Sosyal medya

Tablet/Notebook/Laptop

HONOR MagicBook 15 İnceleme | Günlük Kullanım ve Performans Bir Arada!

HONOR, ülkemizdeki dizüstü bilgisayar pazarından kendisinden çokça söz ettircek modellerle ürün sunmaya devam ediyor. HONOR’un yeni ürünlerinden birisi ise MagicBook 15 modeli bizlerle.

Honor MagicBook 15, tasarım kısmında iki farklı renkle birlikte geliyor; Uzay Grisi ve Mistik Gümüş. İki renginde birbirinden hoş durduğunu söylemek mümkün. 16,9mm inceliğiyle taşınabilir formu sayesinde hem öğrenciler için hem de home office çalışanlar için iyi bir deneyim sunuyor. Ayrıca bu incelik yaklaşık olarak 1,54 kg ile birleşince lıklığını ve zarifliğini tamamlıyor.

Ekran tarafında ise Honor MagicBook 15, FullView 15,6 inç büyüklüğünde 16:9 ekran formatını sunan Full HD 1920×1080 çözünürlüğünde bir ekranla birlikte geliyor. Bu ekran %100 sRGB destekliyor ve 300 nit parlaklık sunuyor. Aldığı TÜV Rheinland Düşük Mavi Işık Sertifikası ve TÜV Rheinland Flicker Free Sertifikası ile birlikte gözlerinizin rahatlığı ve sağlığı korunuyor. İnce kenar çerçeveleri ve klavyeye gizlenen kamerası sayesinde %87’lik bir ekran gövde oranı sağlanıyor.

Honor MagicBook 15 performans kısmında beklentileri karşılamayıı başarıyor. İçerisinde AMD Ryzen™ 5 5500U İşlemciyle birlikte geliyor ve günlük işlemlerde sizleri yarı yolda bırakmıyor. Gündelik hafif oyunları oynamanıza da izin veren bu işlemciye ek isterseniz 16GB isterseniz de 8GB DDR4 Çift Kanallı RAM li versiyonunu satın alabiliyorsunuz. Depolama kısmında ise isteğe bağlı 512 GB ya da 256 GB PCIe NVME SSD tercihi yapabiliyorsunuz. Ayrıca HONOR MagicLink ile beraber belgeleri cep telefonu ve dizüstü bilgisayar arasında aktarmak için basit bir dokunuşla bir cep telefonuna bağlanabiliyor. Yük altında ise Çift Isı Boruları ve Süper Boyutlu Soğutma Fanı sayesinde serin kalmayı başarıyor.

Güvenlik konusunda ise Honor MagicBook 15, sizlere parmak izi ile oturum açma imkanı sunuyor. Kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşen bu işleme ek olarak görüntülü görüşmeleri yapabileceğiniz kamera klavyeye gizlenmiş bir şekilde bulunuyor. Bu da ek güvenlik önlemi sağlıyor.

Ses konusunda ise Honor MagicBook 15, alt sağ ve sol yana yerleştirilen hoparlörler sayesinde iyi bir deneyim sunuyor. İsterseniz kasanın sağ tarafında yer alan 3,5 mm kulaklık girişini de kullanabiliyorsunuz.

Batarya kısmında Honor MagicBook 15, 56Wh batarya ömrü sunan model gün boyu size kullanım ömrü sunuyor. Eğer bataryanız azalırsa da 65 Watt hızı şarj işe beraber dolum sağlayabiliyor. HONOR, %1’den %65’e 1 saat sürede dolum sağladığını bildiriyor.

Ağ bağlantılarına bakacak olursak Honor MagicBook 15, WiFi 6 desteğine sahip. WiFi 5’ten yaklaşık olarak 2.7 kat daha hızlı olmasıyla daha hızlı bir bağlantı deneyimi sunuyor. Bluetooth 5.1 ile de bluetooth destekli cihazlara (fare, klavye, kulaklık, hoparlör vb) sorunsuz bağlanabiliyor.

Peki siz Honor MagicBook 15’i nasıl buldunuz? Yorumlar kısmında kendi görüşlerinizi bildirmeyi unutmayın.

#HONOR #HONORMagicBook15 #MagicBook15

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İmdat

Teknolojiyle içli dışlı, özellikle mobil teknolojiler üzerine hevesli bir o kadar da öğrenmeye açık Hardware Plus editörü ve yazarı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval