Sosyal medya

İnceleme

HWP İnceleme: LG Optimus G Pro

Akıllı telefonların ekran boyutu hızla büyüyor. Özellikle üst düzey Android telefonların ekran boyutları artık aldı başını gidiyor. Akıllı telefon piyasasının en büyük firmalarından biri olan LG de, bu yıl devasa Android telefonu Optimus G Pro’yu piyasaya sürdü. Birçok kişinin ilgisini çektiğine emin olduğumuz LG Optimus G Pro’yu, Hardware Plus Online inceleme merkezine konuk etmesek olmazdı.

Özellikle kocaman ekranı, yüksek performansı ve yepyeni yazılımsal özellikleriyle dikkat çeken LG Optimus G Pro’nun tasarım detaylarıyla incelememize başlıyoruz.

Tasarım

LG Optimus G Pro, 5,5 inç boyutlu bir akıllı telefon. Bu boyuttaki bir cihaza sadece akıllı telefon demek biraz yanlış olur. LG Optimus G Pro, artık phablet olarak anılan, akıllı telefon tablet karışımı mobil cihazlara iyi bir örnek olmuş. Optimus G Pro, piyasanın en popüler diğer phableti olan Samsung Galaxy Note 2’ye epey benzeyen bir ürün. Optimus G Pro ile Galaxy Note 2’yi boyut olarak karşılaştırırsak, kalınlıkta ikisi de eşit, hafiflik konusunda ise Optimus G Pro önde seyrediyor.

gpro

Optimus G Pro’nun ekranı Corning Gorilla Glass 2 çizilmez camla korunuyor. Ekranın üst kısmında ön kamera, yakınlık sensörü, ortam ışığı sensörü ve ahize bulunuyor. Alt kısımdaysa iki dokunmatik, bir fiziksel fonksiyon tuşu dikkat çekiyor. Telefonun home tuşu çok ince olduğu için ilk kullanımda biraz zorlanıyorsunuz. Yanlarda yer alan dokunmatik tuşlar ise sorunsuz kullanılıyor.

LG Optimus G Pro’nun üst kısmında 3,5mm kulaklık girişi, kızılötesi sensörü ve ikincil mikrofon bulunuyor. Kızılötesi sensörü, bu telefonun uzaktan kumanda olarak kullanılabilmesine imkan tanıyor. İkincil mikrofon ise gürültülü ortamlarda arkaplan seslerini temizliyor.

lg-optimus-g-pro-ust

Telefonun sağ yanında güç tuşu, sol yanında ise çizim moduna geçiş tuşu ve ses ayarlama tuşları bulunuyor. LG Optimus G Pro çok geniş bir ekrana ve çizim desteğine sahip olduğu için, sol üstteki tuş oldukça işe yarıyor. Bu tuşa bastıktan sonra ekranınıza notlar alabiliyor, tuşa tekrar bastığınızda çizim modunu anında kapatabiliyorsunuz.

lg-optimus-g-pro-sag

LG Optimus G Pro’nun alt kısmında mikrofon ve micro USB yuvası, arkasındaysa 13MP’lik kamera sensörü, LED flaş ve dış ses hoparlörü yer alıyor. Optimus G Pro’nun arka kapağı çıkarılabiliyor. Arka kapak kare desenli yapısıyla son derece şık görünüyor.

lg-optimus-g-pro-alt

Telefonun arka kapağını çıkardığımızda sevindirici bir manzarayla karşılaşıyoruz. LG Optimus G Pro’nun pili çıkarılabiliyor, ayrıca telefona micro SD kart takılabiliyor. LG Optimus G Pro, 64GB’a kadar micro SD kart destekliyor.

lg-optimus-g-pro-ic

Tasarım hakkındaki genel yorumumuz olumlu. LG Optimus G Pro çok büyük bir telefon olmasına rağmen çok kalın ve ağır değil. Optimus G Pro’nun tasarım konusundaki tek kayda değer sorunu, cepte ve kulağa dayandığında fazla büyük duracak olması.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir