Sosyal medya

Sosyal Medya

Facebook karanlık tema, iOS ve iPadOS için kullanıma hazır.

Facebook

Facebook, karanlık temayı geliştirmeye devam ediyor. Yeni arayüzün Apple marka tablet ve telefonlar için kullanıma hazır olduğu belirtildi.


İlginizi çekebilir; Ubisoft, istismar suçlamaları nedeniyle iki yönetici için soruşturma başlattı

reklam
Aorus reklamı

iOS ve iPadOS için karanlık tema hazır!

Facebook, arayüzünü geliştirmeye devam ediyor. Bilindiği üzre firma, mobil uygulaması için Android cephesine geçtiğimiz ay karanlık temayı getirmişti. Apple kullanıcılarının da merakla beklediği özellik yavaş yavaş kullanıcıların beğenisine sunuldu. iPad ve iPhone kullanıcıları arasında güncellemeye ulaşanlar memnuniyetlerini belirtir iken, bazı kullanıcılar özelliğe henüz ulaşamadıklarını aktardılar. Social Media Today isimli internet sitesine konuşan bir yetkili, özelliğin yavaş yavaş dağıtıldığını belirtir iken kullanıcıların geri dönüşlerine göre sistemi en düzgün haline ulaştırmayı hedeflediklerini aktardı.

Adventure İstanbul

Android cihazlar için hali hazırda kullanılan özelliğin, Apple tarafına da getirilmesi kullanıcılarda heyecana neden oldu. iOS ve iPadOS kullanıcıları Facebook uygulamasının güncellemelerini kontrol ederek özelliğin gelip gelmediğini öğrenebilir iken, tam olarak ne zaman tüm Apple cihazlar için karanlık temanın sunulacağı ise bilinmiyor. Facebook Lite, WhatsApp ve Instagram gibi Facebook’a bağlı uygulamaların karanlık temaya geçişi uzun zaman önce gerçekleşti bilindiği üzre. Durum böyle olunca uzmanlara göre, Facebook kullanıcıları karanlık tema için çok uzun bir süre beklemek zorunda kalmayabilir. Bakalım ilerleyen günlerde firma ana uygulaması için karanlık temayı tam anlamıyla herkese sunacak mı bekleyip göreceğiz.

Taze mühendis, çizgi roman ve teknoloji sever.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Snapchat karanlık mod özelliğini test etmeye başladı

snapchat karanlık mod

Popüler sosyal medya uygulaması Snapchat, karanlık mod özelliğini sınırlı bir kullanıcı kitlesiyle test etmeye başladı. Snapchat’te bulunan karanlık modun sürekli açık olmasını seçebileceğiniz gibi, telefonunuzun sistem ayarlarıyla da senkronize olmasını sağlayabileceksiniz.


İlginizi çekebilir: Instagram CEO’sundan şaşırtan itiraf: TikTok bizden daha iyi

reklam
Aorus reklamı

Snapchat, uzun süredir kullanıcılarının beklediği karanlık mod özelliğini nihayet uygulamaya getiriyor. Birkaç gün evvel karanlık modu test etmeye başlayan şirket, özelliği son kullanıcıya da ulaştırmak için çalışmalarını hızlandırdı.

SocialMedyaToday tarafından aktarılan ekran görüntülerinden anlayabileceğiniz üzere, Snapchat’in Ayarlar bölümünde ‘Görünüm’ adlı yepyeni bir seçenek bulunacak. Bu seçenek altında kullanıcılara üç tane imkan veren Snapchat, kullanıcıların uygulamayı sürekli olarak karanlık modda kullanabilmelerine olanak sağladığı gibi sistem temasıyla eşzamanlı bir şekilde kullanabilmelerini de mümkün kılacak.

Adventure İstanbul

Snapchat, karanlık mod isteyenlere böyle bir görünüm sunacak

snapchat karanlık mod

 

Sosyal medyada paylaşılan ekran görüntülerinden anladığımız kadarıyla, Snapchat karanlık modu şimdilik yalnızca iPhone kullanıcıları üzerinde deniyor. Büyük ihtimalle yakında Android kullanıcılarının de beğenisine açılacak karanlık mod, kararlı haliyle bütün Snap kullanıcılarına yayınlandığındaysa, özellikle gececiler için çok yararlı olacaktır.

Artık günlük hayatta kullandığımız neredeyse tüm uygulamalarda bulunan karanlık mod, işletim sistemleri tarafından dahi benimsenmiş durumda. Öyle ki, bildiğiniz üzere iOS 13 ve Android 10 işletim sistemlerinde karanlık mod özelliği doğrudan sistem ayarlarına eklenmişti. Bunun ardından da Instagram, Facebook, WhatsApp gibi dünyanın en çok kullanılan popüler uygulamaları birer birer karanlık mod deneyimini kullanıcılarına sunmaya başladılar.


Sizler için hazırladığım akıllı telefonlar listesine buradaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz


Devamını oku

Sosyal Medya

Avukatlar için Sosyal Ağ: AVUKAPP!

Yazan:

Yalnızca Avukat ve Stajyer Avukatların dahil olabildiği, Avukapp uygulaması ile avukatların kendi aralarında bir sosyal medya ağı oluşturabilmesi ve  aynı zamanda yardımlaşma taleplerinin hayata geçirilebilmesi hedefleniyor.

Azerbaycan kökenli Türk yazılımcılar tarafından yapılan uygulamada fikir Avukat Emre Avşar ile İletişim ve Medya Danışmanı Barış Karaoğlan tarafından geliştirildi ve 2021 yılı itibari ile kullanıma sunuldu.

reklam
Aorus reklamı

Uygulamanın içeriğinde neler var ?

Adventure İstanbul

Kendilerine özel bir profil oluşturabilen avukatlar, fotoğraflar paylaşabilecek, hastagler yardımıyla paylaşımını bulabilecek ve aynı zamanda yardıma ihtiyaç duyduğu konularda meslektaşları ile mesajlaşabilecekler. Aynı zamanda iş ilanları ya da birlikte çalışabilecekleri meslektaş arayışlarını da yapabilecekleri Avukapp uygulaması, Google Play Store’dan Android işletim sistemini kullanan telefonlar aracılığı ile ve Apple Store’dan IPhone ve IPad’ler için kullanılmaktadır.

 

Başvuruların Avukat olduğu nasıl tespit ediliyor?

Gelen başvuru talepleri öncelikle bir ekip tarafından kontrol ediliyor ve Baro kayıtları ile uyuşması teyit edildikten sonra başvurular aktif hale getiriliyor. Yani kullanıcıların yaptıkları başvuru taleplerinin hepsi, doğruluğu teyit edildikten sonra sisteme dahil ediliyor. Uygulama içerisinde Avukat ya da Stajyer olmayan kimse yer almıyor. Güvenlik sorununun önüne geçilmesi için şuan tüm başvurular manuel olarak kontrol ediliyor.

Hakim veya Savcılar Uygulamayı Kullanabilir mi?

Avukapp uygulamasının amacı avukatların sosyal bir ağ oluşturması temeline dayandığı için Hakim ve Savcıların tekrardan Avukat unvanı alma durumları söz konusu olursa ve Avukat olarak çalışmaya başlamaları halinde sisteme dahil edilebilirler.

Devamını oku

Genel

Apple Wimkin uygulamasını App Store’dan kaldırdı

Yazan:

apple wimkim

Apple, Wimkin isimli sosyal medya uygulamasını App Store’dan kaldırdı. Uygulama başkanlık seçimleri protestocuları tarafından yoğun olarak kullanılıyordu.


İlginizi çekebilir: Twitter CEO’su, Donald Trump’ın hesabının kapatılması hakkında konuştu

reklam
Aorus reklamı

ABD’de sular durulmuyor. Başkanlık seçiminde mevcut Başkan Donald Trump’ın kaybetmesinin ardından ülke adeta karışmıştı. Trump destekçisi protestocular, senato binasına kadar girmiş ve geniş çaplı saldırgan eylemler gerçekleştirmişti. Başkan Trump, sosyal medyadan protestoculara destek olmak ve deyim yerindeyse “ateşe körükle gitmekle” suçlanmıştı. Bunun sonucu olarak, aralarında Twitter, Facebook, YouTube ve TikTok’un da bulunduğu pek çok sosyal medya uygulaması, Trump’ın resmi hesaplarını askıya aldı. Trump’ın sosyal medya sürgünü devam ederken, eylemcileri sığınmacı olarak kabul eden sosyal medya platformları sektörden tepki görmeye devam ediyor. Son olarak Apple, Wimkin isimli sosyal medya uygulamasını App Store’dan kaldırdı.

apple wimkim

Adventure İstanbul

Apple, Wimkin uygulamasını mağazasından kaldırdı

Wimkin, yaklaşık 300.000 kullanıcısı olan, ABD merkezli bir sosyal medya uygulaması. Uygulama özellikle % 100 düşünce özgürlüğü ve sansürsüz sosyal medya sloganıyla öne çıkıyor. Son dönemde sosyal medyadan adeta sürgün edilen Trump destekçilerinin sığınağı olan uygulama, Apple tarafından App Store’dan kaldırıldı. Protestocular yasaları çiğnemek, eylemlerinde şiddet kullanmak ve kamu malına zarar vermekle suçlanıyor. Apple, Wimkin uygulamasını kaldırırken, başkanlık geçişi sırasında tehlikeli içeriğe ve bu içeriğe sığınak olan uygulamalara hoşgörülü olmayacaklarını açıkladı. Şirketin yöneticisi, sadece beş adet moderatörlörleri olduğunu ve Apple’ın daha hoşgörülü davranmasını beklediğini belirtti. Wimkin, App Store ve kaldırılma ihtimali olan Play Store arasındaki görüşmeler devam ediyor.


İlginizi çekebilir: Netflix keyfi yapabileceğiniz her bütçeye uygun televizyonları Hepsiburada üzerinden almak için tıklayınız 

İlginizi çekebilir: Netflix keyfi yapabileceğiniz her bütçeye uygun televizyonları Trendyol üzerinden almak için tıklayınız


 

Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler