Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Google Mesajlar Yanıtlamayı Unuttuğunuz Mesajları Size Hatırlatacak!

google

Google Mesajlar’ın beta sürümündeki kod, bir “Dürtme” özelliğinin telefonlara gelebileceğini gösteriyor. Teorik olarak bu yanıtlamadığınız önemli e-postaları size hatırlatan Gmail özelliği gibi çalışıyor. Mesajlarla ilgili hatırlatıcıları zaten manuel olarak ayarlayabilirsiniz, ancak  gelen bir güncelleme ile bu işlem otomatik olacak.


Bakmakta fayda var: Zoom’a Canlı Altyazı Özelliği Geliyor 


Çoğu kullanıcı bu olayı yaşamıştır; önemli bir metin mesajı gelir ve onu okursunuz, ancak şu anda yanıt veremeyecek kadar meşgulsünüz. Telefonunuzu bir kenara koydunuz ve günler sonra hiç cevap vermediğinizi fark ettiniz. Bu arada, cevap vermediğiniz kişi  de bu konuda oldukça üzgün ve kızgın durumda olabiliyor.

XDA-Developers tarafından yapılan bir APK incelemesine göre, Google Mesajları kullanan kişiler için  bu tatsız olay geçmişte kalabilir. Uygulamanın en son beta sürümündeki kod, Google’ın kısa mesaj uygulamasına “Nudges” getirebileceğini öne sürüyor. Bu özellik, Google’ın unuttuğunu düşündüğü konuşmaları konuşma listenizin en üstüne taşıyor.

Gmail’de de aynı ada sahip bir özellik zaten var. Buna göz atacak olursak Google Mesajlar’ın da hemen hemen aynı şekilde çalışacağı öngörülülyor. APK incelemsine göre, muhtemelen iki seçeneğiniz olacağını gösteriyor: “Yanıtlamanız gerekebilecek mesajlar” ve “Takip etmeniz gerekebilecek mesajları vurgulayın.

Bu, Google Mesajlar uygulamasının beta sürümünde duyurulmamış bir özellik olduğundan, kullanıma sunulup sunulmayacağı henüz belirsiz. Ancak, özelliğin kullanışlılığının yanı sıra Gmail’deki önceden varlığını da göz önünde bulundurarak, Mesajlar’a da geleceğini düşünebiliriz. Google Mesajlar’da zaten manuel hatırlatıcılar ayarlayabileceğinizi unutmayın. Peki bu özellik sizce kullanıcılar için faydalı olacak mı?

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İmdat

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir