Sosyal medya

Giyilebilir Teknoloji

Huawei Giyilebilir Cihaz Pazarının birincisi oldu.

reklam

Huawei bileğe takılan giyilebilir cihaz pazarının, IDC 2020 Q2 raporuna göre birinciliğe sahip. Ayrıca akıllı giyilebilir ürünler geliştirmeye başladığı ilk günden; “kullanıcılara yenilikçi ürünler sunma” felsefesine bağlı kaldığını belirtti.


Göz atmak isteyebilirsiniz; Huawei Mate 40 ve Mate 40 Pro için Yeni Güncelleme


HUAWEI Watch GT Serisi

Huawei akıllı giyilebilir cihazlar alanında başarılara imza atıyor. Watch GT Serisi’nde ilk akıllı saat üretiminden bu yana başarılı performans gösterdi. Özellikle uzun ömürlü pille desteklenen, doğru veri izleme ile HUAWEI Watch GT Serisi tüketicilerine  gerçek zamanlı ve kullanışlı bir spor ve yaşam tarzı deneyimi sunarak, sağlıklarını daha etkili bir şekilde yönetmeye yönelik  destekleri  oldu.

reklam

Huawei, kullanıcı deneyimini yükseltmek için birçok araştırmaya yatırım yapıyor. Bu keşifler ve gelişmeler Huawei’nin bugünün giyilebilir pazarında başarılı olmasını sağlıyor. Huawei portföyünde akıllı saatlere ek olarak, akıllı bileklikler, akıllı gözlükler ve diğer kategoriler de var.

reklam
Aorus reklamı

iOS ve Android cihazlarla Uyumlu!

Huawei Watch GT 2 Pro,  iOS veya Android akıllı telefonla hızlı ve kolay bir şekilde eşleşiyor. Android cihazlar için, Huawei cihazının paketinde basılı olan QR kodunu taratmak veya Huawei AppGallery’den uygulamayı indirmek yeterli.

İOS kullanıcıları için, Huawei Watch GT 2 Pro iOS cihazlarla kolayca eşleşiyor. Ayrıca, Huawei Watch GT 2 Pro müşterilerinin yapması gereken, Huawei Health uygulamasını App Store’dan indirmek.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aksesuar

Oppo Enco Buds, uygun fiyatıyla birlikte yakında geliyor!

Oppo Enco Buds
reklam

Oppo, tam kablosuz kulaklık sektöründe önemli firmalardan biri. Şirket, Oppo Enco X, Enco Free, Enco W51 ve Enco W31’i piyasaya sürmüştü. Şimdi ise Oppo, Enco serisi altında yeni bir tam kablosuz kulaklık tanıtacak. Evan Blass’ın yeni raporuna göre Çinli akıllı telefon üreticisinin yakında piyasaya süreceği tam kablosuz kulaklık, Oppo Enco Buds adlandırmasıyla karşımıza çıkacak. Sızıntıyı yapan kişi ayrıca Voice’te paylaştığı bir görselde yakında çıkacak olan Enco Buds’ın tasarımını yayınladı.


İlginizi çekebilir: My Huawei uygulaması, resmi olarak kullanıma sunuldu!

reklam

Oppo Enco Buds, nasıl bir tasarıma sahip olacak?

Oppo Enco Buds, gövdeli bir tasarıma sahip olmayacak. Bunun yerine Galaxy Buds’a benzer şekilde gövdesiz bir tasarım ile karşımıza çıkacak. Enco Buds, önümüzdeki ay piyasaya sürülecek ve şirketin bir sonraki tam kablosuz kulaklığı olacak. MySmartPrice’a göre yeni tam kablosuz kulaklıklar, muhtemelen Enco W11’in halefi olarak satışa çıkacak. Bu sızıntıyı yapan kişi, Oppo’nun uygun fiyatlı bir tam kablosuz kulaklığı piyasaya sürmeyi planladığını söylüyor. Bilindiği üzere tam kablosuz kulaklıklar, günümüzde gittikçe yükselen bir ivmeye sahip. Bununla birlikte daha fazla şirket bu pazara giriyor ve fiyatlarda da azalma gerçekleşiyor.

Oppo Enco Buds

reklam
Aorus reklamı

Günümüzde, gelişmiş özelliklere sahip birçok tam kablosuz kulaklık var. Bununla birlikte bütçe dostu kablosuz kulaklıklar da piyasada mevcut. Pahalı ve ucuz cihazlar arasındaki fark, genellikle Bluetooth versiyonu ve ses kalitesi tarafında ortaya çıkıyor. Yeni Oppo Enco Buds, Bluetooth 5.2 ile birlikte gelecek. Bu, Bluetooth 5.0 kullanan Enco W11’e göre önemli bir yükseltmedir. Şirketin bu kulaklıkta, açılır eşleştirme özelliğini getirmesi muhtemel gözüküyor. Ancak büyük ihtimalle bu özellik yalnızca Oppo akıllı telefon kullanıcılarına özel olacak. Çünkü ColorOS ile uyumluluğu sağlamak, diğer arayüzlere göre daha pratik ve kolay.

Oppo Enco Buds

Şirket, yeni tam kablosuz kulaklıklarını selefine benzer bir fiyat ile satışa sunacaktır. Daha önce de bahsettiğimiz üzere firma, Oppo Enco Buds ile uygun fiyatlı bir tam kablosuz kulaklık sunmayı hedefliyor. Kısa süre önce şirketin eski alt markası Realme, orta segment için yeni bir tam kablosuz kulaklık tanıttı. Yeni Oppo Enco Buds ve Realme Buds Air 2 arasından hangisinin daha iyi olacağını merakla bekliyoruz.

Yeni kulaklıkların ilk önce Çin pazarında satışa çıkması muhtemel gözüküyor. Oppo, çıkışın ardından ilerleyen süreçte cihazı küresel pazar için de satışa sunacaktır. Son haberlere göre firma, Oppo Reno 6 serisi için hazırlıklarına devam ediyor.  Önümüzdeki ay şirketin, yeni akıllı telefon serisinin yanında diğer akıllı cihazlarında tanıtılacağı büyük bir lansman gerçekleştireceğini tahmin ediyoruz.

Oppo Enco Buds

Enco W11 teknik özellikleri

 • Kulaklık Tipi: Kanal İçi
 • Gürültü Engelleme: Pasif Gürültü Engelleme
 • Sürücü Çapı: 8 mm
 • Bluetooth bağlantısı: Bluetooth 5.0
 • Kontrol İşlevleri: Çağrı, müzik, oyun ve genel ses özellikleri
 • Kullanım süresi: Kulaklıklar için 5 saat, kutusuyla birlikte 20 saat
 • IP sertifikası: IP55
Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Aksesuar

OnePlus Watch, her zaman açık ekran güncellemesini alacak!

OnePlus Watch
reklam

Her zaman açık ekran modu, birkaç yıl önce akıllı telefonlara ardından ise akıllı saatlere entegre edilen yenilikçi özelliklerden biridir. Bu sistemin ilk kullanıldığı cihaz, Motorola Moto X adlı akıllı telefondu. Bu cihaz, LCD ekrana sahipti ve yeni teknolojinin öncüsü konumundaydı. Şirket bu teknolojiyi, “Active Display” olarak adlandırıyordu. Ardından Samsung, mevcut teknolojiyi OLED paneller için optimize hale getirdi. Ayrıca diğer şirketlerin de bu alanda gerçekleştirdiği çalışmalar ile AMOLED panellerde de aktif şekilde bu teknolojinin kullanımı başladı.


İlginizi çekebilir: Huawei HarmonyOS Beta 3.0 sürümü yayınlandı!

reklam

OnePlus Watch, her zaman açık ekran güncellemesini ne zaman alacak?

Günümüzde her zaman açık ekran özelliği, Huawei ve Xiaomi telefonlarda olmazsa olmaz özellikler arasında. OnePlus da son zamanlarda yaptığı geliştirmeler ile birlikte cihazlarında bu özelliği bulundurmaya başladı. Firma, en son OxygenOS 11 güncellemesinde AOD‘ye geçiş yaptı. AMOLED panel kullanan hemen hemen her cihazda bu teknoloji kullanılacak gibi gözüküyor. OnePlus Watch çıkış yaptığında her zaman açık ekran özelliğine sahip değildi. Kullanıcılar bu duruma oldukça şaşırmıştı ve ilginç gelmişti. Hatta bazıları bu durumla ilgili hoşnutsuzluğunu firmaya bildirdi. Ardından şirket, kullanıcılara bir açıklama yapmaya karar verdi. OnePlus, OnePlus Watch’un gelecekte bir yazılım güncellemesi ile her zaman açık ekran özelliğine sahip olacağını duyurdu.

OnePlus Watch

reklam
Aorus reklamı

OnePlus Watch, geçtiğimiz hafta tanıtıldığında batarya özellikleriyle ilgili önemli bilgiler verdi. Firma, bu akıllı saatin bir hafta boyunca şarj gerekmeksizin kullanılabileceğini belirtti. Cihazın tam şarjı ise 20 dakika sürüyor. Şirket, OnePlus Watch’un geliştirilmesi sırasında pil ömrüne öncelik verdiğini açıladı. Bu nedenle, pil tüketiminde artışa sebep olacağı için her zaman açık ekran özelliği cihazda mevcut değil. Firma, batarya konusuna yoğunlaşacağına oy birliği ile karar vermiş. Bununla birlikte fazladan güç tüketecek her özellik cihazda kısılmış durumda.

akıllı saat

OnePlus, yaptığı açıklamada “Birçok kullanıcının her zaman açık ekran özelliğini istediğini duyduk. Şu anda güç tüketimini nasıl etkilediğini hesaplamaya çalışıyoruz. Bu özelliği, gelecekteki bir OTA güncellemesi ile cihazlara getirmeyi planlıyoruz.” dedi. Şirkete göre bu özellik güç tüketimini neredeyse %50 arttıracak. Apple Watch Series 6’da bulunan bu özellikle birlikte cihazın batarya ömrü 1-2 gün gitmekte. Bu nedenle, şirketin bu yönde manevra yapması kullanıcıları sevindirebilir de üzebilir de. Şimdilik yalnızca OnePlus’ın bu temel özelliği OnePlus Watch’da sunup sunmayacağı konusundaki kararını bekliyoruz.

OnePlus Watch

OnePlus Watch, hangi teknik özelliklere sahip?

OnePlus Watch, yan tarafta iki adet fiziksel düğme bulunduran 46 mm’lik bir kadran ile geliyor. Birkaç çalışma modu desteğinin yanı sıra kalp atış hızı ve SpO2 sensörü de cihazda mevcut. Ayrıca kullanıcılar uyku takibini de saat ve uygulama aracılığı ile kontrol edebilecekler. Bununla birlikte arama yanıtlama, bildirim görüntüleme ve medya oynatma kontrolü de cihazda bulunmakta. OnePlus, akıllı saati RTOS’a dayalı özel bir işletim sistemi ile piyasaya sürecek. Ayrıca cihaz, spor tarafında da 110 adet farklı spor moduna sahiptir. Önümüzdeki günlerde gelecek olan güncellemeler ile akıllı saatin yeni özellikler kazanmasını bekliyoruz.

OnePlus Watch

OnePlus Watch ile birlikte entegre olarak çalışan OnePlus 9 serisi de akıllı saatle birlikte güncelleme alacaktır. Bu güncelleme yüksek ihtimalle, OnePlus Watch’u çalıştıran uygulama özelinde olacaktır.

OnePlus 9 teknik özellikleri

 • Ekran: 6,55 inç FHD+ 120 Hz AMOLED
 • İşlemci: Snapdragon 888
 • Ram: 8/12 GB
 • Depolama: 128/256 GB
 • Ön Kamera: 16 MP
 • Arka Kamera: 48 MP+ 50 MP + 2 MP
 • Pil Kapasitesi: 4.500 mAh
 • Kablosuz Şarj: 15 W
 • Kablolu Şarj: 65 W

OnePlus 9 Pro teknik özellikleri

 • Ekran: 6,78 inç QHD+ 120 Hz AMOLED
 • İşlemci: Snapdragon 888
 • Ram: 12 GB
 • Depolama: 128/256 GB
 • Ön Kamera: 16 MP
 • Arka Kamera: 48 MP + 50 MP+ 8 MP + 2 MP
 • Pil Kapasitesi: 4.500 mAh
 • Kablosuz Şarj: 50 W
 • Kablolu Şarj: 65W
Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Aksesuar

Xiaomi Mi Band 6, resmi olarak tanıtıldı!

Xiaomi Mi Band 6
reklam

Xiaomi, bugün gerçekleştirdiği lansman ile Xiaomi Mi 11 ailesinin Pro, Ultra ve Lite olmak üzere üç yeni modelini resmi olarak tanıttı. Şirket, Mi 11 ailesi ile birlikte Xiaomi Mi Band 5‘in halefi olan Mi Band 6’yı da piyasaya sürdü. Xiaomi Mi Band 6 lansmanı sırasında firma, bugüne kadar 120 milyon Mi Band satışı gerçekleştiğini hatırlattı.


İlginizi çekebilir: Xiaomi Mi 11 Lite, resmi olarak tanıtıldı!

reklam

Xiaomi Mi Band 6, hangi teknik özelliklere sahip olacak?

Xiaomi Mi Band 6, 1.56 inçlik AMOLED bir ekran ile geliyor. Xiaomi’ye göre bu ekran, önceki nesile göre daha fazla görüntüleme alanına sahip. Ayrıca ekran, 326 PPI piksel yoğunluğu ile oldukça kaliteli bir deneyim sunmakta. Bununla birikte Mi Band 6, 30 adet profesyonel spor modunun otomatik olarak tanınmasını destekliyor. Cihaz, 130 adet farklı kadran çeşidine sahiptir. Ayrıca kullanıcılar kendi özel kadranlarını da oluşturabilirler. Şirket, kullanıcıların kadranları sorunsuz ve dilediği şekilde değiştirebileceklerini iddia ediyor.

Xiaomi Mi Band 6

reklam
Aorus reklamı

Sağlık özelliklerine geldiğimizde ise Mi Band 6, önemli yükseltmeler ile geliyor. Cihaz, kullanıcılara yardımcı olacak yeni bir kan/oksijen oranı sensörüne sahip olacak. Ayrıca bu akıllı bileklik, kalp atışı sensörünü de içinde barındırıyor. Bununla birlikte Xiaomi, bileklikte birinci sınıf kalp atış hızı izleme özelliği bulunduğunu belirtiyor. Mi Band 6‘nın 14 güne varan pil süresi bulunmakta. Şirket, bu sürenin parametrelerini lansmanda açıklamadı. Son olarak her akıllı bileklikte görmeye alıştığımız 50 metre boyunca su geçirmezlik sertifikası ve NFC desteği, bu cihazda da mevcut.

Xiaomi Mi Band 6

Mi Band 6, bu gece Çin’de ön satışa çıkacak. Resmi satışlar ise 2 Nisan tarihinde gerçekleşecek. Cihazın standart versiyonu 229 Yuan(35$), NFC’li versiyonu ise 279 Yuan(43$) üzerinden fiyatlandırılacak.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval

HWP COIN’den Haberler