Sosyal medya

Apple

iPhone 12 mini ve iPhone 12’nin depolama seçenekleri sızdırıldı

iPhone 12

Twitter’da paylaştığı akıllı telefon sızıntılarıyla ünlü Jon Prosser, iPhone 12 mini ve iPhone 12 modellerinin 5 Ekim itibarıyla distribütörlere gönderilmeye başlanacağını paylaştı. Pro modellerin de aynı etkinlikte duyurulacağını ancak distribütörlere ulaştırılmasının kasım ayını bulacağını iddia etti.


İlginizi çekebilir: iPhone 12 ne zaman tanıtılacak?

reklam
MSI reklamı

iPhone 12 ve iPhone 12 mini, 64 GB depolama alanıyla başlayacak

Jon Prosser, mayıs ayında yaptığı paylaşımda, iPhone 12 serisinin minimum 128 GB depolama alanıyla satışa sunulacağını belirtmişti. Son paylaşımında ise; iPhone 12 ve iPhone 12 mini modellerinde en düşük depolama alanının 64 GB’dan başlayacağını belirtti. Pro modeller ise minimum 128 GB’dan başlayacak. Bir başka Twitter hesabı olan L0vetodream, yine mayıs ayında yaptığı bir paylaşımda, iPhone 12 ve iPhone 12 mini modelleri için 64 GB vurgusunda bulunmuştu.

Zaman zaman yanılabiliyor

Jon Prosser, özellikle Apple ile ilgili  yaptığı paylaşımlarda bazen tutarsız olabiliyor. Ağustos 2020’de gerçekleştirdiği bir paylaşımda, yeni Apple Watch ve iPad modellerinin basın bültenleri aracılığıyla tanıtılacağını iddia etmişti. Eylül 2020‘de yaptığı bir başka paylaşımda ise, söz konusu basın bültenlerinin 8 Eylül Salı günü dağıtılacağını iddia etti fakat söz konusu tarihte hiçbir ürün tanıtılmadı. Bunun yerine Apple, 8 Ekim tarihinden bir hafta sonra yeni Apple Watch ve ‌iPad‌ modellerini tanıttığı ‘Time Flies’ etkinliğini gerçekleştirdi.  Jon Prosser, bu ayın başında yaptığı bir paylaşımda, sekizinci nesil bir ‌iPad‌ ve daha düşük fiyatlı bir Apple Watch modelinin Apple’ın ‘Time Flies’ etkinliğinde tanıtılacağını fakat yeni iPhone’lar ve AirPods Studio kulaklıklarının tanıtılmayacağını doğru tahmin etmişti.

Yeni iPhone modellerinin 13 Ekim’de tanıtılması bekleniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aksesuar

watchOS 7.0.3 güncellemesi, Apple Watch Series 3 için yayımlandı!

Apple, yalnızca Apple Watch Series 3 için yeniden başlatma sorunlarını çözen watchOS 7.0.3 güncellemesini yayımladı.


İlginizi çekebilir: Apple Watch SE ısınma sorunuyla gündemde!

reklam
MSI reklamı

watchOS 7.0.3 ile hata düzeltmesi yapıldı

Pazartesi günü yayımlanan güncelleme, yalnızca Apple Watch Series 3 için sunuldu bu da Apple Watch Series 4 ve sonraki modellerin watchOS 7.0.2’yi kullanmaya devam edeceği anlamına geliyor. Güncelleme, yalnızca bu modelde oluşan sorunlar için hata düzeltmeleri içeriyor.

Apple şu anda watchOS 7.1’de beta testleri yürüttüğünden, diğer modeller için watchOS 7.0.3 güncellemesinin sunulup sunulmayacağı henüz belli değil. WatchOS 7.1 sürümü için sabırsızlanan, düzeltilmesi gereken başka sorunlar olduğunu düşünen kullanıcı raporları da oldukça fazla. Bu yüzden Apple’ın diğer modeller için de 7.0.3’ü yayımlaması muhtemel görünüyor.

WatchOS 7.0.3

Apple Watch Series 3 kullanıcıları, eşleştirilmiş iPhone’larındaki ‌‌Watch uygulaması aracılığıyla Genel > Yazılım Güncelleme’ye giderek watchOS 7.0.3’ü indirilebilir ve ardından yükleyebilirler. Yeni yazılımı yüklemek için Apple Watch’un en az yüzde 50 oranında pilinin olması, bir şarj cihazına yerleştirilmesi ve ‌‌‌iPhone‌‌‌’unuzun yakınında olması gerekmektedir.

 

 

Devamını oku

Aksesuar

Apple Watch SE ısınma sorunuyla gündemde!

Apple Watch SE

Apple’ın yeni uygun fiyatlı saati Apple Watch SE, kullanıcıların paylaştığı büyük bir ısınma ve ekran yanması sorunuyla gündeme geldi.


İlginizi çekebilir: Youtube Müzik, Apple Watch serisi için artık kullanılabilir!

reklam
MSI reklamı

Apple Watch SE ısınma sorunu raporlandı!

Bazı kullanıcıların birkaç saatlik kullanımdan sonra aşırı ısındığını belirttiği yeni Apple Watch SE ile ilgili büyük bir sorun olabilir. Şikayetleri kaydeden bir Reddit gönderisinde yazıldığı üzere, Güney Kore’deki bazı “Apple Watch SE” sahipleri büyük bir sorunla karşılaştı.

Apple Watch SE

Güney Kore’deki Apple Watch SE sahipleri tarafından, Apple Watch’larının ısınmasına ve arızalanmasına neden olan altı rapor bildirildi ve saatin sağ üst köşesinde sarı bir nokta oluştuğu fotoğraflandı.

Apple Watch SE

Sorun yaşamış olan tüm kullanıcılar saatin bilekteyken veya şarj esnasında aşırı bir ısınmaya maruz kaldığını daha sonra ekranda sarı bir noktanın oluştuğunu belirttiler. Reddit’te açıklama yapan bir ürün sahibi, ürünü 8 Ekim’de satın aldığını, 9 Ekim gecesi kolunda saatle uyuduğunu ve bileğindeki aşırı sıcaklığı fark edip 10 Ekim’de uyandığını aktardı. Bu olaydan sonra cihazını 16 Ekim’de yeni bir ürünle değiştirdiğini de belirtti.

Apple Watch SE henüz parçalarına ayrılmadı, bu yüzden soruna neyin neden olabileceği tam olarak belli değil. Ancak Reddit’te belirtildiği gibi, tasarım açısından önceki modellere benziyorsa, bu Taptic Engine’in yakınındaki ekran konektörüyle ilgili bir sorunu işaret ediyor olabilir.

Bu sorunun neden Güney Kore ile sınırlı olduğu net değil. Forumlarda, Apple Destek Toplulukları’nda veya sosyal medya ağlarında sorunla ilgili başka raporlar bulunamadı. Belirli bir bölgede üretilen ve Güney Kore’ye gönderilen saatlere özgü bir sorun olabilir veya yaygın bir sorun da olabilir. Bunu anlamak için kullanıcıların yeni geri bildirimler yapmalarını beklememiz gerekiyor.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

24 saat içinde 2 milyon iPhone 12 sipariş edildi!

Ünlü analist Ming Chi-Kuo’nun yayınladığı araştırma notuna göre, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro ön siparişte büyük ilgi gördü ve sadece bir günde 2 milyon satış rakamına ulaşarak iPhone 11’i geride bıraktı.


İlginizi çekebilir: Apple’ın yeni MagSafe Şarj Cihazı ve kılıflarının ilk görüntüleri paylaşıldı

reklam
MSI reklamı

1 günde 2 milyon adet iPhone 12 satıldı!

Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple etkinliğinden önce 6.1 inçlik iPhone 12’nin yeni serideki en popüler model olacağını söylemişti. Bugün ise söylemlerinin devamı niteliğinde bir yazı yayımladı. Kuo, bugünkü yeni yazısında iPhone 12 Pro’ya olan talebin beklenenden daha fazla olduğunu ve Çin’in tüm küresel talebin yüzde 35 ila yüzde 45’ini oluşturduğunu belirtti.

Belirli sayılar veren Kuo, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro için ön siparişlerin Cuma günü 24 saat içinde 1,7 ila 2 milyon adede ulaştığını söyledi. Geçen yıla bakıldığında iPhone 11’in 500.000 ila 800.000 arasında bir ön sipariş rakamı vardı.

Kuo, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun ilk hafta sonu satış hacminin 7 ila 9 milyon arasında olduğunu tahmin ediyor. iPhone 12 Mini ve iPhone 12 Pro Max’in ön siparişe çıkacağı 6 Kasım tarihine gelindiğinde bu rakamların geçtiğimiz haftalara göre daha düşük olmasını bekliyor.

24 saat içinde

Apple Analisti Ming Chi-Kuo tarafından edinilen ve yatırımcı firmalar tarafından gelen son bilgiler de çift lensli 6.1 inç iPhone 12’nin, bu serideki 4 farklı modelden en popüler seçenek olacağını gösteriyor.

Kuo, yeni iPhone’ların 5G desteğine sahip olduğundan da bahsetti. Ancak dünya çapındaki sınırlı 5G desteği düşünüldüğünde telefonların fiyatının alıcılar için en büyük faktör olmaya devam edeceğini de vurguladı. Kuo, salgına rağmen 2019’un 4. çeyreğinde iPhone 11’in 75 milyon satış rakamına ulaşıldığını, iPhone 12 için bunun 80 ila 85 milyon arasında olmasını beklediğini de belirtti.

Kuo, iPhone 12 serisindeki gönderilerin yüzdeleri için de tahminlerde bulundu. Bu rakamları iPhone 12 Mini için %20-25, 6.1 inç iPhone 12 için %40-45, iPhone 12 Pro için %15-20 ve iPhone 12 Pro Max için ise %15-20 şekilde sıraladı.

Devamını oku

HWP COIN’den Haberler