Sosyal medya

Haber

Galeri: Okyanusların dibinde yaşayan garip canlılar

Bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeler insanoğlunun Dünya’yı daha derin bir şekilde keşfetmesine yardımcı oluyor. Yakın geçmişte hiç bilmediğimiz canlılar, bilim insanlarının yaptığı derinlemesine araştırmalarla gün ışığına çıkmaya devam ediyor. Bu galeride sizleri birbirinden garip okyanus canlıları bekliyor. Sözü fazla uzatmadan fotoğrafları sunmaya başlıyoruz. Sayfa değiştirmek için fotoğrafların üstüne tıklayabilirsiniz.

deniz-hiyari

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apple

Apple, Windows 10’daki iTunes’ı geliştirmeye devam etmeyebilir!

Apple

Apple, hatırladığınız üzere bu sene macOS’un yeni sürümünde iTunes’ı tamamıyla kullanıma kapatma kararı almıştı. 15 senelik efsane sürüm böylece tarihin tozlu sayfalarına gömülmüştü.


İlginizi çekebilir: Huawei FreeBuds 3 Türkiye’de satışa sunuldu!


Yılın başında Apple, macOS üzerindeki iTunes yazılımını kaldırma kararı almıştı. Birçok işlevi içerisinde barındıran uygulamayı üç ayrı kola ayırmıştı. Böylece, Podcasts, Music ve Apple Tv adlarında üç ayrı uygulamayı artık kullanıcılar kullanmaya başladı.

iTunes

Şuan da firma, yaptığı açıklamalarda Windows üzerinde iTunes’ın kalacağını ve geliştirilmeye devam edeceklerini açıkladılar. Fakat bazı şeyler değişmişe benziyor. Şirketin yazılım geliştiricilerinden biri LinkedIn’de yaptığı açıklamada “Katıldık ve ileri nesil medya uygulamalarını Windows üzerinde geliştirmeye devam ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

Daha sonraki açıklamalarında ise “Eğer müzik dinlemeyi seviyorsanız ve kod yazmaya tutkunuz varsa yazılım mühendisliği konusunda bizimle çalışan milyonlarca kullanıcı arasına girebilirsiniz” dedi. Bu, Apple Music uygulamasının yakında Windows marketinde gösterime çıkacağını belirtiyor olabilir. Apple TV uygulamasına ise yakında başlanabilir.

Apple, kendi cihazları için bile uygulama geliştirme sürecine oldukça geç kalmıştı. Bu ayın başında şirket; iOS, tvOS ve macOS için Apple TV+’ı yayınladı. Fakat hala Samsung Smart TV’ler, Roku cihazlar ve Fire TV cihazlarda mevcut olarak kullanıma açılmadı.

 

Devamını oku

Aksesuar

Huawei FreeBuds 3 Türkiye’de satışa sunuldu!

Huawei FreeBuds 3

Kirin A1 yonga seti ile birlikte aktif gürültü engelleme özelliğine sahip Huawei FreeBuds 3 Türkiye’de satışa sunuldu. Kablosuz kulak içi kulaklık, bugün itibari ile satın alınabilecek.


İlginizi çekebilir: Huawei Mate X’in ekran değişim ücreti 1007 dolar!


20 saatlik çalma süresine ulaşabiliyor

Huawei‘nin kablosuz kulaklık serisi FreeBuds’ın 3. versiyonu Türkiye’de satışa sunuldu. Kirin A1 yonga setini kullanan telefon aktif gürültü engelleme sistemi ile dışarıdan kulağınıza gelen sesleri en aza indirebiliyor. Çift renk seçeneği ile karşımıza çıkan kulaklık, parlak siyah ve parlak beyaz renk seçeneklerine sahip.

Huawei FreeBuds 3, yüksek hassasiyetli 14mm dinamik sürücü, her kulaklığın gövdesine yerleştirilen karmaşık bir bas tüpü ile birlikte, her notanın orijinal parlaklığına getirilmesine izin verecek şekilde ayarlandı. Kirin A1 çipinin yüksek verimli güç tüketimini kullanan Huawei FreeBuds 3, tek bir şarjla dört saatlik, şarj kutusunun yanında kullanıldığında toplam 20 saatlik çalma süresi sağlayabiliyor. Ayrıca kulaklık, USB Type-C girişi üzerinden 1 saatin altında bir sürede tamamen şarj edilebiliyor.

Bluetooth 5.1 teknolojisini destekleyen cihaz, bugün itibari ile Türkiye’de satışa sunulmuş durumda. Huawei FreeBuds 3‘ün etiket fiyatı ise 1099 TL olarak belirlenmiş.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Huawei Mate X’in ekran değişim ücreti 1007 dolar!

Huawei Mate

Huawei tarafından, Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan katlanabilir telefon Mate X, kısa bir süre önce Çin’de satışa sunulmuştu. Cihazın bazı parçalarının değişim fiyatları da, Çinli üretici tarafından açıklandı.


İlginizi çekebilir: Huawei Mate X satışa çıktığı gün tükendi!


Huawei’nin katlanabilir telefonu Mate X, yakın bir zaman önce Çin’de satışa sunulmuştu. Bunun ardından firma tarafından cihazın bazı parçalarının değişim fiyatları hakkında bir açıklama yayımlandı. Katlanabilir forma sahip olan ekranın, değişim fiyatlarının yüksek olabileceği herkes tarafından tahmin edilebiliyorken, yapılan açıklamada bu fiyatın 1007 dolar olduğu söylendi.

Ayrıca Huawei tarafından, cihazın batarya değişiminin 40 dolar, anakart değişiminin 509 dolar ve kamera değişiminin ise 99 dolar gibi bir fiyat ile yapılabileceği söylendi. Tüm bu değişim fiyatlarına baktığımızda, Mate X‘e hasar verdiğinizde cebinizden oldukça fazla para çıkacak gibi görünüyor. Peki siz bu değişim ücretleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Devamını oku