Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Genel

Facebook boykotuna Microsoft da katıldı!

Microsoft Power Platform ii
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

17 Haziran’da başlayan Facebook reklamları boykotu aralarında Honda ve Coca-Cola gibi büyük şirketlerin de bulunduğu onlarca katılımcı ile giderek büyüyor. Son olarak Microsoft sosyal medya platformu üzerindeki tüm reklamlarını küresel olarak Ağustos’a kadar durdurduklarını açıkladı.

İlginizi çekebilir: Facebook reklam boykotu daha da büyüyor!

reklam
MSI reklamı

Microsoft Facebook ve Instagram reklamlarını Ağustos’a kadar durdurdu!

Microsoft Mayıs ayında Facebook ve fotoğraf paylaşım platformu Instagram’da reklam yayınlamayı askıya almıştı. Mayıs ayında alınan bu karar sadece ABD ile sınırlı tutulmuştu. Ancak Microsoft yeni aldığı karar ile kapsamını genişleterek dünya çapında Facebook sosyal medya hizmetleri üzerinden verilen reklamlarını durdurma kararı aldı. Yakın zamanda başlayan Facebook boykot kampanyasına daha önce Coca-Cola, Starbucks gibi büyük şirketler de katılmıştı. Bu şirketler, platform nefret dolu konuşmaların yayınlanmasını engellemenin bir yolunu sunana kadar Facebook’ta tüm reklamlarını durdurduğunu açıklamıştı. Yayınlanan rapora göre Microsoft, diğer birçok şirketin aksine Facebook politikalarından çok, verilen reklamların nerede gösterildikleri ile ilgili endişeli olduklarını söyledi. Ancak iki durum da Facebook için diğer bir büyük reklam verenini kaybettiği anlamına geliyor.

Fcebook Reklam

Tüm bu gelişmelerin ardından sosyal medya devi Facebook, geçtiğimiz Perşembe günü kuruluşundan bu yana karşılaştığı en büyük kayıplarından birini elde etti. Şirketin değeri New York borsasında sadece bir günde 120 milyar dolar geriledi. Bu Wall Street tarihinde de bir şirketin en büyük değer kayıplarından biri oldu. Aynı zamanda şirketin hisseleri %19 düşüşle 176.25 dolara geriledi. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in Forbes dünyanın en zenginleri listesindeki pozisyonu 2 sıra geriledi.

Microsoft tarafından şirketin baş pazarlama sorumlusu Chris Capossela şunları söyledi: “ Mayıs ayında endişelerimiz nedeniyle ABD’deki bütün reklamlarımızı askıya almıştık. Şimdi bütün Facebook ve Instagram reklamlarımızı küresel olarak askıya alma kararı verdik” dedi.

Fcebook Reklam

Copocere ne yazık ki Microsoft’un bu kararının ardındaki nedeni açık bir şekilde belirtmedi. Ancak şirket olarak reklamların yeniden yayınlamasına izin vermek için Facebook ve Instagram liderleriyle temas halinde olduklarını söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti: “Facebook reklamlarımızın yeniden devam etmesi için olumlu hamleler görmeyi bekliyoruz. Yeni bir karar almak ve durumu değerlendirmek için Ağustos’a kadar bekleyeceğiz.” dedi.

Microsoft konu hakkında daha fazla yorum yapmayı reddetti ve şirketin daha büyük bir boykotta yer almayacağına vurgu yaptı. Şirket tarafından gerçek ve uzun vadeli değişim elde etmenin tek yolunun medya ortakları ile doğrudan diyalog kurmak olduğuna da vurgu yapıldı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

Motorola Nio Snapdragon 865 ile geliyor!

Motorola Nio
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Motorola Nio ile alakalı yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Firmanın amiral gemisi akıllı telefonunun bazı teknik özellikleri ortaya çıktı.


İlginizi çekebilir; Facebook, izinsiz kullanıcı verilerini paylaştığı için 6,1 milyon dolar ceza ödedi

reklam
MSI reklamı

Motorola Nio modelinde 105 Hz ekran yenileme hızı test ediliyor!

Telefon dünyasının en önemli firmalarından olan ancak uzun zamandır geri planda kalan Motorola, eski günlerine dönmeyi amaçlıyor. Akıllı telefon dünyasına da giriş yapan firma, şimdilerde yeni bir amiral gemisi akıllı telefon ile rekabette farklılık yaratmayı planlıyor. Nio kod adlı bir akıllı telefon geliştiren firma, Snapdragon 865 işlemci ile hayranlarını ve kullanıcılarını karşılamayı hedefliyor. 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip olacak akıllı telefonun 12 GB RAM ve 256 GB‘lık bir versiyonu daha olabilir.

Motorola Edge Lite

XDA-Developers isimli internet sitesinde ortaya çıkan Motorola Nio modelinin asıl olayı ekran kısmında olacakmış gibi gözüküyor. Habere göre 105 Hz ekran yenileme hızını test eden firma, daha düşük kare sayılı videoları da düzgün bir şekilde oynatmayı hedefliyor. 6.7 inçlik FullHD+ ekran ile piyasaya çıkması beklenen akıllı telefon 8 MP ana kamera ve 16 MP ultra geniş açı olmak üzere çift ön kamera ile kullanıcılarını karşılayacak. Araka tarafta da üçlü kurulum beklenirken kameraların sırasıyla, 64 MP ana kamera, 16 MP ultra geniş açı ve 2 MP derinlik sensörü olacağı tahmin ediliyor. Android 11 ile piyasaya çıkacak olan akıllı telefon 2021‘in ilk çeyreğinde bizleri karşılayacak.

Devamını oku

Genel

Square Enix evden çalışmayı kalıcı hale getiriyor!

Square Enix E3 2018
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Square Enix uzaktan çalışma modelini kalıcı hale getiriyor. Firma 1 Aralık tarihinden itibaren çalışanlarının yaklaşık %80’ine bu sistemi kalıcılaştıracak.


İlginizi çekebilir; Facebook, izinsiz kullanıcı verilerini paylaştığı için 6,1 milyon dolar ceza ödedi

reklam
MSI reklamı

Square Enix uzaktan çalışma sistemine geçiyor!

Oyun dünyasının önemli firmalarından olan Square Enix, çalışanlarının çalışma modelini değiştiriyor. Küresel salgın nedeniyle oldukça yaygınlaşan evden çalışma modelini uygulamakta olan firma, salgın bitse bile çalışanlarına evden çalışma imkanı sağlayacak. Resmi internet sitesinden yapılan yazı ile duyurulan bu gelişmenin ardından firma, çalışanlarının yaklaşık %80′ine 1 Aralık tarihinden sonra evden çalışın diyecek. Ofislerini kapatmayacak olan firma, çalışanlarını “ev bazlı” veya “ofis bazlı” işlere göre sınıflandıracak. Çalışanlarının sağlıkları açısından da bu sisteme oldukça önem veren firma, ortaya çıkacak esnekliğin kendi lehlerine olacağını düşünüyor.

Square Enix

Güvenlik nedeniyle %100 kapasiteye ulaşması mümkün gözükmeyen bu sistem ile birlikte özellikle yazılım ve oyun dünyasında yeni bir dönem başlayabilir. Hali hazırda Microsoft‘un da ekim ayında geçiş yaptığı bu sistemin daha da yaygınlaşması bekleniyor. Covid-19 salgınının özellikle tekrardan dünya gündeminin merkezine oturduğu şu günlerde daha çok firmanın bu sistemi planlayabileceği tahmin ediliyor. Final Fantasy 16‘yı duyuran firma görünüşe göre çalışanlarına oyunu evlerinden tamamlatacak. Bakalım önümüzdeki günlerde yeni yeni firmalar bu çalışma sistemine geçiş yapmayı tercih edecekler mi bekleyip göreceğiz.

Devamını oku

Genel

Redmi Akıllı Saat, kare ekran tasarımıyla gelebilir!

Redmi Smartwatch
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Redmi, yarın gerçekleşecek yeni ürün lansmanından önce küçük kare ekranlı Redmi Akıllı Saat’inin yolda olduğunu belirten bir poster yayınladı.


İlginizi çekebilir: M1 MacBook Air, AnTuTu’da 1 milyondan fazla puan aldı!

reklam
MSI reklamı

Redmi Akıllı Saat için bilinen özellikler neler?

Redmi’nin yarın yeni bir ürün lansman konferansı düzenleyeceğini biliyoruz. Bu etkinlikte şirket, yeni Redmi Note 9 serisi telefonlarını ve bir akıllı saatini duyuracak. Üç yeni model akıllı telefon tanıtılması bekleniyor. Bunlar, 4G bir akıllı telefon, 5G bir akıllı telefon ve bunların Pro sürümü olan üst düzey bir versiyonu şeklinde olacak. Ancak dördüncü modeli, yani Redmi Note 9 Pro Max’i de görebileceğimizi gösteren söylentiler ve sızıntılar da var. Görünüşe göre bu serinin neredeyse tüm sızıntıları biliniyor. Ancak Redmi Akıllı Saat için aynısını söylemek pek mümkün değil.

Redmi Akıllı Saat

Maalesef, yakında çıkacak Redmi saati hakkında fazla bilgimiz yok. Ancak bundan önce, benzer bir model REDMIWT02 kod adıyla FCC onayı aldı. Şu anda bu ikisinin aynı giyilebilir ürün olduğunu düşünüyoruz.

FCC’nin verdiği bilgilere göre Redmi akıllı saatin ekran boyutu 1.41 inç. Ayrıca içerisinde yerleşik bir GPS barındırıyor. Elbette saatin belirli bir su geçirmezlik derecesi de olacaktır. Saat, 24 saat kalp atış hızı izleme, 230mAh pil kapasitesi, Bluetooth 5.1 gibi özellikleri de içeriyor ve Android 4.4 veya iOS 10 ve üzeri cihazlarla eşleştirilebiliyor.

Redmi’nin nihai ve uygun maliyetli bir konumlandırmaya sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu yüzden kare ekran tasarımına sahip Redmi akıllı saatin bir istisna olmayacağını düşünüyoruz. Böylelikle Redmi, her zamanki gibi yine piyasadaki benzer modellerle kıyasıya bir rekabet içinde olacaktır.

Devamını oku
MSI reklamı

HWP COIN’den Haberler