Sosyal medya

Konu dışı

İstanbul’da Stadyumlara Powerbank Getirmek Yasaklandı!

İl Spor Güvenlik Kurulu’nun aldığı kararla beraber İstanbul’da stadyumlara taşınabilir şarj aleti getirmek yasaklandı.

Ülkemizde fanatizmin etkisi ile özellikle önemli sayılan karşılaşmalarda taraftar olayları göze çarpıyordu. Bunun neticesinde getirilen Passolig sistemine rağmen belli sorunların olması sebebiyle Beşiktaş JK tarafından Twitter’dan yapılan açıklamaya göre İl Spor Güvenlik Kurulu’nun aldığı karar ile stadyumlara powerbank olarak bildiğimiz taşınabilir şarj cihazları getirilmesi yasaklandı.

reklam
Aorus reklamı

Kararın İstanbul içi bir karar olmasına rağmen kısa sürede ülke genelinde böyle bir önlemin alınması bekleniyor. Açıkcası hem iyi hem kötü bir karar olan bu yasakla stadyumlarda yoğun yapılan flaş şovu, sık sık fotoğraf ve video kaydı birçok akıllı telefon kullanıcısının şarjını bitirecekken önlem olarak taşınabilir şarj cihazları getirilemeyecek. Ancak bir diğer yandan bu powerbank olarak bildiğimiz cihazlar hem ağır olması hem de güvenilir olmaması durumunda patlama riski bulunması neticesinde alınan bir önlem olduğu da açık.

Teknolojiye olan tutkusunu Hardware Plus'ta meraklılarına aktarıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer

MediaMarkt’ta Teknoloji Festivali başladı!

MediaMarkt’ta Teknoloji Festivali başladı! Akıllı telefonlardan televizyonlara, küçük ev aletlerinden beyaz eşyalara kaçırılmayacak fırsatlar MediaMarkt’ta olacak. Bu kampanya 11-15 Ocak 2021 tarihleri arasında hem mağazalarda hem de mediamarkt.com.tr’de geçerli olacak.


İlginizi çekebilir; Tüm detayları ile Samsung Galaxy S21! | Neler sunacak?

reklam
Aorus reklamı

MediaMarkt’ta Teknoloji Festivali kampanyasında öne çıkan ürünler

Apple Watch Series 3

Apple’ın Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE modellerini çıkarmış olsa da fiyat/performans oranı olarak Series 3 halen en gözde modellerden. Apple Watch Series 3’ü de 1.799 TL fiyat avantajı ile kampanya kapsamında satın alabilirsiniz.

Adventure İstanbul

Arzum AR3003 Çaycı Çay Makinesi

Klasik demliklerden ziyade 0.7 litre demlik kapasitesi, kablosuz kullanım imkanı ve 360 derece dönebilme özellikleri sunan Arzum Çaycı ile çay yapması bile daha kolay. Gizli rezistans ile çayınızı ve suyunuzu sıcak tutma özelliği de mevcut olan ürünü 349 TL’ye satın alabilirsiniz.

Braun 3’ü 1 Arada Tıraş Makinesi ve Sakal Şekillendirici

Erkek bakımında öncü markalardan olan Braun’un pandemi sürecinde evde saç ve sakal bakımı için bire bir ürünü MediaMarkt’ın kampanyasına özel 289 TL’ye satılıyor.

Eski telefonunu getir iPhone 11’i götür!

Bu kampanyanın en dikkat çeken detaylarından biri olan iPhone 11 kampanyası MediaMarkt’ta! Fiyat/performans noktasında en sevilen iPhone modeli olan iPhone 11, eskiyi getir, yeniyi götür kampanyası ile 3.499 TL’den başlayan fiyatlarla satılacak. Cihazınızın marka modeli ve fiziksel durumuna göre değişen indirim ile çok daha uygun fiyata yeni iPhone 11 sahibi olabilirsiniz.

MediaMarkt’ta Teknoloji Festivali kampanyasında elbette sadece bizim sıraladığımız ürünler yok. Buradaki bağlantıdan bu kampanya dönemine ait tüm ürünlere ve indirimlere göz atabilirsiniz.

Not: Bu içerik MediaMarkt desteği ile hazırlanmıştır.

Devamını oku

Konu dışı

TikTok da, ülkemiz için temsilci atayacak!

TikTok temsilci

Ülkemizde getirilen yeni regülasyonlar gereği, birçok sosyal medya şirketinin yaptırımlardan etkilenmemek için ülkemizde temsilci ataması gerekiyor. Hatırlarsanız, YouTube ve VK da bu regülasyonlara uyum sağlayabilmek için ülkemize temsilci atamıştı. Şimdiyse, yapılan açıklamalara göre TikTok da ülkemiz için temsilci atayacak.


İlginizi çekebilir: Nvidia 2021 yılının ilk sürücü güncellemesini yayınladı

reklam
Aorus reklamı

TikTok, ülkemizdeki en popüler sosyal medya uygulamalarından biri

“Sosyal Medya Yasası” olarak isimlendirilen 7253 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’da Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” 1 Ekim itibarıyla yürürlüğe girmişti. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayın Ömer Fatih Sayan’ın açıkladığı üzere, TikTok da bu regülasyonlar gereği ülkemize temsilci atayacağını belirtmiş durumda. Bu kanunun detaylarını yeniden hatırlatmak gerekirse; 1 milyon kullanıcıyı geçen yurt dışı kaynaklı sosyal medya şirketlerine, temsilci belirleme ve; belirlenen temsilcileri Türk yetkililere bildirme yükümlülükleri getirildi. Bunun için belirlenen son tarih ise, 2 Kasım olarak açıklanmıştı. Temsilci bildirmeyen sosyal medya platformları, aşamalı şekilde cezalandırılıyor.

Şirketten, konuyla ilgili açıklama geldi

TikTok tarafından yapılan açıklamaysa şu şekilde;

Adventure İstanbul

“Piyasadaki emsallerimizle birlikte Türkiye’de sosyal medya platformları için ana hatları belirleyen ve yerel temsilcinin atanması, yanıt süreleri, içerik kaldırma gibi taleplere ilişkin esasları da barındıran 5651 sayılı İnternet Kanunu’nu derinlemesine inceledik.

Faaliyet gösterdiğimiz pazarlarda, kimi zaman aynı fikirde olmasak bile, yerel yasalara saygı göstermeye kararlıyız. Bu nedenle, bir sonraki adım olarak, yerel bir tüzel kişilik oluşturmak ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ne yerel bir irtibat noktası sağlamak gibi yasaların getirdiği yükümlülüklere uyacağız ve toplumumuzda yaratıcılığın temelini oluşturan ifade özgürlüğüne olan bağlılığımızı sürdüreceğiz.

Bu durumun, TikTok’un içerik incelemesiyle ilgili ilkelerini etkilemediğini veya kullanıcı verilerini yönetme şeklimizi değiştirmediğini belirtmek isteriz. Hükümetlerden gelen kaldırma taleplerinin incelenmesi konusunda mevcut güçlü süreçlere sahibiz ve bunları yerel yasalara ve Topluluk İlkelerimize göre değerlendiriyoruz. Şeffaflık ana ilkemiz olduğundan dolayı, Şeffaflık Raporlarımızda gelen talepleri düzenli olarak açıklıyoruz. TikTok bünyesinde Türkiye’de milyonlarca kullanıcımız olmasından gurur duyuyoruz. Kullanıcı ve partnerlerden oluşan canlı yerel topluluğumuzu desteklemeye çalışırken, yaratıcılık ve ifade için kapsayıcı ve çeşitli bir platform sunmaya devam etmeyi umuyoruz.”

Devamını oku

Diğer

MediaMarkt’ta Yeni Yılda Teknolojiyle Yenilen Fırsatları!

Yeni yılda Teknolojiyle Yenilen fırsatları mediamarkt.com.tr‘de ve mağazalarda. Akıllı telefondan, küçük ev aletlerine, televizyonlarda kulaklıklara yeni yılda ihtiyacınız olan tüm teknolojik ürünler için adres MediaMarkt! Kampanya 4-8 Ocak tarihleri arasında mediamarkt.com.tr ve mağazalarda geçerli olacak.


İlginizi çekebilir; Bilim insanları, 44 Km’lik kuantum ışınlanma gerçekleştirdiler

reklam
Aorus reklamı

Yeni Yılda Teknolojiyle Yenilen kampanyası için öne çıkan ürünler neler?

Everest SC-HD03 1080P Full HD Webcam

Günümüz pandemi sürecinde en önemli çevre ekipmanı haline gelen web kameraları arasında en uygun fiyatlısı olarak dikkat çeken Everest SC-HD03, 199 TL fiyatıyla bu kampanyanın en dikkat çeken ürünlerinden.

Adventure İstanbul

Huawei MatePad T10

Gerek medya tüketimi gerek uzaktan ders gibi konularda satın alabileceğiniz mantıklı ve uygun fiyatlı bir tablet olan MatePad T10 Yeni Yılda Teknolojiyle Yenilen kampanyası kapsamındaki en mantıklı ürünlerden.

Philips HR1836/00 Katı Meyve Sıkacağı

Evde geçirdiğimiz vakitlerde daha sağlıklı beslenmek için Philips katı meyve sıkacağı da alabilirsiniz. Kolay ve hızlı kullanım sunan modeli 699 TL fiyatıyla satın alabilirsiniz.

Realme 6i

Realme’nin dikakt çeken fiyat-performans telefonlardından biri olan Realme 6i, şık tasarımı, fiyatına göre oldukça iyi kamerası ve performans odaklı Helio G80 yonga setiyle tüm ihtiyaçlarınıza kolayca cevap verebilecek ürünlerden biri.

MediaMarkt kampanyasındaki tüm indirimli ürünlere buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Listelediğimizden çok daha fazla ürün mediamarkt.com.tr adresinde ve mağazalarda 8 Ocak’a kadar devam edecek!

Not: Bu içerik MediaMarkt desteği ile hazırlanmıştır.

Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler