Sosyal medya

Kamera Kıyaslama

Huawei P30 Pro, Mate 20 Pro, P20 Pro ve Mate 10 Pro video karşılaştırma!

Huawei P30 Pro, Mate 20 Pro, P20 Pro ve Mate 10 Pro video karşılaştırma!

Huawei’nin en yeni telefonu Huawei P30 Pro ile bir önceki nesil P20 Pro ve Mate 20 Pro ile Mate 10 Pro modellerini kıyaslıyoruz. Huawei’nin en iyi 4 telefonunu yan yana koyduğumuz bu videoda tüm Pro modellerini yan yana görebilirsiniz.

Huawei P30 Pro, Mate 20 Pro, P20 Pro ve Mate 10 Pro video karşılaştırma!

Siz de Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P20 Pro ve Huawei Mate 10 Pro hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarınızı aşağıdan aktarabilirsiniz.

İyi seyirler…

Teknolojiye olan tutkusunu Hardware Plus'ta meraklılarına aktarıyor.

1 yorum

1 yorum

  1. Taner

    4 Nisan 2019 at 10:22

    Merhabalar videoları sitenize yüklerseniz iyi olur maalesef meb güvenlik sisteminden dolayı sadece siteye girebiliyoruz. Okulda çok kullanıyoruz sitenizi.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kamera Kıyaslama

Huawei P30 Pro vs Xiaomi Mi Note 10 kamera kıyaslaması

Yazan:

Huawei P30 Pro vs Xiaomi Mi Note 10 kamera kıyaslaması

Huawei P30 Pro vs Xiaomi Mi Note 10 kamera kıyaslaması videomuzda, her iki telefonun video ile fotoğraf çekim örneklerini kıyasladık. Bakalım Huawei P30 Pro mu, yoksa Xiaomi Mi Note 10 mu kamera performansında daha iyi?

Devamını oku

Kamera Kıyaslama

Xiaomi Mi Note 10, iPhone 11 Pro, Huawei P30 Pro, Samsung Galaxy S10+ video kıyaslama

Yazan:

Dörtlü kamera kıyaslama videolarımıza devam ediyoruz. Şimdi de Xiaomi Mi Note 10, iPhone 11 Pro, Huawei P30 Pro ve Samsung Galaxy S10+ modellerinin video performansına yakından bakıyoruz. Bakalım hem ön hem de arka kamerada cihazların video performansları nasıl?

Devamını oku

Kamera Kıyaslama

GCam vs orijinal kamera: Xiaomi Mi 9T

GCam vs orijinal kamera: Xiaomi Mi 9T

GCam ve orjinal kamera karşılaştırma serimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bugünkü videomuzda bu senenin en çok ilgi çeken telefonu Xiaomi Mi 9T’nin Google Camera performansına bakıyoruz. Bildiğiniz gibi Google Camera, Google mühendisleri tarafından geliştirilen ve diğer telefonların 2 kamerayla başardıkları derinlik efektini tek kamerayla gerçekleştirebilen bir kamera yazılımı.


İlginizi çekebilir: GCam vs orijinal kamera: Xiaomi Mi A3


Xiaomi Mi 9T GCam kurulumu

Telefonunuza indirdiğiniz kurulum dosyasını çalıştırın ve uygulamayı yükleyin. Yeni kamera ikonu, uygulamalar çekmecesinde görünecektir. Bu arada telefonunuzun ayarlar bölümünde “bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeye izin ver” seçeneğini aktif etmeniz gerekiyor.

Xiaomi Mi 9T, CameraAPI2 desteğine sahip olduğu cihazın kök (root) izni olmasına gerek yoktur.

Google Camera’yı cihazınıza kurmak için aşağıdaki APK dosyasını yüklemeniz gerekiyor. Videoda da anlattığım üzere birtakım izinler vererek uygulamaya kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Bu bağlantıdan GCam APK’sını indirin: https://bit.ly/2NdvLoJ

Videomuzun kronolojik sıralaması:

0:03 Google Camera ne işe yarar?
1:24 Google Camera nasıl yüklenir?
2:56 Orijinal kamera vs Gcam karşılaştırma görselleri.
6:40 Video bitiş anonsu.

Mi 9T kamera özellikleri neler?

Telefonun arka tarafında F/1.8 diyafram değerine sahip 48 MP‘lik bir ana kamera ile birlikte 8 MP telephoto lens ve 13 MP‘lik bir geniş açı lens bulunuyor. Telephoto sayesinde 2x optik yakınlaştırma yapabiliyoruz. Geniş açı da normalden çok daha geniş açılı fotoğraflar çekebilmenize sebep oluyor.

Telefonun kamera anlamında OIS desteği sunmuyor oluşu ise belki de en büyük eksiği. Zira video performansı çok iyi değil. Ön tarafta ise 20 MP’lik açılır-kapanır formda bir ön kamera kullanılmış. Ön kameranın her iki yanında bir LED ışık yer alıyor ve kamera açılırken bir efekt sesinin çıkmasını sağlayabiliyorsunuz. Şirketin aktardığı bilgilere göre bu kamera 300.000 kez açılıp kapanmaya karşı test edilmiş durumda.

Devamını oku