Sosyal medya

Donanım

Google Glass ilk güncellemesine kavuştu

Google’ın tüm dünyada merakla beklenen gözlüğü Google Glass şimdilik bazı şanslı insanlara ve geliştiricilere sunuldu. Google Glass, geliştiricilere sunulduktan sonra birçok uygulamaya kavuştu. Bu uygulamalar arasında; Twitter, Youtube ve Facebook gibi uygulamalar da yer alıyor. Ancak belirtelim bu uygulamaların hiçbiri resmi uygulama değil. Her geçen gün bünyesindeki uygulama sayısı artan Google Glass’a ilk güncelleme ise bugün geldi.

XE5 adındaki güncelleme ile birlikte Google Glass’ın özel sürümünde yer alan birçok hata düzeltilirken yeni özellikler de eklendi. Google Glass’daki batarya ikonu yeni güncelleme ile birlikte daha sağlıklı bilgiler gösterirken, Google Glass’daki Google+ uygulaması da bir takım yeniliğe kavuştu. (Yorum atabilme, doğrudan paylaşım ve +1 seçeneği gibi)

Tabii bu gelen güncellemeden Google Glass’a sahip şanslı insanlar yararlanabilecek. 1.500 dolarlık fiyat etiketiyle 2014’te satışa sunulacak olan Google Glass’ın son kullanıcı sürümü ise tabii ki bu güncellemelere sahip olacak. Satışa sunulmasına daha bir hayli zaman bulunan Google Glass bakalım önümüzdeki günlerde ne gibi yeniliklere kavuşacak.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İsmail Göktuğ

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval