Sosyal medya

İnceleme

Exper TrIa L7B

Hepsi bir arada

Exper Tria L7B, kasa derdi olmadan masaüstü bilgisayar tecrübesi sunuyor. Hem de dokunmatik desteğiyle.

Mobil cihazların geldiği noktayı gördükçe evimdeki 25 kiloluk kasayı ve arkasındaki inanılmaz kablo karmaşasını sorgular durumdayım. Artık ısınma problemlerinin de önüne geçilebiliyor olması sebebiyle daha ucuz, daha güçlü ve daha ince bilgisayarlar üretilebiliyor. Ultrabook’lar bu durumun en güzel örneği. Exper Tria L7B ise bu gelişen mobil teknolojileri kullanarak ortaya çıkarılmış bir “hepsi bir arada” bilgisayar.

22 inç monitör boyutunda

Ürün güncel 22 inçlik monitörler kadar oldumasa da 2 – 3 sene önceki kalın LCD monitörlerle hemen hemen aynı kalınlıkta olduğunu söyleyebilirim. 26 mm kalınlığındaki ürün, masa üzerinde ciddi oranda az yer kaplıyor. Arka tarafına doğru açılan ayak sayesinde masaya konumlandırabildiğimiz ürünü aynı zamanda duvara da asmamız mümkün. Exper, ürünün kolay taşınması için üst tarafına tutma yeri yapmayı da ihmal etmemiş.

Sol tarafında 2 tane USB portu, DVD yazıcısı ve kart okuyucu yer alan Exper Tria L7B, sağ tarafında da USB 3.0, güç tuşu ve -dahili hoparlör ve mikrofunu bulunmasuna rağmen- 3.5 mm ses çıkışı ve mikrofon bağlantısını barındırıyor. Exper’in bu noktada yaptığu en güzel şey, sık kullanılmayacak bağlantıları kasanın arka tarafına saklaması. Güç ve ethernet portları ile klavye veya fare ile kullanılacak bir USB bağlantısı, ulaşılması ve görünmesi güç noktalara yerleştirilmiş. İnce ve güzel bir ayrıntı.

Mobil işlemciye sahip

Ürünün içerisinde Intel’in Core i5 3230M işlemcisi yer alıyor. Harici grafik kartına yer vermeyen Exper, işlemci içerisindeki Intel HD Graphics 4000’ü tercih etmiş. 4 GB RAM’i bulunan Tria L7B, 500 GB hard disk depolama alanı sunuyor. Windows 8 işletim sistemine sahip ürünün performans konusunda çok da iyi bir noktada olmadığını belirtelim. Zira Windows 8, daha çok SSD ile kullanım amaçlı tasarlandığı için mekanik sabit disklerde Windows 7’ye göre daha yavaş çalışıyor. 32 GB de olsa bir SSD konulsaymış güzel olurmuş.

22 inçlik ekranı renklerin görüntülenmesinde herhangi bir sorun çıkarmıyorken, Full HD çözünürlük sunuyor.

Sonuç olarak: Öğrenciler için az yer kaplayan, basit bir bilgisayar.

Neden alınır?

• Kurulum ve toplama kolaylığı

• Ekranın kalitesi

• Ergonomisi

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Volkan Akduman

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir