Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

iOS 14 güncel kullanım oranları açıklandı!

ios 14

Apple, bu hafta güncel iOS 14 ve iPadOS 14 resmi yükleme rakamlarını açıkladı. Kullanım oranları için App Store’un 24 Şubat verileri baz alındı. Verilere göre şu an dünya üzerindeki tüm aktif iPhone’ların %80’inde iOS 14 kullanılıyor. Son dört yılda piyasaya sürülen iPhone’lara baktığımızda ise bu oran %86‘ya çıkıyor.


İlgili haber: Apple, 4. çeyrekte Samsung’u geride bıraktı!


iOS 14 ve iPadOS 14 ne kadar popüler?

Apple bir önceki resmi kullanım oranlarını 15 Aralık‘ta paylaşmıştı. O gün paylaştığı verilere baktığımızda iOS 14 tüm aktif iPhone’ların sadece % 72’sinde kullanılmaktaydı. Son dört yılda piyasaya sürülen iPhone’ların ise % 81’ine yüklüydü.

App Store iPodOS 14 için de aynı verileri sağladı. Yüklenme rakamları, 24 Şubat’ta App Store tarafından ölçüldüğünde, şu an dünya üzerindeki tüm aktif iPad’lerin %70’inde iPadOS 14 kullanılıyor. Son dört yılda piyasaya sürülen iPad’lere baktığımızda ise bu rakam %84’e çıkıyor.

Apple iPadOS 14 için bir önceki resmi kullanım oranlarını da 15 Aralık’ta paylaşmıştı. O gün paylaştığı verilere baktığımızda iPadOS 14 tüm aktif iPad’lerin sadece %61’inde kullanılmaktaydı. Son dört yılda piyasaya sürülen iPad’lerin ise % 81’ine yüklüydü.

Bununla birlikte Apple, tüm aktif iPhone’ların %12’sinin hala iOS 13 çalıştırdığını ve %2’sinin 24 Şubat itibarıyla daha eski iOS sürümlerini kullandığı bilgisini de paylaştı. Bunun yanında tüm aktif iPad’lerin % 14’ü hala iPadOS 13 çalıştırırken, %16’sı daha da eski bir yazılım versiyonunda kaldı.


İndirimli ve kullanışlı ürünleri, sizin için HepsiBurada üzerinden listeledik.


 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Baturhan Çelik

Mühendisliğe ilgili, teknolojiye hayran biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval