisi gibi yeni cihazların gecikebileceği bile tahmin ediliyor.

Öte yandan, Apple’ın diğer bir iPhone üreticisi olan Wistron’da da işlerin yoluna girmeye başladığı aktarılıyor. Hatırlanacağı üzere Wistron’un Hindistan’daki fabrikasında greve giden işçiler, fabrikaya büyük maddi zarar vermişti. Apple’ın müdahil olduğu soruşturma sonucunda çalışan haklarının iyileştirilmesi kararlaştırılırken, üretimin yakında başlayacağı ifade ediliyor. Son olarak Hindistan ağırlıklı üretim yapan fabrikada iPhone 12 üretiminin de planlandığını belirtelim.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Batuhan Karalar

İnternet ile ilk karşılaşmam, 2000'li yılların başlarında 146 çevirmeli ağ bağlantısı sayesinde gerçekleşti. Teknolojiyle aram zaman içerisinde koyulaştı ve şimdi de HWP bünyesinde en güncel haberleri sizlere aktarıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval