Sosyal medya

Uygulama

Google Translate ‘Anında Çeviri’ özelliği artık 60 dili destekliyor

Google Translate

Google Translate yeni güncellemesi ile ‘Anında Çeviri’ özelliğinde 60 dili destekleyecek. Desteklenen yeni  diller arasında Arapça ve Hintçe de bulunuyor.

İlginizi çekebilir : Türkçe’den 39 Dilde Simültane Çeviri Yapan Kulaklık: Google Pixel Buds!

Google 2015 yılında telefonunuzdan gerçek zamanlı olarak çeviri yapmanıza olanak sağlayan ‘Anında çeviri’ özelliğini kullanıcılara sunmuştu. Cihazınızın kameranızdaki görüntüyü simülantane olarak değiştiren özellik ilk olarak bazı yaygın diller arasında kullanılıyordu. Şimdi ise Google uygulamaya verdiği yeni güncelleme ile desteğini 60 dile çıkardı. Son güncelleme ile mobil uygulama Arapça, Hintçe, Malayca, Tayca ve Vietnamca dillerinde ‘Anında çeviri’ özelliğini kazandı.

Google Translate

Ayrıca görsel tasarımda da değişikliğe gidildi. Alt tarafta bulunan anında çeviri,tarama ve alma sekmelerinde minimalist tasarım uygulandı. Google paylaşılan son güncelleme ile birlikte Google Translate ‘in canlı çeviri özelliğinde hataların %50 oranında azaltıldığını söyledi. Uygulama güncellemesini Google Play Store üzerinden kontrol edebilirsiniz ancak yeni versiyon şimdilik birkaç cihaz için paylaşıldı. Önümüzdeki günlerde uygulamanın yeni versiyonunun bütün kullanıcılar ile paylaşılması bekleniyor.

Google Translate uygulama içinden çeviri yapabiliyor

Whatsapp’ta birisiyle çok iyi bilmediğiniz bir dilde konuşmak can sıkıcı olabilir. Ancak artık Google Translate’in uygulama içi çeviri desteğiyle WhatsApp’tan çıkmadan kelime veya cümle çevirisi yapabiliyoruz.

Şu anda WhatsApp’ın haricinde TripVisor, Evernote ve Lınkedln gibi birçok uygulamada bu desteği sunan Google Translate, ayrıca şirketin paylaştığı kaynak kodlarıyla uygulama geliştiricilerin bu desteği uygulamalarına kolayca eklemelerine de imkan tanıyor. Yani eğer şu anda kullandığınız uygulamada Google Translate’in bu özelliğini kullanamıyorsanız birazcık beklemeniz gerekebilir.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Spotify Wrapped ile 2019 özetinizi görün!

Spotify Wrapped

Dünya genelinde oldukça fazla kullanılan müzik dinleme uygulaması Spotify, Wrapped özelliği size 2019 yılı için bir özet sunuyor.


İlginizi çekebilir: Instagram hikayelerini gizlice indirip izleten internet sitesi!


Dünya genelinde oldukça fazla kullanıcı sayısına sahip müzik dinleme uygulaması Spotify ile 2019 yılındaki enlerinizi görebilir, ne kadar süre bu enleri dinlediğinizi öğrenebilirsiniz. spotify.com/tr/wrapped adresinden ulaşabileceğiniz özellik, en fazla dinlediğin sanatçıyı sizlere gösterirken, en fazla dinlediğiniz müziği ve o müziği ne kadar dinlediğinizi sizlere gösteriyor. Ayrıca en çok dinlediğiniz sanatçıları sizler için sıralıyor.

 

Wrapped ile kaç farklı ülkeden kaç farklı sanatçı dinlediğini görebiliyorken, kaç yılından beri abone olduğunuzu da sizlere bildiriyor. Aynı zamanda hangi yılda kaç dakika şarkı dinlediğinizi de bu şekilde öğrenebiliyorsunuz. Sadece 2019 yılının enleri değil abone olduğunuz yıldan bu yana sizin için en iyi sanatçıları ve müzikleri gösterebiliyor. Ayrıca arkaplanda bu yıl en çok dinlediğiniz müzikte sizlere bu sırada eşlik ediyor.

Farklı 11 sayfadan oluşan özellik, sol taraftaki düğmeden geçilebiliyor ve bu şekilde enlerinize ulaşabiliyorsunuz. Eğer sizde Spotify Premium üyesi iseniz, yukarıda belirttiğimiz siteden özelliğe erişebilirsiniz. Tabi bu özelliğe erişmek için şirket sizden kullanıcı girişi yapmanızı bekliyor. Kullanıcı girişi yaptığınızda sizleri, renkli bir ekran karşılıyor ve bir zaman tüneli içerisine giriyorsunuz.

Eğer sizde bu yılın Spotify enlerinizi görmek istiyorsanız, spotify.com/tr/wrapped adresini ziyaret edebilirsiniz.

Devamını oku

Haber

Instagram hikayelerini gizlice indirip izleten internet sitesi!

storieswatch.com

Bir Türk girişimi olan storieswatch.com, hesabı gizli olmayan kişilerin hikayelerini onlar sizi görmeden izlemenizi ve indirmenizi sağlıyor.


İlginizi çekebilir: Qualcomm Snapdragon 865 özellikleri belli oldu!


Türk girişimi olan storieswatch.com ile hikayesini izlemenizi görmesini istemediğiniz kişilerin hikayelerini anonim bir şekilde görebilirsiniz. Ayrıca bu hikayeleri sadece görmekle kalmayıp bu site üzerinden indirebilirsiniz.

Tüm bunları yapabilmek için Storieswatch’un sitesine girip hikayelerini görmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını istenilen alana yazmalısınız. Sonrasında açılan sayfada o kişinin profil bilgilerini, takip, takipçi ve gönderi sayılarını göreceksiniz. Sayfanın hemen altında kullanıcının son 24 saatte paylaştığı tüm hikayeleri göreceksiniz. İstediğiniz hikayeyi, sağ alt köşesinde yer alan indir butonu ile bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirebilirsiniz. Son olarak bu işlemlerin, sadece herkese açık hesaplarda çalıştığını söylemeden geçmeyelim.

 

Devamını oku

Haber

Instagram, mesajları renklendiriyor!

Instagram

Instagram, oldukça popülerleşen hikayeler kısmını bildiğiniz gibi Facebook ile paylaşmıştı. Şimdi ise Instagram, Facebook’un bir özelliğini kendi bünyesine ekliyor.


İlginizi çekebilir: Honor Play 4X, tam 5 yıl sonra güncelleme aldı!


Instagram, bilindiği gibi kullanıcılarının yaşlarına göre deneyim sunmak için, tüm yeni kullanıcılarından bir doğum tarihi girmelerini istemişti. Bu şekilde kullanıcılarının yaşlarına göre deneyimler sunacak ve platformu geliştirmesine yardımcı olacak. Sosyal medya devi şimdi ise farklı bir geliştirmenin üzerinde çalışıyor.

Bilindiği gibi platform mesajları sade ve renksiz bir şekilde görünüyordu. Yapılacak yeni güncelleme ile mesaj metinleri ve kutuları renklenecek ve bu şekilde mesajlar kısmında daha şık bir hava yaratılacak. Bu geliştirme bazı kullanıcılara şimdiden verilmeye başladı lakin dünya gelindeki kullanıcılara ulaşması biraz zaman alacak gibi görünüyor.

Devamını oku