Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Honor X30 16 Aralık’ta tanıtılacak

Honor X30

Çinli telefon üreticisi Honor‘un bütçe odaklı X serisinin en son modeli olan Honor X30‘un 16 Aralık‘ta piyasaya sürüleceği resmi olarak onaylandı.


İlginizi çekebilir: Moto Edge X30 Dünyanın İlk Snapdragon 8 Gen 1’li Telefonu Olacak


Honor X30 yakında tanıtılacak

Honor X30‘un daha büyük kardeşleri olan Honor X30 Max ve Honor X30i’nin piyasaya çıkışı sadece iki ay önceydi. Bu cihazlar da X serisinin geri kalanı ve diğer Honor marka akıllı telefonlar gibi, çoğunlukla düşük bütçeli akıllı telefon arayanlar veya diğer markalara nispeten daha genç kitleye hitap ediyor. Honor X30 Max, 7,09 inçlik devasa bir ekrana sahip gerçek bir phablet cihazdı. Ancak ekran büyüklüğüyle öne çıkan X30 Max modeli ne yazık ki ekran yenileme hızıyla hayal kırıklığı yaşatmıştı.

Honor X30

X30i ise X30 Max modeline kıyasla biraz daha küçük 6.67 inç FHD+ LCD ekrana, 90 Hz‘lik daha yüksek bir ekran tazeleme hızına ve MediaTek Dimensity 810 yonga setine sahipti. Hem 6GB hem de 8GB olarak iki farklı RAM seçeneği sunuyordu.

Bu iki kardeşiyle karşılaştırıldığında, yeni Honor X30 modelinin, ne yazık ki henüz hakkında bir bilgi sahibi olmadığımız serinin oldukça sadeleştirilmiş, sade bir versiyonu olması bekleniyor. Muhtemelen en fazla 4 veya 6GB RAM ve muhtemelen 5G özellikli olacak başka bir MediaTek işlemci bekleyebiliriz ki bu şu anda Çin‘de ve ABD‘de kabul edilen bir standart haline geliyor.

Cihazın tanıtımı 16 Aralık‘ta Çin‘de canlı yayınlanacak ve cihazın Çin dışında hangi ülkelerde satılacağını henüz kesin olarak bilmiyoruz.

Honor telefon markası ilk olarak 2013 yılında kurucu ana şirketi Huawei tarafından yaratılmıştı. Tarihler 2018‘i gösterdiğinde Huawei, ABD‘nin ihraç edilen ürünlere yönelik yeni yaptırımları yüzünden kendini çok zor bir durumda buldu. İlerleyen süreçte Çinli şirket kendini ayakta tutabilmek için Shenzhen‘deki (Çin hükümetinin de dahil olduğu) bir alıcı konsorsiyumuna Honor‘u sattı. Bu olaylardan sonra Honor, 5G özellikli V40’ı piyasaya sürmüştü. Şimdi ise Honor X serisini devam ettirerek kendi başına ilerlemeye çalışıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Metin Pusat

Teknolojik Canlı :)

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval