Sosyal medya
Huawei P40 reklamı

Konu dışı

Huawei 3 aya varan sürelerde garantileri uzattı

Huawei

Huawei insanların evde kalması sürecine destek olmak için garanti sürelerinde değişikliğe gitti.  COVID-19 salgını nedeniyle ürünlerinin garanti sürelerini maksimum olanı 3 ay olmak üzere çeşitli sürelerde uzattı. Şirket  garanti süresi 15 Mart 2020 ile 14 Haziran 2020 tarihleri arasında sona erecek cihazların garanti sürelerini  15 Haziran 2020 tarihine çekti. Huawei Türkiye ithalatı ve yetkili servis merkezi desteği olan ürünlerin dahil olduğu listede telefon, bilgisayar, tablet, giyilebilir cihazlar, ses ve router aletleri de yer alırken bu ürünlere ücretsiz garanti uzatımı yapıldı.

Huawei


İlginizi çekebilir: Huawei, 2 milyon bilişim uzmanı yetiştirecek!


Garanti sürenizi nasıl kontrol edebilirsiniz?

Huawei’nin ürün yelpazesinde nicelik olarak en çok tüketilen ürün olan telefonlarınız için garanti süresini, cihazınızda gömülü olarak yer alan şirketin resmi Destek / Support adlı uygulamasından kontrol edebilirsiniz. Telefonlarınız da dahil diğer cihazlarınız için garanti süresi sorgulamasını buraya tıklayarak da yapabilirsiniz.

Ek olarak Huawei, evinizde kalmanızın sizin için, aileniz için ve toplum için elzem olduğu bu günlerde onarıma ihtiyaç duyan cihazlarını evinizden alıp, onarım ve dezenfeksiyon süreçlerinden geçirip, tekrar evinize teslim edecek. Ayrıca cihazınızın evinizden alınıp, evinize teslim sürecinde kargo ücretsiz olacak. Huawei Teknik Servis adreslerini ve diğer ayrıntıları buradan edinebilir, 444 79 88 numaralı Destek Hattı’ndan da bilgi edinebilirsiniz.

Öğrencilik hayat boyu devam etmeli klişesini realiteye dökmüş meraklı kişi, mühendis, PhD. adayı...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

iPhone 12 ekranlarını Samsung, LG ve BOE üretecek!

iPhone

Geçtiğimiz yıl yayımlanan bir haberde, Samsung’un yeni iPhone 12 modelleri için tek OLED üreticisi olacağı iddia edilmişti. Ancak son söylentilere göre durum beklenildiği gibi olmayacak.

Firmalardan sızan bazı haberlere göre bu yıl tanıtılacak olan iPhone modellerinin Samsung üretimi OLED panellere sahip olacak. Geri kalan siparişler LG ve BOE tarafından karşılanacak. Cuppertino merkezli şirket tedarik zincirini çeşitlendirerek tüm işi tek tedarikçinin eline bırakmayacak.


İlginizi çekebilir: iPhone 12 de Lightning girişli olacak!


Apple’ın birden fazla tedarikçi ile çalışmasının bir diğer sebebinin, üretim adetlerinin fazlalığı olduğu düşünülüyor. Bu yılın tüm iPhone modellerinin OLED panellere sahip olacağı ve markanın satış rakamları düşünüldüğünde, Samsung’un dahi bu siparişe yetişememe ihtimali yüksek görünüyor.

Devamını oku

Konu dışı

Online dijital seyahat platformu Shallwego açıldı!

Shallwego

Shallwego adlı online seyahat platformu hizmete girdi. Uygulama içerisinde, seyahat sevenlere yönelik olarak; uçak bileti, tur, otel/konaklama ve VIP transfer hizmetleri sunuluyor. 3 dakikalık bir sürede bu hizmetlerin tümü organize edilebiliyor.


İlginizi çekebilir: Seyahatlerde uygulanacak HES kodu nasıl alınır?


130 ülkede 1200’den fazla havayolu ile bağlantılı, 1 milyondan fazla otel ile konaklama hizmeti sunan Shallwego, 122 bin 316 adet transfer noktası ve 45 bin 275 adet tur/aktivite paketi gibi olanaklara sahip.

Yazılım içerisinde, bireysel seyahat ve planlamalar dışında kurumsal olarak firmaların yurt içi ve yurt dışı iş gezileri, organizasyon ve konaklama planlayabilecekleri, muhasabeleştirme ve fatura işlemlerini gerçekleştirip operasyonel yüklerini azaltacakları kurumsal panel ile profesyonelleştirilmiş iş seyahati platformu da mevcut.

ShallwegoShallwego

Uygulamanın web sitesi, iOS ve Android uyumlu mobil app’inin tüm dünyada kullanılabilir durumda olduğunu belirten ACY Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Cemil Yıldırım, birçok sektörün dijital dünya ile artık entegre olması gerektiğini düşündükleri için bu yatırıma soyunduklarını söylüyor.

Shallwego

Yıldırım, “Koronavirüsten en çok yara alan sektörlerin başında gelen turizmde bayram sonrası rezervasyonlarda ciddi hareketlilik olacağını bekliyoruz. Shallwego’yu da insanların en çok ihtiyaç duyduğu yeni normal’e geçiş yapmaya yavaşça başladığımız bu dönemde hizmete açtık.  Salgınla birçok alışkanlığımız değişirken tatil alışkanlığımız da temassız ve sosyal mesafeli olacak. Shallwego’da yapılacak rezervasyonlarda ulaşım, konaklama, transfer hizmetine kadar tüm hizmetlerde uluslararası yönergelere bağlı olunacağının altını çizmek isteriz.

Misafirler tatil rezervasyonlarını 3 dakika gibi kısa bir sürede tüm dünyada geçerli olacak tek platformda güvenle gerçekleştirebilecekler. Dünya genelinde turizmin cirosu 1,2 katrilyon USD. Shallwego ile bu pastanın en büyük payını ülkemize kazandırmak ve bir Türk firması olarak birçok sektörde adımızı dünyada kalite ve başarı ile duyurmak en temel hedefimiz” diye konuşuyor.

Devamını oku

Konu dışı

HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Nasıl Alınır? (VIDEO)

HES

HES (Hayat Eve Sığar) kodu nasıl temin edilir, bugünkü videomuzda sizlere açıklamaya çalışacağım. Ulaşımlarda kullanılacak bu kodu, firmalar sizden isteyebilecekler.Seyahat firmaları, yolculuk esnasında bu kodları sizden talep edebilecekler. Bu şekilde hem sizin sağlığınız hem de çevrenizin sağlığı korunmuş olacak.

Hayat Eve Sığar Kodu nasıl alınır? (İki Yöntem!!!)

Öncelikle, Google Play, App Store veya AppGallery üzerinden “Hayat Eve Sığar” uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Daha sonra ise uygulamaya bilgilerinizi girdikten sonra, uygulamanın ana ekranından “HES Kodu İşlemleri” sekmesine giriş yapın. Buradan kodu kolayca erişim sağlayabilirsiniz.

SMS ile nasıl kod alınır?

Bildiğiniz gibi, büyük bir çoğunluk akıllı telefonlara sahipken ülkemizde, bir kısım salt çoğunlukta ise akıllı telefon mevcut değil.
Bu konuya çözüm olması adına SMS ile de kodu edinebilmeniz mümkündür. SMS ile kodu edinmek için “2023” numarasına mesaj atıyoruz.
Örnek mesaj şablonu şu şekilde olmalıdır:
“HES “T.C. Kimlik Numarası” T.C. Kimlik Numarası Seri Numarası’nın Son DÖRT Hanesi Kodun Geçerli Olacağı Gün
Örnek: HES 1112223454 1997 365
Dipnot: 2023 numara servisine mesaj gönderimi ücretsizdir. 
Yeni sistemin etkili olması için kullanıcıların, sistem üzerinde sağlık durumlarını bildirmeleri gerekiyor. Aynı zamanda firmalar, hastalığın yoğun olduğu bölgelerden gelen müşterilerine de farklı tercihler geliştirebilirler. Böylelikle, aslında hayatımız daha denetim halinde bir yapıya bürünmüş oldu.
Devamını oku