Sosyal medya

Kripto Para

Galaxy Digital Bitcoin madenciliği yapacak!

Mike Novogratz tarafından kurulan Galaxy Digital, Bitcoin madenciliği yapacak ve madencilere finansal hizmet sunacak. Şirketin, ürün ve faaliyetlerini giderek çeşitlendirdiği bir yılı geride bırakmasının ardından, 2021 için yeni hamlesi Bitcoin madenciliği sektörüne iki farklı açıdan giriş yapmak oldu. İlk proje, Galaxy’nin “madenciler için tek noktadan finansal hizmetler platformu olarak tanımladığı yeni bir iş birimi” olacak.

Galaxy Digital

İlginizi çekebilir: MicroStrategy Bitcoin yatırımı ile ilgili online kurs verecek

Galaxy Digital Mining olarak isimlendirilen birim, Fidelity Investments‘ta madencilik müdürü olan Amanda Fabiano tarafından yönetilecek. Galaxy, Fabiano’nun geleneksel olmayan menkul kıymetleştirme, gerçek varlık finansmanı, yapılandırılmış ürünler, yatırım bankacılığı ve stratejik danışmanlık gibi deneyimlerinden istifa edecek. Galaxy’nin madencilere yönelik hizmetleri, başlangıç olarak ticaret ve risk yönetimi, yatırım ve borç verme ile kurumsal danışmanlığı kapsayacak. Eş başkan Chris Ferraro, Galaxy Digital Mining’in şirketin genel yol haritası hakkında bazı açıklamalar yaptı:

“Madencilik projesi finansmanı, ekipman finansmanı, dijital varlığa dayalı finansmanın yanı sıra işletme sermayesi optimizasyonu ve riskten korunma çözümlerinde büyük fırsatlar görüyoruz.”

Madenci odaklı finansal hizmetlerin yanı sıra, şirket ayrıca tescilli bir Bitcoin madenciliği operasyonu da oluşturdu.

Bitcoin mining nedir?

Bitcoin mining (Bitcoin madenciliği), Bitcoin üretim işlemidir. Finansal transferleri sağlayan, yapılan finansal işlemleri onaylayan ve yeni Bitcoin’lerin üretimini sağlayan bir yapıdır.

Bitcoin madenciliği, Blockchain (Blok Zinciri) teknolojisiyle işler. Zincirdeki full node’lar sayesinde Genesis Bitcoin’den itibaren gerçekleşen bütün işlemler kayıt altında tutulur ve Miner Node’ların anlık çözmeye çalıştıkları problemlerle Bitcoin üretme işlemi gerçekleşir. Bitcoin madenciliği yapan kişiler madenci (miner) olarak isimlendirilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval