Sosyal medya

Kripto Para

Ethereum Londra güncellemesi Ropsten test ağında etkinleştirildi!

Ethereum ağının heyecanla beklenen Londra güncellemesi Ropsten test ağında etkinleştirildi. Ethereum’un en çok beklenen güncellemelerinden olan Londra güncellemesi, bugün TSİ 05:23’te Ethereum çekirdek geliştiricisi Tim Beiko tarafından 10499401 sayılı blokta Ropsten test ağında gerçekleştirildi. Londra güncellemesi Ethereum’un test ağlarında ilk kez etkinleştirilmiş oldu.

Ethereum çekirdek geliştiricisi Tim Beiko, aktivasyon sürecinin biraz daha uzun sürdüğünü beklediğini söyledi. Güncelleme 30 Haziran’da Rinkeby’deki Goerli test ağında uygulanacak ve 7 Temmuz 2021‘de de etkinleştirilmesi bekleniyor. Beiko, ağdaki madencilerin ekipmanlarını gereken zamanda güncellememelerinden dolayı Ropsten test ağının blokları düşük hızda doğruladığını ifade etti.

Ethereum Londra güncellemesi

EIP-1559’un önemi nedir?

EIP-1559, Ethereum Improvement Proposal’ın kısaltmasıdır. Ethereum ağının en büyük sorunlarından biri olan ölçeklenebilirlik sorununu çözmek amacıyla Vitalik Buterin tarafından ortaya atılmış bir fikirdir. Londra güncellemesi beş EIP içermektedir ve EIP-1559 içlerinde en önemli olanıdır. EIP-1559 etkinleştirmesi ile beraber Ethereum, tarihinde ilk kez deflasyonist bir hale gelecek. Kullanıcılar için Ethereum gas ücretlerini düşürecek olan EIP-1559, bu yönünden dolayı Ethereum madencileri tarafından hoş karşılanmıyor. Geliştiriciler  EIP-1559’un gas ücretlerini azaltmak için özellikle tasarlanmadığını söylüyor fakat birçok kişi güncellemenin gas ücretlerinde önemli bir azalma sağlayacağını düşünüyor.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir