Sosyal medya

Uygulama

Facebook Messenger nihayet mesaj silme özelliğini getiriyor!

facebook messenger

Popüler mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger, gönderilen hatalı mesajların silinebilmesi özelliğini kullanıcılara sunacak.

İlginizi çekebilir: Xiaomi çift delikli ön kamera patenti aldı!

Facebook Messenger bu özelliği neden getirdi?

Günlük hayatımızda insanlarla mesajlaşırken sıklıkla attığımız mesajı silmek istediğimiz durumlarla karşılaşırız. Ya hatalı bir dille yazdığımız mesajlar ya da yanlış kişilere attığımız mesajlar buna sebep olur. Popüler mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger en sonunda kullanıcılarına bu özelliği sunacak. Bu özellik WhatsApp uygulamasındaki gibi çalışacak. Silmek istediğimiz mesaja tıklayarak ‘herkesten sil’ ya da ‘sadece benden sil’ seçeneklerinden birini seçeceğiz. Bu seçenek sadece mesajın gönderilmesinden sonraki 10 dakika içinde sunulacak.

facebook messenger

Nisan ayında bazı insanlar kurucu Mark Zuckerberg‘den kendilerine gönderilen mesajların silindiğini belirtmişlerdi. Mesaj silme özelliğinin sadece Zuckerberg tarafından kullanılabildiğini anlayan insanlar, bu özelliğin herkese sunulması için Facebook‘a baskı yaptılar. Bu baskı sonucunda Zuckerberg, özellik herkesin kullanımına açılıncaya kadar bu özelliği nadiren kullanacağını söyledi.

Bu önlemin alınmasına 2014 yılında film yapım şirketi Sony Pictures’ın gizli maillerinin hacklenmesinin ardından karar verildiği düşünülüyor. Bu özelliğin Android ve iOS kullanıcılarına bugün içerisinde güncellemeyle verilmesi hedefleniyor.

 

 

 

Teknoloji ve sinema sevdalısı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Instagram, TikTok’a rakip oluyor!

Instagram

Instagram, TikTok benzeri bir video düzenleme özelliğini devreye almaya hazırlanıyor. Sosyal medya devi bu özellik ile birlikte TikTok platformuna rakip olacak.


İlginizi çekebilir: 16 inç boyutunda yeni Macbook Pro tanıtılacak!


Instagram, müziklere çekeceğiniz videolarınızla eşlik edebileceğiniz bir düzenleme özelliğini devreye alıyor. TikTok benzeri olan bu özellik ile birlikte müziklerin ritmlerine uygun videolar çekebilecek, videoları durdurup devam edebileceksiniz. Bu özelliğe “Reels” adı verilirken, daha sonraki güncellemelerle birlikte birçok yeni filtre ve düzenleme seçeneği uygulamaya eklenecek.

 

Snapchat‘in kullanmış olduğu hikayeler özelliğini, uygulamasına ekleyen Instagram bu özellik ile birçok Snapchat kullanıcısını kendine çekmeyi başarmıştı. Reels özelliği ile birlikte akıllara, TikTok kullanıcılarının artık Instagram‘a geçme zamanı mı geldi sorusu gelmiyor değil. Peki siz bu özelliği kullanırmısınız?

 

Devamını oku

Haber

Facebook yeni ödeme sistemini duyurdu: Facebook Pay

Sosyal medya devi Facebook, bünyesinde bulundurduğu tüm platformların ortak ödemelerini sağlamak için yeni bir ödeme sistemi duyurdu.


İlginizi çekebilir: BİZİMLE DEĞİLSİN: Xiaomi AirDots Pro 2


Facebook, Messenger, WhatsApp ve Instagram ödemeleri için yeni bir ödeme sistemini piyasaya sürdü. Facebook Pay olarak adlandırılan bu yeni ödeme sistemi üzerinden, Facebook‘un sahibi olduğu tüm uygulamalarda ödeme yapabilirken, kişiler arası para transferi ve ödemesi de yapabilirsiniz. Ayrıca Marketplace uygulamalarının ödemelerini de bu sistem üzerinden yapabiliyorsunuz.

Kendi banka kartı ve kredi kartı bilgilerinizi girerek kullanabileceğiniz bu ödeme yöntemi, seçeceğiniz bir kartı varsayılan olarak belirleyecek ve tüm platformlardaki ödemelerinizi bu kart üzerinden sağlayacak. Şu an sadece ABD üzerinde çalışacak olan bu ödeme yönteminin diğer ülkelere ne zaman geleceği bilinmiyor.

Deborah Liu “Facebook Pay, uygulamalarımızda ticareti daha kullanışlı, erişilebilir ve güvenli yapmaya yönelik çalışmalarımızın bir parçası. Facebook Pay’i geliştirmeye ve uygulamalarımızı kullananlar için daha yararlı hâle getirmeye devam edeceğiz.” diyerek yeni sistemi tanımlamış oldu.(Facebook’un Ticaretten Sorumlu Başkan Yardımcısı)

Devamını oku

Haber

Google Stadia uygulaması, Play Store’da yayınlandı!

Google Stadia

Google‘ın Pixel cihazları ile birlikte hemen hemen her cihaz için yayınlanacak olan Google Stadia servisi, tanıtımından 2 hafta önce Google Play Store‘da yayınlandı.


İlginizi çekebilir: Chromium tabanlı Microsoft Edge 15 Ocak’ta geliyor


19 Kasım‘da piyasaya sürülmesi beklenen Google‘ın yeni servisi Stadia‘nın Android uygulaması Google Play Store‘da yayınlandı. Neredeyse tüm Android kullanıcılarının indirebileceği uygulamanın giriş kısmında bizleri Destiny 2‘nin görselleri karşılıyor.

Uygulamayı açtığınızda bizleri karşılayan bir diğer düğme ise başlarken sekmesi, bu sekmeye tıkladığımızda daha sonra değiştiremeyeceğimizi söyleyip bir Google hesabı seçmenizi istiyor. Bundan sonra devam etmeniz için Stadia Founders veya Premiere Edition davet kodlarından birine sahip olmalısınız. Eğer bir davet kodunuz yok ise buradan daha fazla ileriye gidemezsiniz.

 

Devamını oku