Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Google Play, 48 milyar indirme sayısına ulaştı

Google I/O 2013 geliştirici konferansı dün itibariyle başladı. San Francisco’da düzenlenen konferans 6.000’in üzerinde katılımcı, 90 ülkedeki Google I/O Extended organizasyonlarıyla bir araya gelen 40.000 Google takipçisi ve internet üzerinden canlı yayınları takip eden binlerce insan tarafından takip ediliyor. Google’ın yeni servislerini duyurduğu ve var olan servislerinin de güncel istatistiklerini paylaştığı konferansta dün Google’ın uygulama mağazası Google Play ile ilgili de en güncel istatistikler paylaşıldı.

Google’ın açıkladığına göre uygulama mağazası Google Play, 48 milyar indirme sayısına ulaşmayı başarmış. Aylık 2,5 milyar indirmenin gerçekleştirildiği Google Play’de kullanıcı başına düşen gelir miktarı ise önceki yıla oranla 2.5 kat artmış.

Öte yandan Apple’ın uygulama mağazası App Store ise bugün itibariyle 50 milyar indirme sayısına ulaştığını açıklamıştı. Aralarında az bir fark bulunan bu iki uygulama mağazasının amansız rekabeti sürüyor. Google’ın son zamanlarda farkı kapattığı rekabette bakalım ilerleyen günlerde neler olacak?

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İsmail Göktuğ

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval