Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Apple

iPhone 12 serisi, ‘Ceramic Shield’ teknolojisi ile çok daha dayanıklı

iphone 12 ceramic shield
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

iPhone 12 serisinde kullanılmaya başlanan ‘Ceramic Shield’ koruma teknolojisinin ilk test sonuçları alındı. Yeni teknolojinin ekran dayanıklılığını ve ekranın çizilmeye karşı direncini önemli ölçüde artırdığı gözlendi.


İlginizi çekebilir: iPhone 12 Pro ile çekilen video büyüledi

reklam
MSI reklamı

Apple: “‘Ceramic Shield’ ile dayanıklılık 4 kat arttı”

Apple, ‘Ceramic Shield’ teknolojisinde cam kalıbın içerisinde nano-seramik kristallerin bulunduğunu ve bu seramik kristallerin de dayanıklılığı önemli ölçüde artırdığını belirtti. Şirket, iPhone 12 serisinde kullanılmaya başlanan ‘Ceramic Shield’ teknolojisi ile birlikte, önceki iPhone serilerine göre dört kat daha dayanıklı bir yapı sağlandığını açıkladı.

iPhone 12 serisine ait ilk dayanıklılık testleri yayınlanmaya başladı

MobileReviewsEh adlı YouTube kanalı, iPhone 12 üzerinde çeşitli dayanıklılık testleri uyguladı. iPhone 12 modelinin ekran camına uygulanan kuvvet testinde, cihazın ekran camının 442 Newton kuvvetine kadar dayanıklılık sergilediği görüldü. Söz konusu değerin kilogram-kuvvet cinsinden değeri ise 45 kg-kuvvet. Aynı testin uygulandığı iPhone 11 modeli ise 352 Newton kuvvetine (~36 kilogram-kuvvet) kadar dayanıklılık gösterebildi. iPhone 12 modelinin ekran camına anahtar, madeni para ve taş gibi cisimler kullanarak çizilme testi de uygulandı fakat ekran camında büyük bir hasar oluşmadı.

iPhone 12 modelinin arka camı iPhone 11 modelindeki gibi kolay çizilebildiğinden, yeni ‘Ceramic Shield’ teknolojisinin yalnızca ön tarafta kullandığı anlaşılıyor.

Bir başka YouTube kanalı ‘EveryThingApplePro’ da iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’ya bir dizi düşme testleri uyguladı ve ‘MobileReviewsEh’ ile benzer sonuçlar elde etti. 3 metre yükseklikten beton zemine bırakılan cihazlar, minimum ekran hasarı ile testi tamamlamayı başardılar. Aynı yükseklikten arka yüzeyleri üzerine düşürülen cihazların arka camlarının parçalandığı görüldü. 180 santimetre yükseklikten bırakılan iki cihazın da ekranlarının hasarsız bir şekilde testi tamamladıklarını da belirtelim.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apple

İşte 2020’nin en iyi App Store oyunları ve uygulamaları!

2020'nin en iyi
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Apple bugün, yıl boyunca en popüler uygulamaları ve oyunları ortaya çıkaran 2020’nin En İyi Oyunlarını ve 2020’nin En İyi Uygulamalarını içeren listeleri paylaştı.


İlginizi çekebilir: iOS 14.2 ile sessizce FaceTime’a 1080p desteği eklendi!

reklam
MSI reklamı

Apple, 2020’nin en popüler uygulamalarını açıkladı

Amoung Us,  2020’nin en iyi ücretsiz oyunu seçildi. Onu sırasıyla Call of Duty: Mobile, Roblox ve Subway Surfers takip etti. Ink Inc. Tattoo Drawing dördüncü ücretsiz uygulama olurken, Magic Tiles 3: Piano Game beşinci sırayı aldı. Mario Kart Tour da listeye girerek 15. sırada yer aldı.

Minecraft yılın en çok kazanan oyunuydu ve onu Plague Inc., Heads Up!, Monopoly, Bloons TD 6, Geometry Dash ve NBA 2K20 takip etti. Minecraft ve Plague Inc. uzun süredir en üst sıralarda yer alırken, diğer oyunların çoğu genellikle yıl sonuna doğru listelerin başında yer almayı başardı.

2020'nin en iyi

Zoom, iOS cihazlar arasında en iyi ücretsiz uygulama oldu ve onu TikTok, Disney+, YouTube, Instagram, Facebook ve Snapchat izledi. En iyi ücretli uygulamalar arasında ise hızlıca fotoğraf düzenlemeyi sağlayan TouchRetouch, Procreate Pocket, Facetune, HotSchedules ve AutoSleep Uyku İzleyici yer aldı.

App Store, ilgilenenler için Bugün sekmesinde tüm bu uygulamaların indirilebileceği bölümlere sahip.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

iOS 14.2 ile sessizce FaceTime’a 1080p desteği eklendi!

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Apple, Kasım ayının başlarında iOS 14.2’yi piyasaya sürdü ve onunla birlikte iPhone’lar için bir dizi yeni özellik duyurdu. Ancak iPhone 8 ve sonraki cihazlarda 1080p FaceTime aramaları için destek eklemesi yaptığından hiç bahsetmedi.


İlginizi çekebilir: Apple Watch kordonu pil işlevi görebilir!

reklam
MSI reklamı

iOS 14.2 Güncellemesi iPhone 8 ve sonrası için geçerli

Çoğu kişi tarafından farkedilmeyen bu özellik MacMagazine tarafından keşfedildi. Apple’ın, iOS 14.2’nin piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra iPhone XR gibi cihazların teknik özellik sayfalarını sessizce güncellediği ortaya çıktı.

Apple, daha önceleri FaceTime HD (1080p) görüntülü görüşme desteğini iPhone XR sayfalarında listelemiyordu. Ancak iOS 14.2’nin çıkışını takip eden hafta içinde sayfayı güncelledi.

Apple’ın iPhone karşılaştırma sayfasına şimdi baktığımızda ise Wi-Fi üzerinden FaceTime HD’nin (1080p), iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max ve iPhone SE dahil tüm modellerde kullanılabildiği açıkça görebiliyoruz.

iOS 14.2

Bu da konu FaceTime HD kullanmak olunca, iPhone 12 serisinin tek avantajının hem Wi-Fi hem de 5G üzerinden çözünürlüğü desteklemesi anlamına geliyor.

Eski iPhone’larda, Wi-Fi üzerinden 1080p, 4G üzerinden ise yalnızca 720p ile arama gerçekleşebiliyor . Yapılan testlerde 1080p ile 720p arasındaki kalite farkının oldukça belirgin olduğu da gözüküyor.

Devamını oku

Apple

Microsoft Teams güncellendi, işte yenilikler!

Microsoft Teams
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Microsoft bugün, iyileştirmeler eklemek için Microsoft Teams yazılımını güncelledi. Yeni güncelleme kuruluşların ve çalışanlarının birbirleriyle daha kolay iletişim halinde olmalarına olanak tanıyacak.


İlginizi çekebilir: Zoom, bir kez daha gelirlerini tam dört kat artırdı

reklam
MSI reklamı

Microsoft Teams birçok yeni özelliğe kavuşuyor

Aramalar uygulaması, tüm önemli telefon görüşme bilgilerini tek bir alana getirmek için elden geçirildi. Bir tuş takımı, arama geçmişi, sesli posta, kişiler ve ayarlar bölümleriyle daha iyi bir arama akışı sağlandı.

Arama kayıtları artık OneDrive ve SharePoint’te paylaşılabiliyor. Olası istenmeyen aramaları göz ardı etmek için yeni bir spam tanımlama aracı da eklendi. Teams ayrıca, harici alıcılar tarafından reddedilmelerini önlemek için giden çağrıları “dijital olarak onaylayabilecek“.

Microsoft Teams

Apple kullanıcılarının ilgisini çeken Microsoft, Teams kullanıcılarının araç içinde arama yapmalarına ve arama kabul etmelerine olanak sağlamak için CarPlay desteğini ekledi. ‌CarPlay‌, Siri’nin ve yerleşik araç kontrollerinin aramaları yapmasına ve cevaplamasına izin veriyor. ‌Microsoft, CarPlay entegrasyonun çok yakında çıkacağını duyurdu.

2021’de Teams, bir aramayı devam ettirmek adına konum değiştirmesi gerekenler için kullanışlı bir özellik olan mobil ve masaüstü arasında aramaları aktarmayı da destekleyecek. Diğer yeni özellikler arasında çoklu konuşmaları basitleştirmek için arama birleştirme, veri koruma amaçlı düşük veri modu ve arayanın adını görüntüleyen gelişmiş bir ters numara arama özelliği de bulunmaktadır.

Devamını oku
MSI reklamı

Forumdan Son Mesajlar

HWP COIN’den Haberler