Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Hem işe hem oyuncuya uygun, incecik tablet: Artes tiny

Artes’in uygun fiyatlı ve güçlü Android tableti Artes tiny, her kullanım şeklinde yüksek performans arayanlar için ideal.

Uygun fiyatlı Android tarafına baktığımızda işlerin biraz karışık olduğunu görüyoruz. Zira çok fazla marka ve model var. Ürün miktarının fazla olması, haliyle kullanıcıların da kafasını karıştırıyor. Fakat arada öyle  modeller çıkıyor ki ucuz olmasına rağmen yaptığı işleri görünce şaşırıyoruz. Artes tiny de bu modellerden biri.

Sade tasarımlı

Ürünün ön yüzeyinde ekran ve ön kameradan başka hiçbir şey bulunmuyor. Siyah ekranın çevresini saran çerçeve, özellikle yan taraflarda hemen hemen yarım santimetreye kadar incelerek hoş bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlıyor. Arka yüzeyinde metalik gri renkte metale yer verilirken, güç ve home tuşları ile HDMI, kulaklı, USB bağlantıları üst tarafa konumlandırılmış. Ses çıkışları ise kasanın alt tarafından sağlanıyor.

artes-tiny-q818

Ergonomik açıdan herhangi bir sıkıntısı bulunmayan tablet, ekranda yer verdiği home tuşuna yukarıda da yer veriyor olmasıyla dikkat çekiyor. Özellikle yatay bir şekilde kullanırken home tuşunun elimizin hemen altında olmasını sağlıyor.

8 inç IPS ekrana sahip

Artes tiny’nin ekranına göz attığımızda, tatmin edici bir büyüklükle karşılaşıyoruz. 8 inç boyutundaki bu ekran, IPS teknolojisiyle donatılarak her açıdan maksimum renk kalitesi ve görülebilirlik sunması sağlanmış. 1024 x 768 piksel çözünürlük, toplamda 213 ppi piksel yoğunluğu sunuyor. Ekranın göze hoş göründüğünü söyleyebilirim. Renk kalitesi başarılı.

Q818_Screen

İçerisinde 4 çekirdekli 1.2 GHz hızında çalışan işlemci bulunduran tablet, 1 GB RAM ile desteklenmiş. 16 GB dahili hafızaya ek olarak MicroSD kart takviyesi yapmak mümkün. Böylece istediğimiz kadar filmi yanımızda taşıyabiliyoruz. Filmlerden söz açılmışken bahsedelim, Artes tiny’nin hiç de “tiny” olarak nitelendirilemeyeceği ilginç bir özelliği var. Eğer 4K televizyona geçiş yaptıysanız, Artes’in içerisine attığınız 4K videoları HDMI bağlantısıyla televizyona aktarabilirsiniz.

4000 mAh bataryaya sahip olan ürün, 2 gün kadar sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. Yoğun kullanımda ise 7 – 8 saati bulan bir batarya ömrü bulunmakta. Arkasında 5 megapiksellik bir kamera taşıyan ürün, beraberinde çok sevimli bir kılıfı da getiriyor. Kutusundan çıkan kılıftan başka bir kılıfa ihtiyaç duymayacağınızı düşünüyorum.

Sonuç olarak: Artes tiny, öğrenciler tarafından olduğu kadar film izlemeyi tercih edenleri de hedef alan başarılı bir ürün.

Neden alınır?: 4K video desteği, kaliteli tutuş hissi, beraberinde gelen kılıfı

Fiyat: 500 TL

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Ruşen Göbel

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir