Sosyal medya

Sosyal Medya

Facebook Hesap Merkezi ile tüm hesaplar tek elden yönetilebilecek!

Facebook Hesap Merkezi

Facebook, insanların kendi platformlarındaki hesaplarını tek yerden yönetebileceği Facebook Hesap Merkezi adlı yeni sistemini duyurdu. Hesap Merkezi sayesinde Instagram, Messenger ve Facebook’ta tek bir yerden paylaşım yapabileceksiniz.


İlginizi çekebilir: Facebook, reklam görsellerinde metin içeriği kısıtlamalarını kaldırıyor

reklam
Aorus reklamı

Facebook, bünyesinde barındırdığı tüm platformları birbiriyle entegre etme stratejisini yeni boyutlar kazandırarak devam ettiriyor. Sosyal medya devi, bugün yaptığı duyuruda kullanıcıların Facebook, Instagram ve Messenger hesaplarında tek bir yerden paylaşım yapmasını kolaylaştıracak Facebook Hesap Merkezi adlı yeni özelliğini tanıttı.

Yeni Hesap Merkezi’yle beraber tüm hesaplarınıza ayrı ayrı girmeye gerek kalmaksızın tek noktadan hikaye ve gönderi paylaşabilecek, bunun yanı sıra ödeme işlemlerinizi de tek yerden kontrol edebileceksiniz.

Adventure İstanbul

Facebook Hesap Merkezi neler sunuyor?

Facebook Hesap Merkezi

Facebook Hesap Merkezi, iki amaca hizmet ediyor. Birincisi, bir içeriği tüm hesaplarınıza ayrı ayrı girmeye gerek kalmadan tek bir yerden paylaşarak tüm hesaplarınıza göndermenizi sağlamak. İkincisi ise ödeme bilgilerini kaydetmek. Bu imkan, insanların Facebook ve Instagram’da alışveriş yapmasını hiç olmadığı kadar kolaylaştırmayı hedefliyor. Her iki hizmete de kredi kartı eklemek bazen yorucu olabiliyor, işte Facebook Pay senkronizasyonu sayesinde bu yorucu işlemlerden bir nebze de olsa kurtulmak mümkün olacak.

Şirket, kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü Facebook Pay özelliğinin hem Facebook hem de Instagram içinde yapılan ödeme işlemlerinde kullanılacağını ve ödeme bilgilerinin de tek hesapta kaydedileceğini söylüyor. Ayrıca Facebook Hesap Merkezi sayesinde eğer isterseniz profilinizdeki ad ve fotoğraf gibi bilgilerinizi de tüm platformlarla senkronize edebileceksiniz. Böylelikle, örneğin Facebook profilinizdeki bir şeyi değiştirdiğiniz zaman otomatik olarak Instagram’da da değişmiş olacak.

Facebook Hesap Merkezi

Bununla birlikte Facebook, Hesap Merkezi’yle ilgili yaptığı açıklamada, insanların her platformda aynı kimliğe sahip olmalarının zorunlu olmayacağının altını çizdi. Örneğin profil adı Facebook’ta Hardware Plus iken, Instagram’da ise @hwptr olarak kalabilir. Bu noktada tüm platformlarda aynı ada ve profil bilgilerine sahip olmanız zorunlu değil. Ancak isteği bağlı olarak Facebook, adınızı ve profil fotoğrafınızı uygulamalar arasında eşitleyebilme imkanı sunuyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncelleme

WhatsApp gizlilik sözleşmesini reddetmenin sonuçlarını açıkladı

whatsapp gizlilik

Ocak ayında kullanıcıların yeni gizlilik sözleşmesini kabul etmeye zorlayan WhatsApp oldukça büyük tepkiler almıştı. Öyle ki kullanıcılar Facebook ile bilgilerinin ve konuşmalarının paylaşılabileceğini düşünmüşlerdi.


Bu arada bilgisayar almayı düşünüyorsanız; 790-4.199TL arası her kullanıma uygun sağlam bilgisayarlar için bu listeye bakabilirsiniz.

reklam
Aorus reklamı

Genel bir bilgi verecek olursak ise WhatsApp için geçerli olmadığı söylenilen bu durum; konuşmaları uçtan uca şifreli sunmayan Facebook Messenger için geçerli durumda. Ancak buna rağmen Facebook ile alakalı bir tepki daha önceden görülmezken; WhatsApp, ilginçtir ki, bu tepkiye maruz kalmıştı. Sonrasında yine birçok kullanıcının WhatsApp benzeri; konuşma ulaşımı açısından güvenilirliklerinin yine tartışmaya açık olduğunu not düşebileceğimiz diğer uygulamalara geçtiğini görmüştük.

Bütün bunlar sonucunda WhatsApp yeni kurallarının uygulanmasını 8 Şubat tarihinden 15 Mayıs’a çekti. Kullanıcıların kafasındaki bazı soru işaretleri ise hala yerlerini koruyor. Mayıs ayı geldiğinde kuralları kabul etmeyen kişiler için oluşacak durum da merak edilenler arasında başta yer alıyor.

Adventure İstanbul

whatsapp gizlilik

Dün yaptığı açıklamada da firma tam olarak bunu açıklıyor. İletilene göre Whatsapp gizlilik şartları kabul edilmezse; 15 Mayıs tarihinden sonraki birkaç hafta için bildirim ve arama almak mümkün olacak. Ancak uygulama üzerinden mesaj okuma ve gönderme imkanı verilmeyecek.

Sonrasında ne olacağı ise hala bilinmiyor. Ancak WhatsApp uygulamasının yeni şartlarına göre firma; 120 gün boyunca aktif olmayan hesapları silme hakkını saklı tutuyor. Dolayısıyla gizlilik şartlarının reddedilmesi durumunda böyle bir uygulama yapılması da mümkün.

Bu arada son olarak WhatsApp uygulamasının zaten yıllardır Facebook ile bilgi paylaştığını belirtelim. Yeni gizlilik şartlarıyla bu bilgilere eklenmesi mümkün şeyler ise ödeme ve alışveriş bilgileri. Uygulamanın bunu Facebook reklam önerilerine destek sağlamak için yapması muhtemel. Ancak WhatsApp üzerinden alışverişin çok yaygın olmadığını da düşünürsek, şimdilik çok fazla değişen bir şey olmayacak gibi duruyor.

Devamını oku

Genel

Twitter Trump yasağını kaldırmayacağını açıkladı

Yazan:

Twitter Trump

Twitter, Trump için koyduğu yasağı kaldırmayacağını açıkladı. Şirketin CFO’su yaptığı açıklamada, başkanlık adayı olsa bile yasağın kalıcı olduğunu duyurdu.


Göz atmak isteyebilirsiniz: Her bütçeye uygun Xiaomi telefonları, özellikle Hepsiburada üzerinden almak için tıklayınız.

reklam
Aorus reklamı

Eski ABD Başkanı Donald Trump, bir süre önce yapılan başkanlık seçimlerini kaybetti. Seçim sonuçlarını kabul etmeyen Trump, kişisel Twitter üzerinden seçimin çalındığını ve gerçek başkanın kendisi olduğunu belirten açıklamalar yaptı. Trump’ın yaptığı bu açıklamalar, destekçileri tarafından oldukça ciddi karşılandı. Sosyal medya üzerinden kalabalık gruplar halinde toplanma kararı alan Trump destekçileri, büyük bir miting ile bir araya geldi. Ancak ne yazık ki amaçları barışçıl olmayan protestocular, Senato binasını bastı ve bir isyan başlatmaya çalıştı. Güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirilen eylemciler, kontrol altına alındı ancak Başkan Trump, yine de açıklamalar yapmaya devam etti. Bunun üzerine Twitter, Trump ile ilgili bir yaptırım kararı alarak, kendisine ait Twitter hesabını kapattı. Konuyla ilgili yeni açıklamalar ise şirketin CFO görevini yürüten kişiden geldi. Haberler özellikle Trump için kötü.

Twitter Trump

Adventure İstanbul

Twitter Trump için uyguladığı yasağı kaldırmayacak

Twitter CFO’su Ned Segal, CNBC’s kanalında katıldığı bir programda ilginç açıklamalar yaptı. 6 Ocak’ta gerçekleşen başkent saldırısından Trump’ı sorumlu tutan Segal, gelen sorular üzerine Donald Trump’ın yasağının kaldırılmadığını açıkladı. Segal, yasağın kalıcı olduğunu, ve Trump yeniden başkanlığa aday olsa bile açılmayacağını ekledi. “ Platformdan yasaklandıysan, platformdan yasaklanmışsındır. İster sıradan bir vatandaş ol, ister CFO, istersen de eski ABD Başkanı ol fark etmiyor. Dedi. Twitter, Trump için oldukça önemli bir iletişim aracıydı. Eski ABD Başkanı, platformu oldukça aktif bir şekilde kullanıyor, özellikle buradan önemli açıklamalarda yapıyordu. Ancak o günler geride kalmış oldu. Böylece milyonlarca takipçiye sahip hesabın kapandığı, kesinleşmiş oldu. Konuyla ilgili yeni gelişmeler için takipte kalın…


Göz atmak isteyebilirsiniz: Instagram TikTok arasında video savaşı başlıyor


 

Devamını oku

Genel

Instagram TikTok arasında video savaşı başlıyor

Yazan:

Instagram tiktok

Instagram, TikTok rakibi akış bölümü olan Reels’i kısa süre önce hayatımıza soktu. Sosyal medya platformu, başka platformlardan gelen videolara izin vermeyecek.


Göz atmak isteyebilirsiniz: Her bütçeye uygun Xiaomi telefonları, özellikle Hepsiburada üzerinden almak için tıklayınız.

reklam
Aorus reklamı

TikTok, ByteDance’in sahibi olduğu bir sosyal medya platformu. Kullanıcıların klipler çektiği bir uygulama olarak başlayan TikTok, sonradan her türlü içeriğin bulunduğu bir platforma dönüştü. Kısa sürede oldukça popüler olan uygulama, neredeyse herkes tarafından kullanılıyor. Bu popülerlikte hoşlanmayan birileri varsa, o da Facebook. Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi olan Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın da sahibi. Kullanıcıların başka platformlara kaymasından hoşnut olmayan şirket, rakiplerini ya satın alıyor, ya da kullanıcıları çeken özellikleri kendine ekliyor. Benzer bir durum geçmişte Snapchat ile yaşanmış, uygulama büyük oranda kullanıcı kaybetmişti. Benzer bir hamle izleyen Instagram, TikTok ile rekabet edebilmek için Reels’i çıkardı. Sosyal medya devi Reels’te Watermark kullanılan videolar paylaşılmasını yasakladı.

Instagram tiktok

Adventure İstanbul

Instagram TikTok savaşı

Reels ile TikTok’a rakip olan Instagram, aslında oldukça benzer bir içerik paylaşma platformu sundu. Özellikle benzer araçlar sunan şirket bu hamlesi sayesinde, Reels’i oldukça popüler yapmayı başardı. Videoların dikey çekilmesi, yüksek çözünürlükte olması gibi kurallar ekleyen şirket, yeni getirdiği bir kuralla savaşın ilk kıvılcımlarını çaktı. Paylaşılan Reels videolarında Watermark olarak isimlendirilen damganın olmasını yasaklayan sosyal medya devi, bu özelliği barındıran videoları özellikle geri planda tutacak. Bu sayede Instagram, TikTok üzerinden gelen içeriğe ücretsiz bir reklam hizmeti sunup Kullanıcılarını kaptırmayacak. Şirketin iddiası, bu sayede kalitesiz çalıntı içeriğin önüne geçileceği yönünde. TikTok’un, buna nasıl bir cevap vereceği ise merak konusu. Konuyla ilgili yeni gelişmeler için takipte kalın…


Göz atmak isteyebilirsiniz: Huawei’den ABD mahkemelerine başvuru: ‘Ulusal güvenlik tehdidi’ kararını kaldırın!


 

Devamını oku

Forumdan Son Mesajlar

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler