Sosyal medya

Otomobil

Ferrari CEO’su Louis Camilleri sürpriz emekliliğini duyurdu!

ferrari

Louis Camilleri, İtalyan otomobil üreticisindeki en üst pozisyona sahip yöneticiydi. Yaptığı sürpriz açıklamayla bizleri şaşırtan Ferrari CEO’su, bulunduğu pozisyondan istifa etmek istediğini söyledi. Bir süredir COVİD-19 tedavisi gören Camilleri “kişisel sebepler” nedeniyle şirketten ayrıldığını belirtti.


İlginizi çekebilir; Jaguar E-Type’ın 60. yılına özel, Jaguar F-Type Heritage 60 Edition!


John Elkann geçici başkanlık yapacak

Eski Ferrari CEO’su Sergio Marchionne yaşadığı talihsiz ameliyattaki komplikasyonlardan öldükten kısa bir süre sonra, Temmuz 2018’de Ferrari’nin yeni CEO’su Camilleri olmuştu. Camilleri, yaklaşık kırk yıldır tütün devi Philip Morris İnternational’ın yönetim kurulunda görevliydi. Kısa süre önce yakalandığı COVİD-19 nedeniyle görevinden istifa etmişti. 65 yaşındaki Camilleri hastaneye kaldırılmasının ardından evinde durumunun daha iyiye gittiğini ve daha iyi olduğunu açıkladı. Şirket, Camilleri’nin istifa ettiğini açıklamamıştı fakat Camilleri yaptığı son açıklamayla CEO görevinden istifa ettiğini duyurdu.

ferrari

Camilleri bir açıklamasında, “Ferrari hayatımın büyük bir parçası oldu ve CEO olarak hizmet etmek benim için büyük bir ayrıcalıktı.” dedi. Camille sözlerine şu şekilde devam etti: Şirketin 2018’den bu yana olan sayısız başarılarından dolayı gurur duyuyorum ve önümüzdeki yılların Ferrari için en iyi yıllar olacağını biliyorum. Elbette şirketin Camilleri ışığında sayısız başarıya adım atması bu açıklamaları destekler nitelikte.

Wall Street Jurnal, Ferrari başkanı John Elkann’ın kalıcı bir başkan bulunana kadar görevi üstleneceği haberini yayınladı. John Elkann da Camille’ye minnettarlığını belirtti. Bu durumdan dolayı çok üzgün olduğunu belirten John şu sözlerle minnettarlığına devam etti: Louis’e 2018’den beri CEO’muz olarak ve 2015’ten beri yönetim kurulumuzun üyeliğindeki aralıksız bağlılığı için en içten teşekkürlerimizi sunmak isterim. Ferrari’ye olan tutkusu sınırsızdı ve onun liderliği altında şirket daha iyi yerlere taşındı. Onun Ferrari tutkusu sınırsızdı. Camille’nin liderliği altında şirket, eşsiz mirasından ve kusursuz mükemmellik anlayışından yararlanarak, dünyanın en büyük şirketlerinden olma gururumuzu pekiştirdi. Kendisine ve ailesine uzun ve mutlu bir yaşam dilerim. Camille’e sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Ferrari şirketi için birçok başarıya imza atan Camilleri, istifasından sonra ailesi ve daha çok kendiyle zaman geçirecek gibi duruyor.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Ali Dirican

Teknoloji, otomobil ve ekonomi

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval