Sosyal medya

Aksesuar

Huawei Watch GT 2 42mm serisi, kullanıcıların beğenisine sunuldu!

Huawei Watch GT 2; estetik görüntüsü ve ince tasarımıyla akıllı saat sevenlerin beğenisine sunuldu. Watch GT2 bilindiği üzere, 46mm’lik versiyonu Türkiye’de çok beğeni toplamış ve  satışlarda rakiplerini sollamayı başarmıştı.


İlginizi çekebilir: Huawei Watch GT2 pili 14 gün gidiyor mu? Test ettik! (VIDEO)


Huawei Watch GT 2 42mm,  şık bir akıllı saat olmanın da ötesinde, kullanıcılarına daha sağlıklı bir yaşam tarzının da yollarını açıyor.

Kadınlar için özel dizayn edilmiş saat modeli, ayrıca sadece kadın kullanıcılarına değil. Erkek kullanıcıların da kolunda şık durabilecek oldukça şık bir model olarak karşımıza çıkıyor. Benim gibi büyük saat kadranı sevmeyen, daha minimal ürünleri tercih eden kullanıcılar mutlaka bu modellere yöneleceğini düşünüyorum.

Huawei’in 3 boyutlu cam tasarımıyla, daha geniş ve sınırsız bir ekran oluşturan ilk akıllı saati olma özelliğini taşıyor. Watch GT 2 42mm, tüm standart saat kayışları ile uyumlu yapısıyla, kendi tarzınızı ister günlük yaşamınızda ister spor sırasında yansıtmanız için sınırsız seçenek sunuyor.

 

Huawei

Size özel spor koçunuz olacak!

Spor modunda akıllı saat, sekiz açık hava sporu (koşu, yürüyüş, patika koşusu, bisiklet, açık deniz, triatlon) ve yedi kapalı salon sporu (Yürüyüş, koşu, bisiklet, yüzme havuzu, serbest çalışma, eliptik makine, kürek makinesi) dahil olmak üzere 15 spor modunu destekliyor. Bu 15 spor modu için akıllı saat, yaklaşık 190 veri türünün tam ve kesintisiz izlenmesini sağlıyor.

Sağlık danışmanınız her zaman yanınızda

Güçlü algoritmalardan faydalanan Huawei Watch GT 2 42mm, kullanıcıların sağlık takibini kolaylıkla yapabilmesini sağlıyor. Cihaz, kalp atış hızınızı, dinlenme, performans ve uyku halindeyken sürekli izleyerek size kalp değerlerinizi hatırlatıyor. TruRelax özelliği kalp atış hızınızın değişkenliği üzerinden stres seviyenizi ölçüyor.

Geliştirilmiş TruSleep 2.0 özelliği ise uyku esnasında kalp atış hızını ve uyku nefes kalitesini takip ederek uyku kalitenizi değerlendiriyor. Size uyku sorunlarıyla ilgili öneriler sunmasının yanında, kalp atış hızınız spor modu haricinde 100 bpm’nin üzerindeyse veya 10 dakikadan uzun olarak 50 bpm’nin altındaysa da sizi uyarıyor.

Uzun pil ömrüne sahip donanım Huawei Watch GT 2’de

Klasik modda, Huawei Watch  GT 2 42mm serisi, haftada 30 dakikalık Bluetooth çağrısı, 30 dakikaya kadar müzik çalma; 90 dakikalık egzersiz ve geceleri bilimsel uyku modu açıkken bir hafta boyunca sürekli çalışabiliyor.

HUAWEI Watch GT 2 42mm Classic modeli 1499TL tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatı ve Elegant modeli ise 1599TL tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatıyla tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

Teknolojiyle içli dışlı olmayı seven, yapay zeka teknolojilerine hayran, kendi halinde bir yazar.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aksesuar

Casio G-Shock Gsquad sporcu saatleri duyuruldu

Casio G-Shock Gsquad modeli firma tarafından resmi olarak duyuruldu. Cihaz GPS, optik nabız ölçer, altimetre, barometre gibi birçok özelliğe sahip olacak.


İlginizi çekebilir: Casio’nun 1 ay batarya süresi sunan akıllı saati: Pro Trek Smart


CASIO G-SHOCK GBD-H1000 modeli spor hayatınız için ihtiyaç duyduğunuz bütün verileri toplayacak

Casio G-Shock Gsquad GBD-H1000 modelinin birçok özelliği yayınlanan basın bülteniyle tanıtıldı. Bunlardan bazıları; optik nabız ölçer, GPS, altimetre, barometre, pusula, termometre ve ivme sensörü. Cihaz sanki bir İsviçre çakısı gibi her özelliğe sahip fakat henüz açıklanmayan ve kafalarda soru işaretleri bırakan özellikler de var. Örneğin cihazın nasıl bir çözünürlüğe sahip olacağını bilmiyoruz ve su geçirmezlik konusunda hangi sertifikalara sahip olduğunu bilmiyoruz. Cihazın uygulama desteği ile beraber bütün spor verilerinizi kayıt altına alabileceksiniz. Deniz seviyesinden kaç metre yükseklikte antrenman yaptığınızı, yaptığınız koşudaki maksimum hızınızı, bu sırada nabzınızın kaça çıktığını, kaç kalori yaktığınızı, tur zamanınızı vs. bu verilerden sadece birkaçı. Cihazın içinde bütün dallardaki sporcuların işine yarayabilecek donanım mevcut. Bu verilerin düzenli kayıt altında olması; rakamlara takıntılı sporcular ve profesyonel sporcular için bulunmaz nimet olacaktır.

Casio G-Shock Gsquad GBD-H1000

Batarya ömrü ne kadar?

Casio’nun belirttiğine göre CASIO G-SHOCK GBD-H1000 modelini bütün donanım, sensörler ve GPS aktif olmak üzere; tam şarjda 14 saat aralıksız kullanabileceksiniz. Diğer yandan bütün donanımı ve sensörleri devre dışı bırakarak sadece saat modunda kullanırsanız Casio tam şarjda 12 aya varan pil ömrü vadediyor. Firmanın verdiği bilgilere göre cihaz bu kadar uzun pil ömrünü ise güneş enerjisi panelli şarj desteği ile sağlayacak. Cihazın ağırlığı ise 110 gram olup biraz ağır tarafta kaldığını söyleyebiliriz ama öte yandan bu kadar donanım barındıran bir saat için görece başarılı bir ağırlık değeri olmuş. Casio G-Shock Gsquad GBD-H1000 modelinin nisan ayı gibi satışa sunulması bekleniyor.

Devamını oku

Aksesuar

Apple, uygun fiyatlı bir AirPods Pro sürümü satışa çıkarabilir!

airpods pro lite

Kablosuz kulaklık dünyasına AirPods ile merhaba diyen Apple, serinin devamı olan geliştirilmiş versiyonu AirPods Pro ile satışlarını devam ettiriyor. Kablosuz kulaklık satışlarından memnun olduğu bilinen şirket, uygun fiyatlı bir sürüm ile pazardaki alternatiflerini artırmayı planlıyor olabilir. Digitimes kaynaklı bir rapora göre Apple, AirPods Pro‘nun uygun fiyatlı bir Lite sürümünü üretmeye hazırlanıyor.


İlginizi çekebilir: Apple Airpods kulaklıkları Android ile kullanma rehberi


Şirketin kablosuz kulaklıklar ile ilgili başarısı pek yakından biliniyor. Hatta yakın zamanda Apple‘ın kullanıcılar tarafından verilen siparişlere yetişmekte zorlandığı ve bu nedenle AirPods üretimini artırmayı hedeflediği de söyleniyordu. Ortaya atılan bir iddiaya göre şirket, kablosuz kulaklık pazarındaki alternatifleri artırmak adına AirPods Pro‘un uygun fiyatlı bir Lite sürümünü satışa çıkarabilir.

airpods pro

Yeni Lite sürümün, standart AirPods (2. nesil) ile AirPods Pro arasında bir fiyatta konumlandırılması bekleniyor. AirPods‘un standart sürümü 159 dolardan, Pro sürümü ise 249 dolardan halihazırda satılıyor. Ortaya atılan iddialar doğrultusunda yeni Lite sürümün bu iki değer arasında 200 dolar seviyelerinde olacağı öngörülebilir.

Diğer bir rapora göre ise Tayvan merkezli Universal Scientific Industrial adlı şirketin AirPods Pro Lite‘in ana tedarikçisi olacağı ve ürünün yıl ortalarında kullanıcı ile buluşacağı söyleniyor. Fakat şu anda devam eden Coronavirus salgını nedeniyle planlarda değişiklik olabilir.

Apple, Pro sürümün satışlarının yıl sonuna kadar toplam AirPods satışlarının %50‘sini oluşturmasını hedefliyor.

AirPods ve AirPods Pro kablosuz kulaklıklarına ait ülkemizdeki satış fiyatları ise an itibariyle şu şekilde

  • AirPods (2. nesil – standart şarj kutusu ile birlikte) : 1.099 Türk Lirası
  • AirPods (2. nesil – kablosuz şarj kutusu ile birlikte) : 1.399 Türk Lirası
  • AirPods Pro (kablosuz şarj kutusu ile birlikte) : 1.899 Türk Lirası

Kablosuz kulaklıklara ait ülkemizdeki fiyatlar düşünüldüğünde, olası bir Lite sürümün 1.099-1.899 Türk Lirası arasında konumlanacağını söyleyebiliriz.

Not: Apple‘ın resmi web sitesi aracılığı ile satışa sunduğu fiyatlar baz alınmıştır. Farklı satış kanallarından daha uygun fiyatlar bulunabilir.

Devamını oku

Aksesuar

Sony WH1000XM4 bluetooth kulaklık sızıntıları ortaya çıktı

Sony WH1000XM4 bluetooth kulaklık sızıntıları ortaya çıktı. Sony’nin 2019 yılında WH1000XM3 modelini incelediğimiz ve bu yıl dördüncüsü çıkacak olan amiral gemisi bluetooth kulaklık modeliyle ilgili bakalım neler biliyoruz.


İlginizi çekebilir: Gürültü engelleme kralları! | Sony WH-1000XM3 ve WF-1000XM3


Noise Cancelling teknolojileriyle kulaklık piyasası bir zamanlar Bose tarafından domine edilmişti. Geçtiğimiz yıllarda ise Sony, WH1000XM serileri ile gürültü engelleme teknolojilerini bir üst boyuta taşıdı ve Bose’un tahtını elinden aldı.

Sony 1000XM4

Sony WH1000XM4 ne zaman piyasaya çıkacak?

Sızıntılara göre kulaklığın Eylül ayında IFA’da tanıtılması ve akabinde satışına başlanılması bekleniyor; tıpkı geçen sene serinin 3. modelinde olduğu gibi. Yine sızıntılara göre kulaklığın yurt dışı satış fiyatıyla ilgili tahminler ürünün 350 Dolar civarlarında bir fiyat etiketiyle satılacağı yönünde.

Kulaklık bu sene hangi yeniliklerle gelecek?

Serinin son iki modelinde radikal bir değişiklikle karşılaşmadık; büyük ihtimalle yeni modelde de aynı durumu gözlemleyeceğiz. Son 2 modelde Sony, tasarımdan çok teknik geliştirmelere öncelik vermişti ve üçüncü modelde piyasadaki en iyi gürültü önleme mekanizmasını kullanıcılara sunmuşlardı. Öyle ki kulaklığı takıp; gürültü engelleme sistemini aktif hale getirdiğinizde sizi dış ortamdan tamamen soyutlayan bir deneyimle karşı karşıya kalıyordunuz. Ayrıca gürültü engelleme teknolojisinin, tercihlerinize göre Sony’nin kulaklık için yayınladığı aplikasyondan anlık olarak modifiye edilebilmesi de Sony’i bir adım daha öne taşıyordu. Eğer bu sene Bluetooth 5.0 desteğini de sağlayabilirse üst segment bluetooth kulaklık kategorisinde pazarı tıpkı geçen sene olduğu gibi domine edebilir diye tahmin ediyoruz. Tasarım olarak ise hala güncelliğini koruyan şık bir tasarıma sahip olduğunu düşünüyoruz. Bizce Sony tasarımda değişiklik yapmayacaktır; hatta sızıntılar da bu tahminimizi neredeyse doğruluyor.

Sony WH1000XM3 bluetooth kulaklık modeliyle ilgili incelememizi izlemek için: Gürültü engelleme kralları! | Sony WH-1000XM3 ve WF-1000XM3

Devamını oku